Liste de medici ginecologi/obstetricieni (7)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita70 spune:

Buna seara.
Am putea adauga si pe dr.Ionascu Bradut Adrian de la Sp. Polizu din Bucuresti?
Este un medic extraordinar care m-a asistat si la prima si la a doua nastere. Credeti-ma ca am trimis la d-lui si pe alte prietene de-ale mele si toate au fost multumite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gwendoline spune:

Buna tuturor!!
Vreau sa recomand pe DR ELVIRA BRATILA Bucuresti am nascut cu ea de curand si sunt foarte multumita de ea de la inceput pana la sfarsit!!

Gwendoline si Kylian

Mamica de Gwendoline(16.06.2005) si Kylian (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

O ginecoloaga excelenta este dr.Ilinca Gussi, o puteti gasi la Cantacuzino, iar in privat la SAPIENS si la EUROCLINIC in Bucuresti. Foarte sufletista, desteapta (scolita prin Franta si Anglia), o adevarat profesionista care nu lasa nimic la voia intamplarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns REUTcarmi spune:

toata stima pemtru domnul doctor Mereuta de la spitalul militar cu,care am adus pe lume un baietel superb si sanatos sa-i dea dumnezeu sanatate si fericire.iarpentru doctorita chirila este o incompetenta care nu stie sa se poarte cu pacientii este foarte increzuta pe mine m-a tratat ca pe ultimul om si asa l-am cunoscut pe dr mereuta ce mi-a zis dr chirila ca,copilul meu sta ingramadit si daca sangerez sa merg la spital ca-l pierd asta pe la 13 saptamanica trebuie urgent internare.m-am speriat foarte tare si am mers la dr mereuta dupa ce i-am zis ce ma patit a ramas uimit m-a intrebat de ce sa stea ingramadit ce nu sta in apartament de 3 camere si sta in garsoniera.este venit de la targu mures iar la nastere m-a ajutat foarte mult a facut niste chestii pe care nici moasa nici asistentele nu auzisera sunt f multulmita de el si ma nascut la maternitate nu la spit.judetean care este ca un ghetou sectia de nasteri este in fata terapiei intensive si am vazut chiar eu cum scotea oameni decedati din terapie pe langa mamele cu nou nascuti in brate care le ducea la salon a fost ceva grotesc pot sa spun ziceti si voi daca nu-i asa si nu-ti da voie cu haine de acasa ca aduci microbi da mortii nu au microbi si multe altele ca-mi trebuie o zo sa scriu dr mereuta are cabinet la ginecosenter langa restautant cosoreanu a ajutata multe femei sa ramana insarcinate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Fetelor, voi unde ati nascut? la stat sau la clinici private?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manucu spune:

Buna,
Eu am nascut la "stat" , la Cuza Voda in Iasi, cu dr. Lazar Tudor , un dr care vi-l recomand cu caldura pt ca raspunde tot timpul la tel atunci cand il cauti, poti sa-ti faci progaramare la el ff repede (nu peste cateva luni) si e un ff bun profesionist : operatia mea e ff mica si ff jos si se reface ff bine iar bebe este frumos si sanatos . La a doua sarcina pe care o voi avea tot la el ma duc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Buna ziua. Ma numesc Mihaela si am nascut in Galati in nov 2008 la Spitalul judetean cu dr Pop Ioana. Eu am avut o experienta mai mult decat pozitiva cu ea si vreau sa o recomand pe aceasta cale. Mi-a urmarit toata sarcina la cab particular iar in ultimele saptamani m-a chemat la spital pt ecografii suplimentare. Trebuie mentionat ca o consultatie este acum 100 lei, o eco la fel iar eco+consultatie 150 lei, dupa parerea mea cam piperat pt galati. Dar nu am regretat banii dati pt ca s-a purtat foarte frumos, vorbeste intr-una, te relaxeaza, pleci bine dispusa din cabinet. Am nascut prin cezariana, am o taietura invizibila iar dupa operatie era singura dr care venea si pansa personal pacientele ei.
Cat despre conditiile din maternitatea din Spit judetean, eu tin sa infirm mesajul anterior scris de REUTcarmy parca, este foarte bine. Ma rog, in conditiile unui spital de stat, nu e mobilier nou sau salon cu bucatarie cum e pe afara. Dar este curat, asistentele de mamici de la cezariene cel putin au fost de nota 10, minunate. Acum sunt si saloane private unde poti sa stai cu cineva din familie, contra cost, evident. In terapia intensiva din blocul de nasteri am stat 24 de ore si a fost super OK, asistenta venea periodic la interval scurt de timp sa vada daca te simti bine, calmante la cerere fara sa te rogi sau sa bagi in buzunar. Ce sa mai, eu una am avut o experienta foarte placuta la nastere in Spitalul judetean. Sper sa va fie de folos.

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavy7 spune:

fetelor, ce doctor de la Polizu imi recomandati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Divaaa spune:

As dori sa ma elucidati putin in ceea ce priveste maniera foarte greoaie de a gasi post-urile persoanelor care au facut recomandari pt diferiti medici. De exemplu pt dr. Gherasie de la Sp Clinic CF2. nu am reusit sa gasesc decat pagina lui Kitty, in rest, paginile specificate in dreptul celorlalti useri....nu corespund.

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Buna fetele . Am si eu o intrebare: puteti recomanda cumva un ginecolog bun de la Medlife? Am mare nevoie si nu stiu la cine sa apelez. Nu am gasit referinte despre cei de acolo. Am fost deja la trei: Luis Mendez- care nu mai este la Medlife, Luiza Dincaref- de care nu sunt deloc multumita si nu o reomand pt ca mi-a spus ca am PCOS doar dupa eco, fara sa imi ceara analize hormonale, nimic, iar cand a venit timpul sa imi prescrie tratamentul m-a intrebat "ce zici?? sa iti dau hormoni?" , fara suparare...si dr Liana Ples, despre care nu pot sa spun nimic ca si doctor, dar ca si persoana si comunicare cam lasa de dorit. Va rog daca puteti sa ma ajutati

http://mt.lilypie.com/6zF4p3.png

Doneaza si tu 2 euro copiilor bolnavi de inima de la spitalul Marie Curie. Trimite un SMS la 858. Este nevoie de 250.000 de mesaje !!! Detalii: www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput