Copiii din 2002 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Al meu nu se supara, nu pare sa ii pese ca n-a facut bine, il cam doare in cot. Zice: "ia, ce am gresit?". Ieri si-a facut o tema pt. gradinita (daca lipsesc o zi, le da acasa sa faca ce au pierdut in ziua respectiva) si m-am distrat la maxim, ca dupa ce a scris cuvintele cerute cu creionul, cu pixul si-a pus sageti mici in dreptul literelor pe care le-a facut prea mari sau prea mici si au depasit linia,adica si-a corectat singur lucrarea :)) :)) Pe mine m-a amuzat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Nicoleta - felicitari ptr permis.ce sa faci? SA CONDUCI!!

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Nicoleta Masinuta a primit-o cadou, dar am intrebat de unde a fost cumparata. Se pare ca este un magazin de jucarii foarte bine dotat si are toate masinutele din filmul CARS(e adevarat ca sunt chinezesti si cam proaste - se strica repede, dar nu conteaza). Magazinul se gaseste in "Piata Moghioros, langa Angst, pe un gang", poate sunt interesate si fetele din Bucuresti. rares este topit si nu se mai dezlipestye de ea, dorm impreuna, mananca impreuna, fac baie impreuna, o ia la plimbare sau oriunde mergem . Asta e!
Am mai gasit la GIMA, niste geluri de dus ale caror recipiente, din plastic, sunt masinile din Cars; noi ne-am luat un Luigi, sunt cam scumpe pentru ce sunt ele (40 RON), dar pasiune mare, ce sa facem?

Acum noi ne pregatim psihologic pentru intoarcerea la gradinita, pe 2 mai. nu e deloc incantat, dar mai insistam.

Va pup pe toti si pe toate.



Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe Emanuel!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cornelia,multumesc, daca ajung in Bucuresti ii cumpar si eu, dar pe Bucsa, camionul vechi si prafuit... Are si Stefan niste machetute, pe Sally, pe Fulger, Bucsa si judecatorul, de 5-6 cm, dinplastic si cu rotile care nu se misca (sunt turnate), au costat 5 euro fiecare. Si sunt niste chichinete.
Oare in Bv nu gasesc?
Nicoleta

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Si David are jucarii din Cars...chiar si le-a bagat in bagaj pt Romania!!! Aici sunt mai ieftine, am dat pe o cutie cu toate personajele de la disney 15$, nu sunt mari, cam 10 cm, dar sunt "functionale"...


Cornelia, frumoase poze!!!!


Nici David nu prea se supara cand greseste...se supara mai degraba daca ii spun sa o ia de la capat cand a gresit!!!
Dar, nici nu are cine stie ce "teme" ca sa greseasca!!!! Inca principala "tema" de acasa este jucatul!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://family.webshots.com/photo/2201371230087737923skCsBE
cu ce ne jucam noi



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sinzi, despre ce jucarii din Cars vorbesti? Poate facem o afacere :). Tot veniti in Romania...
Nu, glumeam. Daca as sti care este setul, poate l-as gasi pe net.
Stefan este bine, incercam sa iesim in parc, dar vremea nu tine cu noi. Azi mergem la tuns. Transpira si nu-mi place.
Poate ar trebui sa mai pun si eu poze. Cele pe care le-am vazut, cu copiii vostri, sunt superbe.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta, eu le aduc si cel mai probabil le las prin Ro...ca nu mai car jucarii inapoi cu mine.....chiar azi am vazut la disney un tricou cu (eu nu le stiu numele) seriful, si m-am gandit la voi...


Ieri am fost la pediatru pt trimiterea la evaluare, si i-am facut vaccinul polio...
A fost f curajos nici nu a clipit, si l-a lasat cu gura cascata pe dr...noi ii tot citim encilopedii care au si capitole din medicina pe intelesul copiilor, si el era echipat cu trusa lui de dr, si i-a explicat ce e in trusa si la ce foloseste, i-a si descris cateva organe ...Pediatrul l-a intrebat daca nu vrea sa il angajeze ca ajutorul lui la care David i-a raspuns: "You're silly, I'm only 4, didn't u know ???? i cannot work!!!!"(esti "prostutz" am doar 4 ani, nu stiai??? nu pot sa muncesc!!!)




It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Hahahaha, ce tare a fost David! E istet foc! Si curajos! Trebuie sa mergem si noi la control la doctor inainte de a intra la kindergarten.

La noi de azi au inceput sa primeasca tema pentru acasa de la gradinita, cate o carticica de citit-carticia ne-o dau ei. Scrie in scrisoarea pe care ne-au trimis-o ca vor primi tema asta cam de trei ori pe saptamana. Zice ca copilul sa citeasca intai in gand cartea intr-un loc linistit, singur, dupa care sa vina sa ne citeasca noua cartea cu voce tare si noi sa urmarim viteza si acuratetea cititului. Dupa asta noi trebuie sa notam pe un tabel, pe care il trimitem inapoi la gradinita, impreuna cu cartea, cate pagini a citit si in cat timp. Azi am facut prima tema si eu sunt f. incantata de idee, pentru ca problema mea e ca mi-e greu sa caut eu carti si sa ma duc la biblioteci samd, n-am timp. Imi place ca ne trimit ei cartile si ca e obligatoriu, altfel noi vara uitam sa mai si citim, iesim doar pe afara.

Mergi la inceput