Vorbim limbi diferite...

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

quote:
Originally posted by flaviutza

cand te-ai casatorit nu ti-a suras nimic din jenu celor prezentate de Alex la partener? nu l-ai gasit atragator pe sot? nu ai asteptat ,nu ti-a placut sa te satisfaca sexual? (nu iau in considerare ce i-ai oferit tu,nu e schimb de marfuri aici,)




imi permit sa raspund si eu la aceasta intrebare: eu am avut confirmarea revelatiei ca e "the one" cand l-am vazut prima oara dezbracat pe plaja la nudisti, se intindea in soare asa lenes, si era atat de frumos...

si totusi, eu si sotul meu vorbim limbi diferite - de fapt incepe sa fie aceeasi limba doar cu dialecte diferite, insa incep sa inteleg ca este din cauza ca fiecare om este unic, nu din cauza chestiilor diferite dintre chishere.
insa mai avem niste chestii comune noi femeile si barbatii: se afla tot pe mijloc, se cheama inima si gura.

ei, cu toate astea trei chestii de pe mijloc eu cred ca e un inceput bun de tot... voi ce ziceti?




b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

quote:
Originally posted by anca74
Majoritatea barbatilor sunt niste loseri, arata ca vai de ei, chelia si burta le orneaza in mod curent fizicul "atletic" in ziua de azi, nu se ingrijesc, se poarta ca niste ciobani la stana, nu au nici cea mai infima urma de educatie si bun simt, si, ca sa fie tacamul complet, unii din ei mai sunt si violenti.
(Scuze pentru brutalitatea descrierii. Realitatea este brutala. )




Tu (te) vezi ce tastezi? bun,asta ii realitatea ta(si daca tu intr-adevar chiar crezi ca majoritatea sunt cum ii descrii, e nasol rau de tot).

ti-ar place sa auzi si varianta opusa? care ar suna cam asa "majoritatea femeilor sunt materialiste, c..,profitoare, atrag barbatii in cursa si apoi ii jumulesc toata viata de bani,dupa 3 ani de casnicie si doi copii ajungi sa te intrebi ce ai vazut la ea..etc..etc"

tie cum ti-ar suna asta ? si mai ales,dar maiii ales spusa din gura partenerului tau ? nu referindu-se la tine ci asa..in general? ca presupun ca din moment ce tu iti permiti sa spui asta si totusi esti o doamna la fel poate spune si el despre tagma feminina..

cum ti-ar suna asta asta,randurile scrise de mine mai sus venite din gura partenerului tau?

ca banuiesc ca varianta ta despre barbati o stie si culmea nu se supara, nu se simte lezat,ca doar ai dreptate,nu?

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
Originally posted by flaviutza

quote:
Originally posted by anca74
Majoritatea barbatilor sunt niste loseri, arata ca vai de ei, chelia si burta le orneaza in mod curent fizicul "atletic" in ziua de azi, nu se ingrijesc, se poarta ca niste ciobani la stana, nu au nici cea mai infima urma de educatie si bun simt, si, ca sa fie tacamul complet, unii din ei mai sunt si violenti.
(Scuze pentru brutalitatea descrierii. Realitatea este brutala. )




Tu (te) vezi ce tastezi? bun,asta ii realitatea ta(si daca tu intr-adevar chiar crezi ca majoritatea sunt cum ii descrii, e nasol rau de tot).

ti-ar place sa auzi si varianta opusa? care ar suna cam asa "majoritatea femeilor sunt materialiste, c..,profitoare, atrag barbatii in cursa si apoi ii jumulesc toata viata de bani,dupa 3 ani de casnicie si doi copii ajungi sa te intrebi ce ai vazut la ea..etc..etc"






vaaai, da' de ce sa ne suparam ca ne-ar face c----e? De cateva pagini, tot incerci sa ne faci sa intelegem odata pentru totdeauna, ca asta e cel mai tare compliment pe care ni-l poate face barbatul pe care-l iubim .

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Deni faci cum faci si tot te legi de cuvintelul cu pricina .

eu am pus o intrebare (citeste-o rogu-te,nu te lega de cuvantul ala again si again)si te intreb si pe tine si pe toate cele care va permiteti sa incepeti cu "barbatii,MAREA LOR MAJORITATE,sunt...de la porci ,burtosi,slabi la capitolul amor"la ce vreti voi si va considerati totusi femei cerebrale,DEMNE de dragostea adevarata a unui barbat...va intreb cum v-ar suna,spus de catrea partenerul de viata asta"femeile,MAREA LOR MAJORITATE,sunt asa si pe dincolo..."

ca eu m-as simti aiurea sa realizez ca asa vede barbatu-miu femeile..sincer si cu mana pe inima.


asta am intrebat. atat.

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Eu am batz din ala lung cu o carpa lipita pe partea de jos pt. spalatul pe jos si nu ingenunchez pentru nimeni si nimic.

C..va nu stiu sa fiu si nici nu mi-ar place un barbat care crede ca acest cuvant ar putea vreodata sa tina loc de compliment. No way. Da' eu sunt demodata si puritana, recunosc. Si nu vreau sa ma schimb.

Asa ca fiecare cu pisica ... pardon, cu pasarica lui.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

flaviutza, o sa-ti rapsund eu, deshi nu-s printre cele declarate oripilate.

Eu stiu cum consider majoritatea barbatilor (99.9%), stiu si cum vede barbatul meu majoritata femeilor (tot 99.9%) - asta nu inseamna ca el pt. mine sau eu pt. el ne incadram in majoritate.
Ca, daca ne-am fi incadrat, nu ne-am mai fi luat.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

eti mortaaaaala ,Elise!!!!!

Da si io sunt femeie si el ii barbat...vorba lu' Napoleon sau care a scos-o...nu mai spun ce,stie toata lumea..daca spun iar cred fetele ca le conving ca o c...e un compliment

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

quote:
Originally posted by miau-miau

ocebine, si eu zic sa vi sa te explici. Nu se poate sa arunci cu noroi in halul asta si sa pleci fara o explicatie. Vorba unui al tuser "de ce atita rautate?"

Poate imi spuneti si mie, totusi, care e diferenta intre cu.rva si prostituata, ca am mare nevoie sa stiu.



Rautatea este "the the eye of the beholder"...tu vezi rautate, eu vad adevar.

Sa-mi pice o lacrima de induiosare ca barbatu' ma facu c...a cu mare drag uite ca nu se intimpla in realitatea mea. Am specificat in postarea mea, unele dintre noi nu acceptam asa magarii...restul sint libere sa se simta bine...

Flaviutza, daca nu te jigneste apelativul c...a si afirmatia ca "asta vreau, asta imi dai, atlfel ma duc la alta care-mia da", atunci de ce ai sari asa din papuci la afirmatiile mele???? Stiu raspunsul, dar prefer sa il mai tin pentru mine oleaca...

Anamaria

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

deci daca ne spune barbatul cu.rva e de bine, atita lucru am inteles si eu. Dar daca ne spune prostituata e de rau? Sau tot de bine.
Pe linga cu.rva se mai pot folosi parasuta, meseriasa, mu-ista, coarda. Daca vrem sa dam si putin spice intregului setup, putem urma fiecare din cuvintele de mai sus cu "dracu'"
sau poate suna mai bine si mai apreciativ in ordine incersa: "a dracu'".... In locul punctelor se puna fiecare din cuvintele de alint de mai sus.
Ei spune, ocebine, nici acum nu ti se pare romantic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Depinde daca am in mina si o cirpa de sters pe jos...pentru o tinuta sexy

Anamaria

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput