TOP AGENTII TURISM

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

roxana, ce inseamna oferta buna pentru duni ? cat te-ar costa sejurul, pentru x nopti si y persoane ?

si eu am platit avans de 50% la agentia de la care am luat sejurul (alta decat cosmo travel), insa am facut rezervare cu early-booking, inca din luna martie.

am intrat acum pe site-urile ambelor agentii, a ta si a mea : pentru marina beach, in varful de sezon, cele 2 agentii au acelasi tarif, iar pentru perioadele inainte si dupa varful de sezon, agentia mea are pretul cu 1 sau 2 euro mai mult/persoana fata de agentia mentionata de tine.


Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


Am cerut oferte ptr 6 nopti la Marina Beach in sezon de varf, 2 camere duble, una cu 2 adulti+1 copil de 4 ani, cea de-a 2-a cu 1 adult si 1 copil de 9 ani.
La aceasta agentie ies la 1393 euro- sejur de 7 nopti, adica aprox acelasi pret dat de alte agentii dar ptr 6 nopti. Si ce m-a facut sa imi pun intrebari este ca vor sa platesc 50% din costul total, apoi sa vada ei daca-s locuri in perioada aia. Am intrebat ca daca nu mai sunt locuri....? Ca-mi da alta varianta...pai nu ma intereseaza alta varianta.....pai...imi vor da banii inapoi. In conditiile in care mai e o luna pana atunci ( ma rog...aproape o luna).
Am cautat si eu sa vad daca gasesc ceva de ei dar...n-am gasit nimic, nici de bine nici de rau si parca nu m-as risca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

roxana, cred ca e un "pui" de teapa, am asa un feeling...
este stiut faptul ca la marina beach toate agentiile bune de la noi au oferta in varf de sezon pentru sejur de minim 7 nopti.
iarasi mi se pare aiurea modul in care pun problema, iti cer jumatate din suma inainte de a sti macar daca mai sunt sau nu camere disponibile in perioada dorita de tine.
alta problema ar fi pretul : eu, cu rezervare din martie, cu EB si reducere de fidelitate, am platit, pentru doua familii "identice" cu cele mentionate de tine, 1774 eur pentru un sejur de 7 nopti, in care intra si taxa de statiune. si camerele rezervate sunt toate park-view, altfel mai plateam in plus pentru sea-view.

daca vrei, iti vand un pont : agentia mea colaboreaza pentru rezervarile de la Duni cu o agentie partenera (dupa denumire as zice ca este o agentie germana, probabil au reprezentanta in resort) - Elite Tours GMBH. iti scriu aici datele de contact, poate ai noroc si rezolvi direct cu ei:
Irena Dobreva
Marketing & Sales Operations
Elite Tours GmbH
Tel.:+359 554 28856/28812
Fax: +359 554 28822

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TanyaKat spune:

Buna!!


Am si eu o intrebare..
Ce experiente ati avut cu Family Travel?
Am gasit niste oferte foarte bune pe site-ul lor dar vreau sa fiu sigura ca sunt de incredere, inainte sa cumpar.

Daca stiti ceva, astept raspuns!
Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui TanyaKat

Buna!!


Am si eu o intrebare..
Ce experiente ati avut cu Family Travel?
Am gasit niste oferte foarte bune pe site-ul lor dar vreau sa fiu sigura ca sunt de incredere, inainte sa cumpar.

Daca stiti ceva, astept raspuns!
Multumesc anticipat!


Sunt de incredere, din cate stiu eu. Noi am fost anul trecut si cred ca si anul asta tot prin ei luam. Cam scumputi, dar prefer sa dau mai mult si sa fiu sigura ca n-am surprize neplacute ( tot patitu-i priceput acum)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_Rts spune:

Buna fetelor! Am mers cu mai multe agentii. Nu va recomand Agentia Qtravel pentru ca platesti camera superioara si iti da camera normala. Noi am fost trei familii si ele au platit camera normala iar noi superioara si am avut aceleasi camere, ba din contra ei au avut Ac, noi nu:). I-am zis tipei la receptie si a zis ca nu exista camere superioare.
Va recomand in schimb agentia EMATOUR , foarte seriosi, iti rapund la toate intrebarile, detalii cat mai multe, preturi bune si te intreaba cum sunt conditiile cand ajungi acolo, nu de genul ti-am luat banii si gata! Succes in alegerea agentiilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NYcolle89 spune:

Buna fetelor!
Nu va recomand sa luati de la Genius Travel si Alibaba pentru au probleme financiare si sunt in insolventa!
Eu am fost in Rhodos cu Paralela45. A fost totul ok. O recomand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_miha90 spune:

Buna! A calatorit cineva cu agentia dreams travel din bucuresti? oare are vreo legatura cu agentia dream travl cu care au fost probleme? Astept raspunsurile voastre. multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ewka spune:

Buna!
Si pe mine ma intereseaza despre DreamTraveltour. Noi vrem doar transport prin ei. Stie cineva ceva despre ei, a calatorit cineva cu ei? Agentia este din Sibiu, din cate am vazut.

Multumesc anticipat!
Ewka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mr_baz spune:

Recomand cu drag agentia de turism la care lucrez.Nu e reclama ci pasiune pentru vacante reusite.


Agentia de turism Lifetour
Destinatia pe care suntem specializati: Turcia
sediul: Suceava
www.lifetour.ro
info@lifetour.ro
...ne gasiti si pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_Rts spune:

Si eu recomand www.ematour.ro am fost cu ei si am fost f multumita. Puteti intra sa vedeti preturile care sunt f mici in comparatie cu alte agentii.

Mergi la inceput