madalina manole - mamica

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Mindy interesant ca lenea mea(care nu se dorea aroganta,ci poate este doar spre rusinea mea-mea maxima culpa ) a ofensat mai tare decat ceea ce tocmai ai citat si altele si altele,and so on.
Ce ma distreaza este chestia ca toata tevavura asta cu este sau nu MM? dincolo de ceea ce am exprimat zic eu suficient de loghish ar putea fi repede elucidat prin si de catre DC,care nu e un forumake de 2 bani si care poate lejerov sa ia un interviu/sa intrebe chiar de chiar pe insasi MM daca ea ne face "gustul" la aceste postari.Ar fi simplu daca chiar ar fi so important ceea ce se petrece aici.
Si din nou nu cred ca e ea.Pt ca ea imi pare si o persoana la locul ei,civilizata.


"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Eu una, m-am plictisit de acest subiect, dar inainte de a "pleca" as vrea sa mai scriu ceva si pe urma gata, scapati de mine! Am citit si recitit o postare a MM asta:

citat din mesajul lui madalina_man

..am intrat pe acest forum crezind ca am ce invata de la multe dintre voi,gindindu ma ca sinteti deja mamici ...deci femei cu scaun la cap si mai dotate intelectual decit altele. as avea raspunsuri la fiecare din PENIBILELE intrebari ce le trec unora prin cap,si care v ar pune la punct definitiv...dar...chiar realizez ca nu le meritati! si stiti de ce? pentru ca sinteti frustrate,complexate,neinformate total si...usurele rau cu mintea! PACAT,NISTE MAMICI ADEVARATE nu ar trebui sa aiba asemenea ,,preocupari de cate birfitoare''!imi e mila de voi si va las de acum incolo sa scoateti flacari pe nas si sa scrieti ce vreti. va las sa va aratati in fata celorlalte IN TOATA SPLENDOAREA VOASTRA! pina la urma ma distreaza ca va risipiti,, energia'' pe subiectul manole.PACAT INSA de copilasi!

Dupa aceea am recitit articolul din gardianul pe care chiar ea ni l-a pus la dispozitie spunandu-ne ca in acest fel ne vom convinge si mai mult despre ceea ce este ea si cine este ea!

Iata cateva citate + titlul:

Vorbe de duh. Madalina Manole: «Lumea s-a umplut de curve si analfabeti!»

"Unii au fost dispusi la compromisuri si ii vedem astazi mascarindu-se pe manele, in haine “moderne”, dar total nepotrivite cu imaginea creata intr-o viata intreaga."

"Cel mai trist este ca nimic nu este de facut atata timp cat cei care sunt la carma televiziunilor, ziarelor si radiourilor nu au alte interese decat cele pur comerciale. Daca dai poporului numai mamaliga, nu va sti niciodata ce gust are trufandaua."

"Si pe mine m-au sfatuit unii colegi si impresari sa ma «adaptez» si sa cant cantece mai «usurele», care sa prinda la public, chipurile. Sunt in stadiul in care imi permit sa cant ce-mi place, o muzica pe care simt sa o cant acum! Asa am facut de la inceput!"

Vremurile s-au schimbat in rau si lumea s-a umplut de prefacuti oportunisti, curve si analfabeti, iar eu nu am nevoie sa ma «adaptez» la asa ceva”,

