Bucurii de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Adriana eu ies oricum, ti-am zis tb sa ajung la piata. Asta e o imbrac mai bine.

Meniul de azi: Ficatel de pasare + amestec de legume ( morcov,cartof,dovlecel,albitura)+ patrunjel verde.Cind o sa il dau ii pun si putin iaurt.

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Adriana, poate chiar se ineaca... nu stiu ce sa zic...
Iata ce i-am pregatit Narcisei pentru masa de la ora 11: o portie mica de cereale (eu am in casa Nestle - 50 ml apa+3 linguri cereale) + o portie mica branza (60 ml lapte formula +o jumatate pastila calciu lactic) + fructe pasate (2 mere, o bucata ananas, un sfert de banana); a iesit foarte bun...


Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Masa de pranz: fierb orez (cam 2 linguri), pe care-l voi amesteca cu cateva frunze de spanac, o rosie oparita si un galbenus de ou; la sfarsit pun cateva picaturi de zeama de lamaie.

Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Xandrutza - dar ce de meniuri apetisante...voi incerca si eu maine chestia asta cu orez..azi i-am dat de la borcanel de la Humana - piure de legume, 190g, pe care l-a halit pe tot si in 5 min a si adormit, dar am vazut pe borcanasele astea din comert ca au si zahar si sare - in concentratii mici ce-i drept, dar stau si ma gandesc daca e ok pt ei..

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Alexutza
Eu i-am dat Narcisei o singura data papa la bocanel: caise de la Hipp; in rest i-am gatit eu... Orezul cu rosii l-am invatat de la Mexxa (asa tin eu minte), si azi mi-a venit ideea sa-i bag si spanacul... Mai am de incercat broccoli si conopida (cum am vazut la Gety), ma tenteaza si pe mine verzaciunile astea...


Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Mamici, dati cu copy paste retele pe care le scrieti si trimiteti-le Mirei pe bucurii2006@yahoo.com, fiindca ei ii e greu sa le tot noteze de pe forum. E pacat ca sunt tare bune si unele mamici nu au timp sa intre tot timpul pe forum sau nu au ajuns in stadiul acela cu diversificarea.
Eu insist pe ideea ca in paranteza la sfarsit ar trebui trebuta sursa. Mira, daca sunt ale tale scrii (Mirabelac) saca sunt dintr-o carte pe care nu o stii (ceva de net, de ex) scrii doar (carte). Asa putem daca avem neintelegeri sa intrebam direct sursa (at cand se poate).
Noi suntem bine, nu prea avem chef de papa, cel putin piureul de legume...e cah, cah. A facut si ceva kk, de vreo 3 ori cate un pic, pic, pic... Zilele astea am stat mult afara, e o vreme superba, miroase a mare, a vacanta...si a miting
Peste vroe ora insa noi vom iesi, ca familistii, in Gradina Botanica, acum cat mai sunt biletele ieftine
Adriana, te-ai uitat in guritza, nu are cumva afte? Nu stiu ce sa zic

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Mirabelac, cand ai timp, te rog s-o treci pe Narcisa, la ce stiu sa faca bucuriile, la "spun mama", "spun tata", la 6 luni; am observat mai demult dar abia acum mi-a venit in cap sa te rog s-o treci in tabel. Multumesc!

Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Fetele, dar ce vorbarete mai sunt bucuriile voatre ...al meu grasan in afara de ghi, pfpfpfpf cu limba intre dinti...si gargara, nu stie sa faca...aaa, si sa nu uit, cand e nervos, zice un maaammmm lung asa....oare sa insemne asta mama...nu prea cred!!!

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Alexutya, stai linistita, bebii la varsta asta inca nu spun constient ceea ce spun. Incet, incet, incep sa invete si semnificatia cuvintelor. Unii mai devreme (in jur de 9, 10 luni), altii mai tarziu. Pana la 7 ani toti vor vorbi bine . Ana a spus ta-ta-ta de la 6 luni, pe la 8 luni, dupa ce noi i/am tot repetat "tata" si i l-am aratat pe tati incepuse sa il spuna cu adresa (ni se parea noua...), pana cand pe la 10 luni a inceput sa foloseasca "tata" si pentru "uite" No, asa ca...stai calma, cand o incepe cu adevarat sa vorbeasca o sa iti dai seama sigur Imi aduc aminte ca Ana pe mine prima oara cand a inceput sa ma strige (pe la 11 luni jumate) m-a strigat "AMI", probabil de la "mami". Spunea "ma-ma" de mai demult, dar...nu facuse asocierea clar. Drpet dovada faptul ca atunci cand a inceput sa ma cheme a facut/o cu "AMI", nu cu "mama" pe care il spunea de mult mai multa vreme.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Salutare!

Ma bucur ca v-au placut pozele noastre! Multumim pentru apreciere !
Am vazut si eu 3 fetite dragalase: Deea, Ana-Maria si Cosmina la picnic!

Noi avem mici suparari: ne ies nu unul, nu 2...ci 6 dinti odata! Va dati seama ce chin pe bietul pui...Pana acum credeam ca erup doar incisivii laterali inferiori si centralii superiri...dar azi am vazut ca si lateralii de sus dau sa iasa...Nu va descriu ce agitat e Vladut, cat saliveaza, cat plange si sta cu manutzele prin gurita. Si totul, totul de pe lumea asta e DE ROS!

Apoi, ieri seara la baitza m-am ingrijorat pentru ca am observat ca are unul dintre mameloane inflamat si rosu. Nu stiu care ar fi cauza... El nu a avut criza genitala deloc dupa ce s-a nascut, iar reactia la hormonii din laptele meu e tarziu sa o faca abia acum, la 6 luni... Intepatura de insecta nu e...Nu stiu ce poate fi, sper sa nu fie un simptom la altceva mai nasol. Pe pediatra parca mi-e jena sa o sun pt atata lucru. Normal ca il tin sus observatie. Marti mergem la vaccin si medicul de familie il va consulta... sper pana atunci insa sa dispara inflamatia.


Andra si www.babiesonline.com/babies/v/vladutz/" target="_blank">Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput