ce sa fac sa-i recastig increderea

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by hannen

quote:
Originally posted by giany411

poate sa-mi spuna cineva din ce cauza nu poate domnisoara sa ma ierte pt raul facut, recunosc(fie el si cu 2 prostituate, cu toate ca ei i se parea mai bine sa am o relatie dubla,in paralel,ciudat pt mine chestia asta, pt ca sapand mai adanc intre factorii care i-au inspirat aceasta conceptie, spre exemplul din familie, exact despre o relatie dubla cu afectiune si tot tacamul a fost vorba, nu cumva e un non sens aici?), sa revenim...din ce cauza nu ma pote ierta...ca nu am inteles?! din orgoliu? sau?




Vaz ca ai schimbat foaia,de la disperare ai ajuns la indignare.
Zii drept,nu-i asa ca-ti vine sa-i tragi fro doo peste oki?Auzi la ea nesimtita,are orgoliu

P.S mie asa imi suna ultimul mesaj...




Da, da, asa imi suna si mie. Cum de-si permite sa nu-l accepte inapoi cand domnu' poate e dispus sa o accepte cu ideile ei preconcepute! Jesus!!


Elle_seb

BASE, BASE, NU CEDA,
NOI SUNTEM DE PARTEA TA!
the

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

Mama, da' machiavelic plan iti facusi Eu stiam din povesti ca domnitele ii puneau la toate muncile pamantului si la toate testele posibile pe vajnicii candidati la augusta mana (minus partea cu inselatul). Iote ca se perpetua obiceiul si-n postmodernitate, dar pe invers. Ridicol, penibil, jenant, absurd, macabru (si lista poate continua)

Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

quote:
Originally posted by lilianasoare

Mama, da' machiavelic plan iti facusi Eu stiam din povesti ca domnitele ii puneau la toate muncile pamantului si la toate testele posibile pe vajnicii candidati la augusta mana (minus partea cu inselatul). Iote ca se perpetua obiceiul si-n postmodernitate, dar pe invers. Ridicol, penibil, jenant, absurd, macabru (si lista poate continua)

Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori






Perfect de acord.......

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Hahaha, a devenit chiar comic subiectul.
Dar daca am facut? dar daca n-am facut?

Ia sa vedem care-i mai tare: principiul ei sau dragostea pentru mine?
Vai ce joc stupid

Idei preconcepute, Giany? Ideile alea preconcepute vin dintr-o mare suferinta traita, si daca tu ai ales sa privesti cu dispret inseamna ca ti-ai batut joc de fata.

Ia mai fa un test sa vedeti daca puteti trai unul fara altul in veci.

Adina + Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Uite cum dupa 7 pagini nimeni nu-i recomanda domnului giany sa inceapa un mic tratament spiritual la "sufletul credintei".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Uite cum dupa 7 pagini nimeni nu-i recomanda domnului giany sa inceapa un mic tratament spiritual la "sufletul credintei".





Am recomanda cu placere daca am avea cui

Adina + Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

giany, fata are dreptate.
Si stii de ce? Pentru ca inselatul nu este o chestie care iti vine asa, hodoronc-tronc. Adica, tzelul tau este sa fii fidel cuiva, crezi in fidelitate, dar vine ispita bat-o vina si iti intuneca mintile.
NU! Nu-i asa! Ca sa inseli persoana pe care pretinzi ca o iubesti, trebuie sa ai o disponibilitate speciala pentru asa ceva, trebuie ca, in subconstientul tau, sa ai pregatit terenul.
Ca sa nu mai vorbesc despre faptul ca nu s-a intamplat o singura data, s-a intamplat de doua ori. Asta spune multe din pacate...

Din punctul meu de vedere, nu prezinti incredere si nu ti-as mai da nici o sansa. Nu te supara, asta este parerea mea :-).

Respecta-i decizia si respect-o pe ea, lasand-o in pace.
Ultimul lucru pe care trebuie sa il faci acum este sa incepi sa o invinuiesti. Nu e vinovata cu nimic! Tu esti vinovat suta la suta!
Invata din experienta asta si treci cu demnitate mai departe.




" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giany411 spune:

Am eu impresia ca ORGOLIUL este egal cu o p#259;rere foarte bun#259;, adesea exagerat#259; #351;i nejustificat#259;, despre sine însu#351;i, despre valoarea #351;i importan#355;a sa social#259;; îngâmfare, vanitate, suficien#355;#259;, trufie. Eu sufar de DISPERARE si INDIGNARE la un loc. totul din PROSTIE(eu cred ca...prostu se desteapta, dar frumosu nu devine mai frumos) Nu cred ca stiu nici eu ce e in subconstientul meu. Adevarul ADEVARAT ESTE CA REGRET ENORM fapta. Sufar. Si sufar si mai mult cand va aud. Asa imi trebuie. E pedeapsa cea dreapta pt mine. Daca sunt pedepsit nu sunt si oare iertat. Asa e omenesc...?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by flaviutza
omu a cerut sfaturi..nu sa-i judecam alegerea sau sa-i aparam orgoliul prietenei..pur si simplu a vrut un sfat si atat.



stai putin, deci prietena din cauza de orgoliu nu-l accepta inapoi? deci cand e vorba despre noi, suferim din cauza de sentimente inselate, dar la altele e vorba de orgoliu. ce tupeu pe ea sa nu accepte un barbat care plateste sa aiba sex, nu?

************
mami de Sonia Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giany411 spune:

mmmaaammmaaa Doamnnee in ce m-am bagat. Am cerut si eu o povta, un indemn...si tot ce aud...e numai repros.Imi fi dorit sa cer ajutorul la niste barbati. Dar poate e mai bine asa...da...clar e mai bine.

Mergi la inceput