Rahova sau apropiere (27)

Rahova sau apropiere (27) | Autor: andre_ea

Link direct la acest mesaj

Rahovistele:
aissa (19.12) mami de Ale (30.09.2004)
anangel-lexi mami de Maria Cornelia(20.09.2006)
anculina
andreap mami de Maria (7.11.2004)
andre_ea (22.01) mami de Tudor (10.08.2005)
alinutzaa (11.04)
cgaby
cristinaT
Dory232002 (12.11) mami de Alexa (20.10.2005)
kris
mama_lui_alin
Miag mami de Roli
MIRCLAU (27.01) mami de Andi (10.09.2005)
miha
miria cristina (17.04) mami de Maria Damiana (05.11.2004)
Monica-Elizabet (29.10) mami de Alex (7.06.2001) si Ruxi(16.12.2004)
Preda-Vicky
ralcat mami de Mihai Cristian (27.10.2005)
turttle
viovio mami de Bianca (22.12.2004)
violeta69 mami de Mihnea (8.06.2000)




Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Andre_ea-DianaMirela-Hopes-Ileana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

nu stiu ce sa zic andre-ea, pare sa fie cam acelasi lucru si mai nasol este ca ruxi nu prea vrea sa manance nimik de regim si urla si dupa lapte...l-am trimis pe sotul meu sa-i cumpere fara lactoza dar incerc sa nu-i dau cat pot de mult...si sa-i dau sa pape de regim...

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Mai nu ma speriati! Eu si asa ma temeam deja ca fusesera toti pe langa MAria duminica, uffff, sper sa treaca repede uratania asta de boala.
Dory eu nu am cum sa ma vad cu tine inainte de 4 jumate nici sa zbor. Dimineata acum l-am rugat pe T. sa cantareasca ce am dar sincer spun ca eu una inca nu m-am decis, vroiam sa ma consult cu tine. Vorbim la telefon daca e dupa amiaza, spune tu, dupa 4-4.30 cam cand crezi ca poti.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

eu sunt convinsa ca si daca avea sau nu avea mariuca ruxi oricum o "prindea" din zbor de la altcineva(ca ea ca si alex colectioneaza tot)...cred ca este virus si este raspandit...mai ales ca ea intra in contact cu colegii lui alex de la gradi deci poate sa fie de acolo...Doamne fereste n-am zis ca am laut-o de la mariuca...poate sa fie si "boala" ei cums e spune fiindca ea baga mainile murdare in gura in timpc e sta la nisip, dupa ce pune mana pe leagan...ma rog...ideea este ca nu conteaza de unde am preluat-oci sa ne facem repejor bine

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Da, da sa se refaca rapid! Nici eu nu zic ca e de la Maria luata dar eu una, panicoasa fiind, si cand aud de un muc ma sperii darmite de din astea. Of, sincer sper sa ne "sara" virusul asta desi e deja al 4-lea caz de care aud zilele astea, ceea ce ma face sa cred ca e intinsa. Si Ale e mereu cu mainile in praf, in mizerie, baga in gura...

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

MONICA multa sanatate ruxitei,sper sa-i treaca repede si sa nu mai fie copii bolnaviori
la fete

MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Monica cum e Ruxi?
Dory nu te vad on-line asa ca deduc ca nu esti acasa?

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

cristina e zmiertaita rau, rau de tot, kk a mai facut o singura data dar fff moale, Doamne ajuta ca nu a mai vomat...dar nici nu prea avea ce sa vomite ca a mancat doar cateva linguri de supa si niste covrigei sarati(vreo 5-6 bucati)in schimb vroia sa dea cu vastul in cerealele cu ciocolata ale lui alex...am lasat-o putin dar ea vroia toata pungasi a plans asa de tare ca-mi era ca vomita din cauza asta...asa ca am lasat-o sa mai ia cateva si imediat dupa ele a facut kk
acum am vazut ca are si pe limba ceva...pare afta...sti tu vechea poveste...organismul slabit...apare iarasta era tot ce ne lipsea...
va pup pe toate si va multumesc pentru urarile de insanatosire

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

monica,multa sanatate lui Ruxi...si

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Of, mai fetelor, faceti-va bine! Va doresc o noapte buna, fara evenimente neplacute si va astept dimineata cu vesti bune!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Andre_ea-DianaMirela-Hopes-Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna dimineatza fetelor,
aseara am iesit cu ruxi pe-afara, a stat numai in carutz dar oricum parca a mai uitat sa se zmiertaiea papat si 3/4 de iaurt natural si apoi i-am dat 100ml lapte fara lactoza si l-a racorit pe tot(mie imi era frica ca nu o sa-l vrea) si i-am pus in el si un pliculetz de biotics...
in total pe ziua de ieri am avut 4 scaune diareice si 2 vome
acum de dimineatza a baut din nou laptic cu biotics in el si vad ca nu a vomat(Doamne ajuta)...de kk nu ma astept sa treaca asa imediat dar macar voma sa scapam de ea pe ziua de azi...
i-am cumparat aseara 3 feluri de branza...de vaci, perlutze si fagarash, sper sa pape macar cate o linguritza din fiecare...
asa vad ca este destul de vioaie dupa foamea pe care a facut-o ieritemperatura nu a facut mi s-a parut la un momentdat azi noapte ca este mai calda dar nu ceva exagerat si se facuse si fff cald in camera asa ca am pus-o in baza asta...
alex a plecat deja la gradinita dar inainte sa plece mi-a zis mami fac kk si ce credeti??? a facut destul de moalesper sa nu-l apuce si pe el...dar oricum el este mai maricel...altfel discutam, el mai intelege cand ii spun ca trebuie sa manance un anumit lucru sa se faca bikne...in schimb cu d-ra ruxi...e jale
va pup pe toate, va multumesc din suflet ca va ganditi la noi...aseara m-a sunat si andreap zicea ca mariuca este mai bine

ps Doryyyyyy...pliz am amnezie cum ai spus ca o cheama pe mama ta?

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput