Bideu in baie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Of, ce-as fi vrut sa-mi pun si eu in baie bideu, dar n-am unde ca-i mica!

Teoretic, ala care are bateria in fata zicesar ca-i facut pentru o igiena corecta.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Asa..am citit....si chiar ma miram ca in irlanda sa fie comercializate asa WC-uri deosebite.......acum sint mai linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi2004 spune:

mai fetelor .. lamuriti-ma si pe mine este o noua moda/manie cu bideul acesta?? noi aici nu avem si nici nu am vazut pe la cineva in casa (si am fost in ceva case !!) In schimb in ro ... toata lumea de la bloc are - de nu mai ai unde sa te misti in baie !! Obisnuitul dus zilnic nu mai e de ajuns??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Am si eu o intrebare: la ce e bun bideul asta pentru cei care pleaca dimineata si vin seara acasa?

Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaBella spune:

Va multumesc tuturora pentru idei si sugestii. Ma bucur ca unele din voi beneficiati deja de minunile tehnicii moderne :-))

Daca nu voi gasi modelul vechi ma voi resemna la unul modern, probabil s-o fi studiat problema si e mai bun.

Pentru cele care nu sunt convinse de utilitatea lui :-)
parerea mea e ca are multe, chiar si ptr cele care pleaca dimineata si vin seara. De exemplu daca faci dus seara, dimineata dupa ce faci ceva la toaleta :-) il folosesti, nu mai faci inca o data dus. Sau dupa ce ai facut dragoste cu sotul. Sau daca esti la ciclu. Sau in week-end. Sau de cate ori esti prea obosita ca sa faci dus dar totusi trebuie sa te igienizezi partial. Daca vrei, poti sa il folosesti dupa fiecare utilizare a toaletei, unele persoane fac asta.

Noi acum ne facem baia la casa, unde am suficient loc si ar fi si pacat sa nu punem. La bloc intr-adevar, din lipsa de spatiu e cam nasol, eu una nu as pune. De fapt si momentan ma descurc altfel ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Noi am scos bideul, pt ca il gasim inutil, dar mai ales greu de folosit, pt ca in general este prea jos si incomod. Prefer un dus rapid.
==========
Corina
Albumul meu

Mergi la inceput