Liste de medici ginecologi/obstetricieni (7)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui anii60

Sunt noua pe forum,si pot spune ca nici eu nu o recomand pe acest medic dincaref luiza,pe mine personal ma pacalit,daca pot spune asa,m-ia spus ca am un polip in uter,si nu aveam,m-ia facut chiuretaj biopsic,si nu cred ca aveam nevoie di moment ce nu exista un polip,si asta doar pt.bani.Va spun acest lucrurisa nu patiti ca mine,consultati si alti medici pana sa va "dati" pe mana ei.Nu mergeti pe incredere cum am facut eu,cu toate ca la un medic,mergi sa te faca bine nu sa te insele,dar in ziua de azi,nu mai poti avea incredere nici in madici.Pacat!!!!!!!!!!!Sanatate multa



De unde stii ca nu aveai polip? Si cum a aflat dr ca ai polipul ala ?

***Fur is for petting**


http:/www.4animals.ro/ajuta.html/

www.adoptiicaini.ro
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo5979 spune:

Se poate sa o treceti in lista pe dr.Diana Gheorghiu, de la Pantelimon?
E singurul medic in ale carei maini am incredere totala! O calmitate desavarsita, o fiinta deosebita, fina, de o calitate rar intalnita. Poate ca sunt subiectiva, dar din fericire pentru mine, toate intalnirile mele au fost de bun augur. Am ramas greu insarcinata, am fost o gravida anxioasa si panicoasa, care cauta tot timpul pe net, care mergea la consultatii cu 50 de intrebari notate constiincios in carnetel. De fiecare data se prelungea consultatia, dar niciodata nu m-am simtit zorita de terminarea celor 20 de minute alocate fiecarei consultatii, nu am vazut-o sa isi verifice ceasul vreodata, sau sa imi dea cel mai mic indiciu ca mai are si alte paciente care asteapta. Mi-a oferit tot confortul psihic de care am avut nevoie. Experienta nasterii a fost una placuta si usoara datorita OMULUI si apoi MEDICULUI Diana Gheorghiu.

Leeloo
Lacra a lui Damian (13 octombrie 2008)

http://community.webshots.com/album/576954102XllZDy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELA86 spune:

SALUTARE VIITOARELOR MAMICI! NU AM SCRIS DE FOARTE ORI PE ACEST FORUM DAR IL CITESC REGULAT. AM CITIT AZI DISCUTIILE DESPRE MEDICII GINECOLOGI SI AS VREA SA ADAUG SI EU CEVA:MARE ATENTIE LA DR.ROTARU OCTAVIAN!!!!MAMA MEA S-A OPERAT DE FIBROM LA DANSUL SI ACUM DUPA 2 ANI LA UN CONTROL I S-AU GASIT FIRE NESCOASE..DE CARE DL DOCTOR A UITAT.EU TREBUIA SA NASC CU DANSUL SI M-A ,,ABANDONAT" DIN MOMENTUL IN CARE AU APARUT PRIMELE CONTRACTII ASA CA AM AJUNS LA SPITALUL GIULESTI CU TOATE CA IMI FACUSEM O PARERE BUNICICA DESPRE DANSUL.NU IL RECOMAND NIMANUI!!!!!!PE TOT PARCURSUL SARCINII AM FOST MONOTORIZATA DOAR LA ECOGRAFUL ABDOMINAL....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anii60 spune:

nu am mai urmarit de mult acest forum,am sa raspund la intrebare: dupa acea biopsie am mai consultat inca doi medici ginecologi,am mai facut inca doua eco.transvaginale,si nu se vedea nimic. pe eco.facuta de medic dincaref,nu rezulta nici un polip,uterul fiind foarte "curat",endometrul in limite normale.Si aceste lucruri mi-au fost spuse de doi medici diferiti!eu acum ce sa mai cred?oricum pt.mine acest medic dincaref,din punctul meu de vedere,nu este medic,la un madic te duci sa te trateze sa iti explice lucrurile pe intelesul tau,ni sa te "omoare".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Buna seara, fetelor!
Sunt Cristina, din Brasov - aspiranta arzatoare la statutul de mamica si as dori sa va intreb daca a fost cineva la dna dr. Antonya Livia (Clinica Eva sau pe branduselor, la cabinetul sau)? Ma intereseaza ceva impresii ale unor mamici care sa fi nascut cu dumneaei. Multumesc frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jdvioana spune:

Buna ziua,

Am avut ieri o programare la domnul doctor Herghelegiu la clinica Sanador. Programarea a fost facuta la inceputul lui septembrie pentru 19 octombrie ora 6, pentru o consultatie. Trecand peste faptul ca am asteptat pana la 8.30 sa intru in cabinet, odata intrata acolo am fost expediata in mai putin de 2 minute. A aruncat un ochi peste niste analize deja facute si platite, iar la mine nici nu s-a uitat, mi-a sugerat sa ma duc la alt doctor din cadrul aceleiasi clinici si n-a avut nici o retinere in a ma taxa cu 150 lei pentru aceste 2 minute.

Programarile am aflat ca erau facute din 10 in 10 minute, si din cate mi-am dat seama in timpul cat am asteptat au intrat si paciente care nu erau programate.

Nu stiu ce calitati are ca doctor, dar modul in care nu am fost tratata, dar taxata mi s-a parut revoltator.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Buna mamicicilor sau aspirante de mamici, cum este cazul meu de fata.

Urmaresc de mult timp acest forum insa acum a venit momentul sa ma si implic in discutiile voastre :). In urma cu cateva zile impreuna cu pritenul meu ne-am decis sa avem si primul nostru copilas. Acestea fiind spuse, va rog, daca se poate sa-mi spuneti din experienta voastra cu Dr Arash de la Medlife? Stie cineva ceva? Eu doresc pe cineva care sa ma asiste si sa mi poata raspunde la multele intrebari legate de ovarele polichistice si camtot ce am este nevoie sa fac premergator unei sarcini.

Va multumesc,
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Hello again,

va scriu aceste randuri dupa ce am ajuns la Dr Arash de la Medlife.
Povestea mea pe scurt este urmatoarea: dea lungul a 2 ani am mers din medic in medic si fiecare imi spunea cate ceva legat de problema pe care cred ca o am si anume "ovare polichistice". Am spus cred deorece de la control la control, ba aveam eco cu aspect normal, ba miciropolichistica, ba poli end so on. Toate acestea tratate cu fel si fel de anticonceptionale pana am ajuns sa le urasc. Fara pauza fara nimic. In continuu pt ca nu am nici o menstruatie regulata si aveam menstra doar cu pilulele. In fine.
Solutia mea si doar a mea : am renuntat la pastile si acum astept sa vad ce mai stie organismul meu dupa atea pilule. Cat tine de Dr Arash ma declar incantata. A avut foarte mare rabdare cu mine, s-a uitat si pe analizele vechi, si am facut impreuna cu dansul un program de analize (in a 4 zi, a 15 si a 21a) dupa ce imi vine mentruatia pentru a vedea exact ce treb sa fac de acum inainte. Nu a fost pesimist, desi poate ar fi treb, ci pur si simplu m a suntinut , a incercat sa nu ma streseze.
Calitatile lui medicale inca nu pot spune ca le stiu insa ca si apropiere si incurajere eu ii dau un 9:-).

Va urez toate cele bune:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rikidone spune:

Imi pare rau sa aud asa ceva despre Herghelegiu. Am vrut sa ma programez si eu la el dar situatia in care ma aflam nu imi permitea sa astept o luna pentru o consultatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Recomand cu mare incredere d-na dr Petca Aida de la spitalul Elias.

Mergi la inceput