TOP AGENTII TURISM

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Fugiti mancand nori de agentia Atlas Tours!! Am luat o mare teapa cand am mers in Grecia. Am vrut 14 zile intr-un apartament intr-o zona deosebita, diferit de ce gaseam in toate agentiile. Ne-a aratat pliante cu hotelul si apartamentul si arat f bine. Am primit numai zona! Cand am ajuns acolo am constat ca aveam de fapt un dormitor si un hol mare, deschis, in care o canapea extensibila imbracata in lenjerie si pozata dintr-un unghi adecvat, se transformasera in apartament! Ne-am certat rau cu cei de la respectivul hotel, cat de rau te poti certa cu cineva care stie doar " hello" si alte amabilitati in engleza. Am luat la rand camerele hotelului i am constatat ca asa erau toate, ba unele nu aveau canapea ci un pat pliant!!! Deci eu eram fericita! Asa ca mi-am luat bagajul si m-am dus la hotel. (eram venita impreuna cu fratele si cumnata mea). Asa am constatat ca o camera single si una cu pat dublu ne costa aproape la jumatate de pret fata de ce platisem noi in Ro. + hotelul initial s-a dovedit a fi departe de plaja, iar cel in care m-am mutat ulterior era chiar pe mal..Nu va mai spun ca madam Capolide, managera, a uitat sa ne dea voucerele si a plecat in conced!! De am ajuns in noaptea dinaintea plecarii sa bantuim pe la Moeciu, in cautarea casei ei de vacanta, sa o aducem la Buc!!!
Inca o experinta neplacuta cu Eximtur! De data asta pe litoralul romanesc, unde mergeam cu un alt cuplu care venea cu copil mic + bona, total 3 camere. Am platit, si cu ~ 10 zile inainte de plecare am fost chemata la agentie ca e o problema, tb sa-mi dea niste bani inapoi. Cand am ajuns mi-a spus ca de fapt nu au 3 camere pt acea perioada , ci numai 2, deci imi dau banii inapoi pe o camera. Normal ca m-am revoltat si am cerut toti banii inapoi si , culmea, tot ei fceau fite ca nu mi-i pot da pe toti, ca celelalte 2 rezervari sunt valabile!! Am facut mare scandal si pana la urma am luat toti banii si de-abia am gasit in alta parte, prin Paralela 45 cred.
Ma mir ca mai rezista pe piata agentiile astea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Codruta, am vb la Ultramarine in Constanta si Bucuresti, la Tm nu. astept niste confirmari de la ei.
imi pare bine sa aud ca Alltur sunt ok...au niste oferte interesante pentru Santorini.
pe mine ma deranejaza rau cei care nu au site si nu raspund la e-mail-uri...pentru ca nu am timp sa merg la agentii decat in cazuri speciale! de aceea i-am apreciat pe Marshal si pe Alibaba....ca stiu cum se face o rezervare in anul 2007:).

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

La Disneyland Paris a fost cineva?

Ce agentii au oferte?


Oana

"Tragedia vietii consta in ceea ce moare intr-un om in timp ce traieste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia_popa spune:

Pun pe lista neagra TGV din Targoviste. Ne-am facut prin ei rezervarea pentru 1 mai in Bulgaria, care s-a dovedit a fi pana la urma OK, insa mi-e greu sa descriu cat am "muncit" la telefon si email sa o obtin. Sunt niste mincinosi notorii, in sensul ca iti zic la tel. ca ACUM iti fac proforma, MAINE o trimit... si tot asa cu mai multi angajati.. trec saptamani sa obtii ceva de la ei.. poate din cauza ca noi suntem din Brasov si nu am putut discuta face to face.... Am vrut sa fac rezervare cu ei si pentru vara, deoarece in Brasov agentiile nu erau gata cu oferta pentru Albena, mi-au promis ca "acum " va fac proforma.. si nu am mai primit-o de vreo 2 sapt.. intre timp m-am dus la alta agentie... deci concluzia mea este sa-o ocoliti, cel putin daca nu sunteti din Targoviste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita74 spune:

Notati in agenda si WWW.KUSADASI.RO eu am fost cu ei in Turcia,Spania si am fost intr-un tur al europei cu masina personala si de toate cazarile sau ocupat cei de la agentie.A fost super si ii recomand cu placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

cei de la ultramarine nu raspund inca...deci de 7 zile. putem pune o bila neagra deci
in schimb alltur au fost super prompti! bila alba

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

De agentia Est Turism stiti ceva? Fac rezervari pe site-ul www.plaja.ro . Am vrea sa rezervam prin ei si n-as vrea sa luam teapa.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Noi am facut rezervare prin Calibra. S-au purtat foarte bine cu noi si au insistat cu rugamintile mele: nu vreau camera la parter, vreau aia, aia...au fost foarte rabdatori. La fel au fost si cei de la Mareea, doar ca toti au aceleasi oferte din pacate.
In schimb, inca o patanie a mea cu Eximtur: ma intregistrez online la ei, ma duc personal la Cluj (si intreb de ce nu ne-au trimis oferta cum ne-au promis: "ca a fost nebuneala la ei" ) si spun ca nu au locuri pentru cand vrem noi. Ajung acasa si primesc de la Eximtur-Arad, cum ca au 2 apartamente exact cand vroiam noi, doar ca sunt de 4 pers, nu de 5 (cei de la Cluj nu au gasit asa ceva ).... Bun, acum patania a 2 prietene de-a mele, tot cu Eximtur:
1.Cumpara tatal de aici bilet de avion pt fiica din Italia. Cei din Italia trimit biletul inapoi ca nu existau ceva taxe trecute pe el si asteapta confirmarea. Cand ajunge fiica in aeroport, ia biletul de unde nu-i. Si-a cuparat pe loc bilet (noroc ca a gasit, si cu loc) si aici in tara i-a dat banii inapoi, cu scuzele de rigoare
2. O alta prietena avea bilet pt a 2-a zi de avion si suna la Eximtur sa vada daca poate pleca cu catelul. I se raspunda ca s eintereseaza si o suna inapoi pana la 6. La 7 seara merge acolo sa vada ce si cum. Raspuns: "vaaai, am uitat sa va sunam"

nu am vrut sa scriu pana acum treburile astea, dar au pus capac cand am solicitat eu info si am primit raspunsurile astea

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela 1969 spune:

Nu recomand CMB-ul.Anul trecut le-am cerut pe mail in luna februarie sa-mi faca o oferta de hoteluri pe anumite orase in afara tarii si au reusit sa mi le trimita abia in luna mai.Motivul?De cate ori sunam imi spuneau sa mai astept ca sunt ocupati ba cu Targul, ba cu Pastele, ba cu 1 Mai si am asteptat pana nu am mai gasit in Elvetia niciun hotel ieftin(ca normal, se ocupasera intre timp) si a trebuit eu sa ma chinuiesc sa gasesc unul si ieftin si cat de cat bun.Nu va spun cu ce ton si cu ce greata imi vorbea d-soara de acolo(cu greu ma abtin sa nu-i dau numele)de parca ea imi facea o favoare ca vorbeste cu mine si nu eu eram cea care voia sa-i dea niste bani.
Avea prostul obicei sa nu-mi raspunda la telefoane dupa ce bineinteles eram intrebata cine sunt.
Primeam asigurari ca d-soara X este momentan intr-o discutie cu un alt client si o sa ma sune ea imediat ce termina si bineinteles ca nu ma suna.
Am vrut sa vorbesc cu patronii sa le reclam situatia dar nu am reusit sa ajung la ei pentru ca cea care imi raspundea la telefon era tot o salariata ca si persoana pe care doream s-o reclam si erau solidari cu totii.
Imi spunea ca patronii nu-s acolo dar sa-i spun ei ce problema am.

Inainte cu un an fusesem tot prin ei la Paris si aceeasi d-soara mi-a gresit cand mi-a scos pe via Michelin traseul.

Hotelul nostru se afla de fapt pe Rue De la Fontaine iar ea mi-a scos harta pe Rue Jean De la Fontaine care era in cu totul alt arondisment.Si uite asa ne-am asezat in mijlocul Parisului pe bordura si ne uitam ca curca-n craci pe harta si nu reuseam sa gasim strada pentru ca era in suburbii(in Saint Ouen parca)iar harta noastra nu era completa.

Am sunat-o de acolo s-o intrebam cum ajungem si tot ea era cu gura mare ca ea ne-a dat adresa corecta.

Noroc ca a oprit un echipaj de Politie care ne-a indrumat(ei aveau harta completa)si intr-un final am ajuns la ora 1 noaptea la hotel dupa ce am ratat iesirile de pe Periferique de mai multe ori.

In fine, am amintiri tare neplacute despre ei si despre nervii si mail-urile interminabile pe care ni le-am trimis si in care ne atacam reciproc.

Drept urmare, anul asta mi-am gasit pe cont propriu(chiar am facut o pasiune in a cauta hoteluri pe net)fie scriind direct la hotel fie prin Venere sau Booking.

O impresie buna mi-a lasat Alltur-ul, am fost anul trecut cu ei in Bulgaria iar pentru vara asta am apelat tot pentru Bulgaria la Marshal Turism si au fost foarte prompti(am rezolvat totul intr-o zi,luni ma duc sa le achit).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Bila alba pt http://www.firstclassturism.ro/www/index.php

Mergi la inceput