Vorbim limbi diferite...

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
Originally posted by Rufus

Mai, denizel, da' mult ti-a mai trebuit sa-ti dai seama...stiam eu ca o sa va prindeti pana la urma.
Nu te teme, o sa vorbesc cu Tora sa-ti puna si tie o pila, ca sa nu iei avertisment din cauza mea. Sinceritatea trebuie apreciata, in fond...
Eu, din pacate, nu pot fi complet sincer cu tine. M-ar da afara direct, fara avertisment. Si nici Tora nu m-ar mai salva...

Editez ca sa-ti multumesc pentru ca mi-ai dat ocazia sa-mi amintesc a nu stiu cata oara ce nevasta minunata am!

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde






Papusel , m-ai distrat! Pe bune!!! :-)))
Ai mai incercat tu sa-ti spui parerea despre mine, da' te-ai cam incurcat printre cuvinte si te-ai oprit la a recunoste ca am o parere prea buna despre mine .
Ai avut perfecta dreptate: am o parere foarte buna despre mine, cei care ma cunosc in viata reala au de asemenea o parere foarte buna despre mine. Sunt desigur cateva exceptii, dar nici macar aia nu pot sa nu recunoasca faptul ca sunt o persoana inteligenta si cu respect pentru propria persoana. Vezi, asta nu suporta unii, ca o femeie sa se respecte pe sine insasi.
Daca vrei iti mai insiruiesc pe aici o gramada de calitati ale mele, da' nu vreau sa-ti stric ziua (tie sau 'sustinatoarelor' tale ). Esti atat de speriat de cuvinte ca inteligenta, demnitate, respect de sine, atunci cand vine vorba despre o femeie, incat te temi ca spunandu-le vei primi avertisment rosu. Naspa!


quote:
Editez ca sa-ti multumesc pentru ca mi-ai dat ocazia sa-mi amintesc a nu stiu cata oara ce nevasta minunata am!


Iar eu ii multumesc lui Dumnezeu ca esti unicul personaj de felul asta cu care mi-a fost dat sa ma intalnesc vreodata.


" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

quote:
Originally posted by sinzi_ana

quote:
Originally posted by miau-miau

stati asa, dar noi cind ne luam barbat nu vrem sa fie bun in pat? ne-ar fi indiferent daca e impotent? Asa si ei vor nevasta buna in pat.
Si vrem sa nici nu ne faca de ris in societate si sa faca si ceva treaba in casa.





Miau-miau, asta nu e un criteriu pentru care sa iti alegi partenerul de viata...e printre ele...dar nu "criteriu" de alegere...


Adica, daca partenerul tau devine impotent, ii faci bagajele si i le lasi in fata usii???? Se termina iubirea???





1) ideea era "il iei daca e impotent" adika era impotent atunci cand l-ai cunoscut ,nu ca ar fi devenit peste ani buni de mariaj..

io nu l-as fi luat. sincer. si iar nu m-as fi uitat la el daca ma facea de ras in societate (intelectual sau altfel) si nici daca l-ar fi crescut mammi in ideea "femeia face toata treaba in casa"



Apropo de asta...cu impotenta masculina survenita dupa nu-s cati ani de casnicie,din motive medicale parca..era un subiect..o femeie in situatia asta..sa isi ia amant sau nu? si ghiciti ce a spus majoritatea....feminina!(eu stau si ma intreb ce s-ar fi comentat daca situatia era inversa..ea paralizata sau mai stiu eu ce..nu mai poate sa faca sex..ce l-am fi sfatuit,noi femeile, pe el..)

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Mai, fetelor, din respect pentru sotia lui Rufus, pe care de altfel o tot scoateti in fata si unii si altii, ar trebui incetata aceasta polemica, e absolut fara sens.
V-ati aliat in directia gresita, tot ce s-a spus aici sunt vorbe si nimic mai mult. N-au omorat pe nimeni, ca dovada ca omul are o familie fericita.

p.s: spre marea mea rusine am acasa un sot homofob, rasist, xenofob, intolerant si plin de idei preconcepute. Daca si-ar etala parerile pe forumuri cred ca ar fi dat afara de la primele mesaje. Dar daca o persoana toleranta ca mine l-a ales (mai rau, sunt si foarte fericita cu el) inseamna ca e ceva de capul lui.
Da' lasati-ma pe mine sa-i fac educatie

---------------
Just me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

anka,nu mai scrie ce sot ai in dotare...ca or sa sara de gatul tau..cum poti draga sa fi happy cu un asemenea om? vaaaaaai,cata umilinta poti suporta..etc..etc..

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Cat de diferite ar fi limbile pe care le vorbim respect pt. opinia celuilalt inseamna acelasi lucru in orice limba.

Mergi la inceput