Nu mai adaug decat atat.....foarteeeee urat!
1. Cand vulpea nu ajunge la struguri spune ca sunt acri!
2. Vorbim de "cate barfitoare" pe forum si noi suntem cate barfitorare in ceea ce priveste colegii de breasla
3. Ne tot hartium unele pe altele aici pe forum legat de "mamica gravida" care trebuie protejata si iaca ce "eleganta" verbala are "vedeta" noastra si pe forum si in articole de ziar....lasand total la o parte ca o "vedeta" adevarata care tine la imaginea ei publica nu ar accepta un astfel de titlu sau nu ar folosi niciodata un astfel de limbaj
4. Flacari pe nas....frustrari si complexe....oare unde se potrivesc mai bine...la noi sau la o asa zisa vedeta care se preteaza sa faca asfel de afirmatii intr-un articol public caruia ii mai face si reclama cu foarte mare mandrie...?
Eu una am spus ce aveam de spus! Restul judecati voi cu "mintile usurele" pe care spune MM ca le avem!
Am vazut cine esti MM... si daca tu iti permiti sa ne spui noua ca "pacat de copilasi"....mmmm...mai bine ma opresc...nu vreau sa iau avertisment pentru o persoana care chiar nu inseamna absolut nimic din niciun punct de vedere!

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

hehehe! ce m-am distrat! eu ma intreb de ce a cautat "sfaturi" la subiectul de "barfe si mondenitati" unde se presupune ca scriu cele "frustrate,complexate,neinformate total si...usurele rau cu mintea"? eu zic, ca daca "MM"-undercover, ar fi vrut niste sfaturi competente de la mamici experte, le-ar fi cautat la Odisee si nu la cancanuri, nu? eu una cat am fost gravida, nici prin cap nu mi-a trecut sa cer sfaturi despre cum e in perioada sarcinii, de la amatoarele de mondenitati.
eu chiar ma gandesc : o fi ea, n-o fi ea? dar cum nici pe elodia n-au gasit-o...............cred ca si asta va ramane o dilema nerezolvata

"mai avem nevoie si de iarba......"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mindy

Citat:
citat din mesajul lui madalina_man

..am intrat pe acest forum crezind ca am ce invata de la multe dintre voi,gindindu ma ca sinteti deja mamici ...deci femei cu scaun la cap si mai dotate intelectual decit altele. as avea raspunsuri la fiecare din PENIBILELE intrebari ce le trec unora prin cap,si care v ar pune la punct definitiv...dar...chiar realizez ca nu le meritati! si stiti de ce? pentru ca sinteti frustrate,complexate,neinformate total si...usurele rau cu mintea! PACAT,NISTE MAMICI ADEVARATE nu ar trebui sa aiba asemenea ,,preocupari de cate birfitoare''!imi e mila de voi si va las de acum incolo sa scoateti flacari pe nas si sa scrieti ce vreti. va las sa va aratati in fata celorlalte IN TOATA SPLENDOAREA VOASTRA! pina la urma ma distreaza ca va risipiti,, energia'' pe subiectul manole.PACAT INSA de copilasi!



As fi vrut sa nu fie Madalina persoana din spatele acestor randuri.
Altfel mi-o imaginam pe Madalina (pe care o admir ca om) exprimandu-se in scris.
Ii inteleg supararea, au fost cateva mesaje mai dure din partea unor forumiste.
Dar calitatea acestui mesaj... nici nu are rost sa mai zic nimic, cred ca nu sunt singura care a remarcat asta.


Mindi,subscriu in totalitate .Din respect pt celelalte mamici care ti-au vorbit frumos,ti-au adresat urari,parerea mea e ca trebuia sa te abtii de la genul asta de comentariu de o calitate indoielnica.
Cred ca o vedeta(sau nu?!) trebuie sa fie constienta ca nu toti oamenii sunt obligati sa o placa si sa o admire...nu?

_
Alina,mami de printesa si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Pai io cand am zis asta, ca nu toata lumea te poate iubi, mi-ati sarit in cap! Ce, in viata reala chiar toata lumea iubeste pe toata lumea?
Iar cum subforumul asta se cheama "barfe..." io cred ca asta e barfa,nu? Voi cand va barfiti prietenele, vecinele, sunteti asa dragastoase sau veninoase? Hai, fiti serioase, ce mi-au auzit mie urechile de la niste femei...cica blande si calme, valeu! Cred ca un barbat ar fi fost oripilat forever!
Atata timp cat nu i se schimba titlul subforumului din "barfe..." in "dulcegarii si salutari" sau mai stiu io cum, io asta o sa fac pe aici , o sa barfesc pe cine oi avea pofta. Si o sa fiu rea si veninoasa, daca e cazul.
Cine vrea sfaturi si incurajari sa nu calce pe aici, ai auzit MM??? Vorba vine, MM...


"sky is the limit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76

Citat:
citat din mesajul lui Delia21

Trebuie sa fie tare rau sa te simti mic si neimportant....din moment ce aruncam cu rautati gratuite si murim de ciuda daca cineva e mai cu mot,...of,...de ce nu mor domnle caprele la tot satul,....si numai la unele?E mare invidia,...se vede de la o posta.E greu de acceptat ca unele printre care si Madalina,...au fost inzestrate cu noroc,frumusete si talent,...acolo cat o fi,....nu in cantitati enorme,...ma bucur ca am cunoscut si oameni,femei care nu sunt ca voi dragelor.
Madalina,nu pune la inima rautatile gratuite ale unor suflete chinuite de nenorocul si marginirea lor!

noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321

Macar de-as avea de ce sa fiu invidioasa! Ca MM nu prea am realizat multe, e o cantareata ratata, sotul ei a murit, copil abia acu" s-a hotarat sa faca , fatza nu prea o ajuta,bani iok, lumea nu prea o mai baga in seama, de-aia face poze penibile prin reviste...ma rog, nu prea multe de invidiat,zic io!Acuma depinde, fiecare vrea altceva de la viata lui, dar io, dac-as fi ea, n-as fi prea multumita!
Da, chiar asa, de ce nu intra fanele/fanii pe site ca aici se petrec "barfe, mondenitati, cancanuri" , nu "laude, osanale, strangeri de mana"!!!



"sky is the limit!"


Rory tzie tzi-a"sarit lumea-n cap"pentru mesajul de mai sus,care spune...muuulte!

La fel cum si altor participantzi la subiectli s-au "reprosat"rautatzile gratuite!Nu faptul ca place sau nu place cuiva Madalina Manole,nu faptul ca este sau nu vedeta ,nu ca userul respectiv este sau nu este Madalina Manole!Astea sunt...detalii de acum!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Pai imi mentin parerea, cu mentiunea ca eu am zis ca MM e o "cantareata ratata" si nu o "ratata"-diferenta de nuanta, zic io...si nu-mi place nici fata, are o aluna sau nu'sh ce p-acolo care ma enerveaza, fara breton ii sta nashpa rau de tot, parul e aceeasi freza de 20 de ani...zau ca are nevoie de un "extreme makeover". sau poti sa zici altfel despre ea: "e frumoasa ca nu-i urata!" Aici n-am cum sa ma cert, fiecare are gusturile lui...
Si zau ca nu am ce invidia la ea, sincer, nici macar faptul ca a fost vedeta! Cred ca sunt multe dezavantaje, dupa cum se vede si aici pe forum...
Hai ca ma mut la alt subekt, m-am plicti de asta, e boooring!

"sky is the limit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Vezi ca a deschis Madonna subiect la adoptii!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Vezi ca a deschis Madonna subiect la adoptii!


asta e foarte tare frate!!!!!!!

"mai avem nevoie si de iarba......"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:


A , si am vrut sa scriu ceva de Loredana Groza: daca as face sex cu seful de la PRO TV punem pariu ca as canta si io?Sau na , poate mi-ar trebui si-o verigheta de la el , dar tot aia e ideea.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

[/quote]

Stiu ca e alt subiect, dar vreau sa-i multumesc user-ului ca m-a luminat...nu stiam cine-i compune Loredanei melodiile si ii "interpreteaza" cantecele cand ea canta live....dupa semnatura inteleg ca o cunoaste pe Loredana

Mergi la inceput