FIV...de toamna

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Meme, pleci la mare maine? Daca da, vacanta placuta si sa vi linistita.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Meme...eu nu prea citesc si alte subiecte...
Sa intelegem ca nu este pozitiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Meme ai fost norocoasa ca ai slabit, din acest punct de vede, din pacate eu si Raluca am pus 2-3 kg in plus. Imi pare rau ca n-ai reusit luna acesta.
Petrecere frumoasa la mare, vreme buna.

Da Ileana, testul lui meme este negativ.

Monica tot cu Puregon a facut si Raluca cred (sper ca am tinut bine mine) si Decapeptyl parca.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Am renuntat sa mai fac testul de sange.Am facut doua teste de urina si mi-au iesit negative.Ceea ce ma framanta este faptul ca primele teste facute (cam la 9,10 zile de la inseminare) ieseau cu a doua liniuta slaba.Sa fi fost totusi ceva care nu s-a putut finaliza?Stresul meu nu s-a risipit si datorita faptului ca ciclul mi-a venit foarte redus cantitativ.Eu pun pe seama prolactinei mari care imi joaca feste.Nici nu vreau sa ma mai gandesc,nu cred ca totusi s-a intamplat minunea.Plec la mare ,imi vad de vacanta,incerc sa ma distrez si daca totusi exista probabilitatea de 1% sa fiu insarcinata,voi trece si eu prin experienta atator femei care au descoperit acest lucru mai tarziu.Va multumesc pentru urari si sper ca peste 11 zile cand ma intorc din concediu sa aflu din partea voastra cat mai multe vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Stati asa ca m-am intors de la plimbare...
Meme, distractie cat cuprinde, soare din plin si bagam optimism in tine cand te intorci. Eu sunt aici.
Monica, stiu ca esti la Ancar, dar la mine stimularea pt. fiv cu Diphereline si Puregon a insumat cam... 100 de fiole in sase saptamani. Deci compara tu! Ce-i mai trist e ca am impresia ca proportiile (care nu sunt mai mari de trei kg) au survenit trat. premergator embriotransferului (ratat de altfel) cu Cyclo-Progynova. Acum urmeaza trei luni de Microgynon care nici ala nu e "usa de biserica" in ceea ce priveste talia
Ileana, vorbim maine, la fel si Pia.
Gabi?! Noi cand mai vorbim?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Uite un banc dragut...

"Un tip viziteaza o fabrica de diverse produse din latex.
Prima data a remarcat masina de produs biberoane, datorita zgomotului de :"fssss-pac" pe care il facea. Ghidul explica:
- Acel fasait este cauciucul pe care-l injecteaza, iar "pac"-ul este dat de intepatura care i se face in varf.
Ceva mai incolo intra in sectia de produs prezervative. Un zgomot infernal si aici: "fsss-fsss-fsss-pac". Intrigat, omul nostru intreaba:
- Bine-bine, am inteles de ce face "fsss", dar de ce se mai aude si "pac"?
- Normal, aparatul functioneaza ca si cel de produs biberoane, la al
patrulea prezervativ ii trage o gaura.
- Asta-i buna! Dati gauri la prezervative?
- Da! Am observat ca face bine la afacerea cu biberoane!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Pt. a prospera afacerea cu biberoane, cele mai multe dintre noi am renuntat de tot la prezervativ...

Te tii de poante, ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Hello,
M-am intors! Am sosit de la medic si nu am putut sa rezist si am si intrat pe chat cu toate ca am stat toata ziua cu ochii pe calculator la scarbici.
Oricum m-ati invaselit cu bancul gagici. Si... sunt si putin mai vesela Mi-a spus doctorul ca nu trebuie musai cauterizata rana se pe col si sa fac tratament cu colpotrofin - ovule timp de 1 luna si irigatii cu ceai de pelin si sa revin dupa o luna. Voi ati mai auzit de tratamentul asta?!?!?!?!/
Mi-a mai spusca nu am nici un fel de bacil sau infectie cu candida sau alte grozavii iar diagnosticul pe reteta este: "Colpita".
Aveti idee ce inseamna?!?!?!

Pupici.


luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna fetelor,

Bun bancul Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Dragelor, sunt si eu in zona pana pe la 14,30.
Faptul ca stam cam toate in asteptare sau poate caldura si tentatiile verii fac ca subiectul nostru sa fie mai putin activ. Poate avea dreptate Gabi - asta va fi ultimul... Apropo, Gabi, ce-ai mai hotarat? Analizele le-ai facut? Am vazut ca totusi doar la Buc. le poti face, asa ca te astept. Dan a inceput sa dea tincturile pe gat? Vezi ca zilele trec, si vreau sa aud ca ai vorbit cu Ancar pana plecati la mare, da?
N-am facut febra musculara, dar nici "altele" nu ma dor (inca).

Mergi la inceput