madalina manole - mamica

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilse

Xio si restu...am zis eu cumva de terfelit, Doamne fereste, dar critica este acceptata oriunde si oricand(de catre oamenii inteligenti).

Nu sunt de acord cu postari d-astea vulgare(asta sa fie clar), dar de aici pana la a cadea in extaz, ca nu stiu cine si nu stiu cum e vedeta e cale lunga.
Pai voi realizati ca oamenii astia de rand le-au facut vedete, nu e cazul sa se uite de sus la noi, poate doar la cei care accepta, eu am facut niste studii am o profesie minunata, nu stau eu sa "venerez" cine stie ce papadii de vedete, ca doar vezi Doamne sunt in presa, asta vroiam sa zic, pe mine ma lasa rece, niciodata nu o sa le respect doar pentru asta, daca imi arata ca sunt inteligente, capabile de o discutie mai vedem dar doar ca vezi Doamne si-a tras "titulatura" de vedeta e de rasul curcilor pentru mine.

Xio tu imi esti chiar simpatica, probabil te-ai ambalat in ideea ca sunt pe aceasi frecventa cu rory, nu draga mea, chiar deloc, nu imi place sa ma bag asa in viata omului, daca citesti ce am scris eu cu atentie, vei vedea ca nu m-am legat decat de faptul ca acel nickname este totalmente agramat, ma rog pentru mine, nu ii bag pe toti in oala.

Dar s-a tot vehiculat ideea asta de "vedeta" si ce "minunate" sunt ele, scuze ca au uitat de unde au plecat si alte buruieni, nu multumesc, eu pot sa o admir si pe femeia de serviciu de la scoala lui fii mea daca e o persoana decenta si cu bun simt.
.



eu si 3 banditi: ilse, sven si thor


Jos palaria...cred ca este singura postare cu adevarat realista de la acest subiect!
Ilse...ca intotdeuna...apari la momentul potrivit!

Oana siCati mica (1 an si 8 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

un articol mai vechi:

"Madalina Manole va fi mamica! Vedeta a confirmat aceasta informatie in interviul acordat revistei “Felicia” din 22 ianuarie 2009. “Barza este pe drum. Speram sa aiba un zbor lin, placut si sa ajunga cu bine la destinatie”, afirma Madalina. Vedeta isi doreste de foarte mult timp sa devina mama. Dupa numeroase incercari esuate, dupa tratamente indelungate si dese vizite la medic, Madalina a primit anul trecut, de Sarbatori, cel mai frumos dar: vestea ca este insarcinata. De altfel, interviul din revista Felicia este primul acordat dupa ce a aflat despre “minunea care este pe cale sa se intample”. Alaturi de logodnicul ei, Petru Mircea, il asteapta pe viitorul membru al familiei in casa noua, in care tocmai s-au mutat. “Daca ar fi sa las latura mea credincioasa sa raspunda, as spune ca acum a vrut Dumnezeu sa se intample asta, cand eu si logodnicul meu am terminat de construit casa noua si ne-am mutat in ea. Dumnezeu le-a pus in ordinea asta, inteleapta, pe care ne-o doream si noi”, crede artista.

Acum, Madalina are mare grija de sanatatea ei, citeste carti despre nasterea si cresterea copiilor, dar si opiniile postate pe forumurile mamicilor de pe Internet. Ea si logodnicul ei, Petru, sunt ingrijorati, la fel ca orice parinte din ziua de astazi, de societatea in care va trai micutul. “Il aduci pe lume, si ce vina are el ca vine pe o astfel de lume?…La felul in care societatea noastra involueaza mai degraba decat evolueaza, ne facem griji amandoi si nu este zi in care sa nu vorbim despre asta. Copiii de astazi sunt atat de expusi”, declara vedeta. Fetita sau baiat, copilul Madalinei si al lui Petru, va avea cu siguranta talent in domeniul muzical, crede viitoarea mamica. Petru are studii muzicale, “canta mai frumos ca mine. Este imposibil sa ne iasa un copil afon”, sustine vedeta."


oare ii place ce citeste aici?



Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Ilse , sa inteleg ca daca nu o terfelim pe Madalina Manole suntem cu un nivel intelectual scazut?
Poate din punctul tau de vedere.
Din punctul meu de vedere madalina Manole(care nu cred ca a scris pe acest forum) ete un om la fel ca mine , ca bunica-mea , ca Stela Popescu , Amgelina Jolie , samd.
De aici si pana la a ma ambala sa o fac in fel si chip , de la urata , ratata ca i-a murit barbatul(?!?!?!? wtf?!?!?!?) si pana la a-i ura o sarcina grea e drum lung.
Nu ma intereseaza ce face , din partea mea sa fie sanatoasa asa cum imi doresc sa fie toti si gata.
Nivelul meu intelectual imi sopteste sa nu mor de grija altuia si sa nu-i doresc altuia raul. Vorba aia , ce tie nu-ti place altuia nu-i face.
Daca mai multi oameni s-ar gandi la asta inainte sa deschida gura sau sa faca o actiune garantez ca ne-am simti mai bine cu totii.
Mie nu-mi place Madalina. In sensul ca nu o acult , nu m-as duce la concerte, nu's fan.
Ce scriem aici eu si alte persoane oripilate tine de altceva , nu de pupat in fund si adus flori.

Si e chiar amuzanta asta: am ajuns sa fim luate in deradere ca "pupam in fund si ducem flori" de niste persoane care-si indeasa papucul in gura si in fundul unei femei si o ac in toate felurile.
Da , ce loosere suntem noi ca ne intrebam de ce naiba se agita unii atata.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/


Deci daca o acuzam ca se culca cu nu-stiu-cine era OK?
Inge a scris mesajul cu chestii pur teoretice si voi ati sarit imediat pe ea...mäi, mäi...de ce nu s-a mutat subiectul la "viitoare mamici" si cu asta basta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanaiub

un articol mai vechi:

"Madalina Manole va fi mamica! Vedeta a confirmat aceasta informatie in interviul acordat revistei “Felicia” din 22 ianuarie 2009. “Barza este pe drum. Speram sa aiba un zbor lin, placut si sa ajunga cu bine la destinatie”, afirma Madalina. Vedeta isi doreste de foarte mult timp sa devina mama. Dupa numeroase incercari esuate, dupa tratamente indelungate si dese vizite la medic, Madalina a primit anul trecut, de Sarbatori, cel mai frumos dar: vestea ca este insarcinata. De altfel, interviul din revista Felicia este primul acordat dupa ce a aflat despre “minunea care este pe cale sa se intample”. Alaturi de logodnicul ei, Petru Mircea, il asteapta pe viitorul membru al familiei in casa noua, in care tocmai s-au mutat. “Daca ar fi sa las latura mea credincioasa sa raspunda, as spune ca acum a vrut Dumnezeu sa se intample asta, cand eu si logodnicul meu am terminat de construit casa noua si ne-am mutat in ea. Dumnezeu le-a pus in ordinea asta, inteleapta, pe care ne-o doream si noi”, crede artista.

Acum, Madalina are mare grija de sanatatea ei, citeste carti despre nasterea si cresterea copiilor, dar si opiniile postate pe forumurile mamicilor de pe Internet. Ea si logodnicul ei, Petru, sunt ingrijorati, la fel ca orice parinte din ziua de astazi, de societatea in care va trai micutul. “Il aduci pe lume, si ce vina are el ca vine pe o astfel de lume?…La felul in care societatea noastra involueaza mai degraba decat evolueaza, ne facem griji amandoi si nu este zi in care sa nu vorbim despre asta. Copiii de astazi sunt atat de expusi”, declara vedeta. Fetita sau baiat, copilul Madalinei si al lui Petru, va avea cu siguranta talent in domeniul muzical, crede viitoarea mamica. Petru are studii muzicale, “canta mai frumos ca mine. Este imposibil sa ne iasa un copil afon”, sustine vedeta."


oare ii place ce citeste aici?



Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate


Ii place, nu-i place asa sunt oamenii involuati!Daca ea ii baga pe toti in aceeasi oala, de ce nu ar putea x, y sau z sa comenteze despre ea...mai ales cei care i-au ascultat interviurile de-a lungul vremii si au auzit ce poate....scoate pe gura....se pare ca ea a uitat ce ..... scotea pe gurita.Trebuia sa faca ce stie ea mai bine, sa cante, are o voce min unata, si cu asta sa ramana.
In alta ordine de idei....din experienta proprie vorbesc, atat mama, cat si tata au voce, fost-au cantareti si dansatori, iar eu voce "ioc", nici macar de foolosit la dus, deci MM....nu se stie niciodata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi66

Citat:
citat din mesajul lui ioanaiub

un articol mai vechi:

"Madalina Manole va fi mamica! Vedeta a confirmat aceasta informatie in interviul acordat revistei “Felicia” din 22 ianuarie 2009. “Barza este pe drum. Speram sa aiba un zbor lin, placut si sa ajunga cu bine la destinatie”, afirma Madalina. Vedeta isi doreste de foarte mult timp sa devina mama. Dupa numeroase incercari esuate, dupa tratamente indelungate si dese vizite la medic, Madalina a primit anul trecut, de Sarbatori, cel mai frumos dar: vestea ca este insarcinata. De altfel, interviul din revista Felicia este primul acordat dupa ce a aflat despre “minunea care este pe cale sa se intample”. Alaturi de logodnicul ei, Petru Mircea, il asteapta pe viitorul membru al familiei in casa noua, in care tocmai s-au mutat. “Daca ar fi sa las latura mea credincioasa sa raspunda, as spune ca acum a vrut Dumnezeu sa se intample asta, cand eu si logodnicul meu am terminat de construit casa noua si ne-am mutat in ea. Dumnezeu le-a pus in ordinea asta, inteleapta, pe care ne-o doream si noi”, crede artista.

Acum, Madalina are mare grija de sanatatea ei, citeste carti despre nasterea si cresterea copiilor, dar si opiniile postate pe forumurile mamicilor de pe Internet. Ea si logodnicul ei, Petru, sunt ingrijorati, la fel ca orice parinte din ziua de astazi, de societatea in care va trai micutul. “Il aduci pe lume, si ce vina are el ca vine pe o astfel de lume?…La felul in care societatea noastra involueaza mai degraba decat evolueaza, ne facem griji amandoi si nu este zi in care sa nu vorbim despre asta. Copiii de astazi sunt atat de expusi”, declara vedeta. Fetita sau baiat, copilul Madalinei si al lui Petru, va avea cu siguranta talent in domeniul muzical, crede viitoarea mamica. Petru are studii muzicale, “canta mai frumos ca mine. Este imposibil sa ne iasa un copil afon”, sustine vedeta."


oare ii place ce citeste aici?



Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate


Ii place, nu-i place asa sunt oamenii involuati!Daca ea ii baga pe toti in aceeasi oala, de ce nu ar putea x, y sau z sa comenteze despre ea...mai ales cei care i-au ascultat interviurile de-a lungul vremii si au auzit ce poate....scoate pe gura....se pare ca ea a uitat ce ..... scotea pe gurita.Trebuia sa faca ce stie ea mai bine, sa cante, are o voce min unata, si cu asta sa ramana.
In alta ordine de idei....din experienta proprie vorbesc, atat mama, cat si tata au voce, fost-au cantareti si dansatori, iar eu voce "ioc", nici macar de foolosit la dus, deci MM....nu se stie niciodata....



Gabi , eu iti propun sa treci prin forumul asta si sa vezi ce lucruri se scriu despre tara noastra inainte sa spui ceva aici.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Chiar nu inchide nimeni subiectul???

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Cosmote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui kay

Chiar nu inchide nimeni subiectul???

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Cosmote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."


Ete na si tu acum!

Oana siCati mica (1 an si 8 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Aku', cand ne-ncinsaram sa inchidem?


"sky is the limit!"

Mergi la inceput