Cum sa le spun..??

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aprilie spune:


Am o curiozitate : sotul si iubi sint prieteni ? Senzatia mea e ca se cunosc...

Bafta in sesiune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

APrilie, sotul meu shi iubi nici nu sunt prieteni, nici nu se cunosc...cred ca e mai bine pur shi simplu ca sotul sa nu shtie de celalalt, ce e asha curios in asta? Acest lucru ar complica shi mai mult lucrurile, mai ales ca sotul meu nu este o persoana tocmai calma.. de aceea shi nimic mai mult.

..shi te iubesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

nu te supara, ma roade curiozitatea - yuby e si el insurat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taniusk spune:

noi2, am citit si eu postarile tale. In primul rand iti urez succes in sesiune, bafta la exam , stiu cum e :). Si trecand peste rautatile unora (sa nu aratam cu degetul) sau curiozitatile neexplicabile ale altora, eu zic ca decizia ta e f buna, chiar daca situatia care "a pus capat" hotararii de divort a venit cam din exterior, adica doar dupa ce ti-ai cunoscut iubitul. E bine si asa, atata timp cat nu te complaci intr-o casatorie care mai tarziu sa te "destabilizeze" la alte capitole. Sa ai parte de multa putere si rabdare pt greul ce urmeaza si multa forta sufleteasca sa treci mai departe, multa fericire si dragoste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Bruxinha, ca sa te citez.. ´´ ..pst.. pariu..´´ ca nu-tzi voi raspunde. Am cerut un sfat..nu cinism..sper ca intzelegi.

..shi te iubesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

noi2, in ciuda cinismului aparent, sunt animata de intentii bune.

Ca sa fiu explicita, nu esti nici prima nici ultima care se indragosteste de fat frumos din spatele unui monitor, ca tine au fost si vor mai fi. Important este cum gestionezi situatia.
Pentru binele tau - mereu ma bag in chestii care nu ma privesc - gandeste-te la lucrurile care tie iti displac profund la un barbat (precis ai sa te gandesti la actualul sot) si "ataseaza-le" iubitului. Ce rezulta? Crezi ca yuby nu-si lasa sosetele prin casa? Crezi ca nu mai scapa vreo ragaitura? E om, deci nu-i perfect. Gandeste-te ca nu-l cunosti decat din ce ti-a spus el. Crezi ca-l cunosti, dar - fii sincera cu tine insati, nu trebuie sa recunosti public - stii doar IMAGINEA, REPREZENTAREA pe care ti-ai facut-o TU despre el. E PROIECTIA dorintelor si asteptarilor tale, care si-au gasit acum obiect. In realitate s-ar putea ca acest om sa fie nitel diferit decat ceea ce ti-ai imaginat tu.
Iar daca-i insurat...noah, cum ti-o fi norocul. Dar eu personal n-am auzit de vreun barbat care sa-si lase familia pentru o "iubire" virtuala. Nu se prea intampla nici in cazul unor relatii reale, darmite virtuale.
Iti urez sa ai minte treaza si rece. Desi e greu al naibii in atare situatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Bruxinha, multzumesc pentru sfaturi.. intr-adevar, nu potzi cunoashte persoana din spatele monitorului, insa noi ne-am vazut, din 2 aprilie, in fiecare week-end, o zi sau chiar 2 pe saptamana..pot spune cat de cat ca il cunosc, poate nu intru tot, dar suficient de mult incat sa-mi dau seama ca merita sa incerc o relatzie alaturi de el, credem ca ne poate fi mai bine impreuna decat separat...shi de aceea ne vom da o shansa.El nu este casatorit,imi pare rau ca prin el am ajuns sa realizez ca familia pe care o am nu ma multzumeshte sufleteshte... chiar i-am gasit shi iubitului mici defecte..dar le avem cu totzii..shi eu mai las o haina inshirata fara sa vreau, sau spal vasele maine daca azi sunt obosita...deci... nimeni nu e perfect...

Nu-mi doresc decat sa trec ushor peste divortz, sotzul sa intzeleaga shi apoi vom vedea.. deocamdata divortzul este pe primul plan..restul va veni de la sine daca ne iubim..

Taniusk, multzumesc pentru incurajari... sunt in sesiune acum, e greu, .. dar cum spui tu... e doar inceputul..m-am inarmat cu rabdare , curaj shi multa incredere in Dumnezeu.

O seara buna tuturor..

..shi te iubesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

iti urez multa bafta. oricare ar fi motivul pt care ai deschis ochii abia acum, e bine ca totusi i-ai deschis. si daca "iubi" al tau se va dovedi in timp- om de caracter, poti spune ca esti super-norocoasa. daca nu, bifezi inca o experienta pe raboj si treci mai departe.
eu iti tin pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Voiam sa va spun ca azi sunt bucuroasa.. in sfarshit am biletele de intoarcere acasa.. Romania, ashteapta-ne ca venim..pe 8 august.De dimineatza, cand am deschis mailul.. ma ashteptau 2 poze maaari cu biletele de avion shi o scrisorica de dragoste... ce am mai plans....dar.. zambesc, dupa mult timp, zambesc.E minunat sa iubeshti, dar mai ales sa te simtzi iubita..
O zi buna tuturor va doresc..

..shi te iubesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Noi2,
nu-i spune sotului DE CE divortezi, daca e un tip posesiv...spune-i ca vrei sa va despartiti si atat.

Numai bine:)

Oana si Mara 11.08.2004

Mergi la inceput