Bucurii de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

De plans nu plange, a papat si fructele si 60 ml. lapte imediat dupa. Cum nu prea bea ceai, mai ales acum cand trebuie sa fie hidratata, i-am dat lapte.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Gety - eu zic sa nu-ti faci griji mari, mai ales daca Maria nu plange, nu-i maraita, mananca bine, inseamna ca pe ea n-o deranjeaza nimic. Din cate stiu dupa vaccin maxim 48 ore poate fi cu temperatura mai ridicata, iar dupa aia totul revine la normal.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Gety- eu zic sa nu te ingrjorezi, baga-i supoz cu paracetamol si eventual diseara sau maine dim mai repeta o data figura si va trece.Ce sa zic, noi la vaccinul de 2 luni am stat cu febra vreo 5 zile, din supoz in supoz am stat alea 5 zile, cu fara prea mare pofta de mancare...apropo' de mancare - dr ne-a zis ca acum dupa vaccin important e sa se hidrateze si ca nu e nici o prb daca nu mai mananca cu aceeasi pofta ca inainte si sa nu-l fortam cu mancarea!!! Mariuta sa se faca bine!!!

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Tocmai, ca a papat, acum doarme. I-am pus supozitor, dar i-am zis sotzului sa-mi ia si Novocalmin si Paracetamol, ca aveam in casa doar Eferalgan. Ii pregatesc piureul cu o larga diversitate de legume. Daca le-as enumera, mi-ar trebui un rand intreg.
Eloise, mie cand mi s-a infectat unghia, am legat o bucatica de ceapa coapta in jurul infectiei care a colectat tot puroiul. Asta e un leac babesc, cum s-ar zice.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

quote:
Originally posted by GETY

Cucuoancea, daca ai citit, spune-mi si mie ce inseamna cereale in exces. Eu ii dau seara 4 masuri de cereale (masura fiind aia de la lapte praf) si n-am vrea sa depasesc vreo limita.



Nu stiu , banuiesc ca nu mai mult decat scrie pe cutie sau decat iti spune doctroul

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by cucuoancea

quote:
Originally posted by GETY

Cucuoancea, daca ai citit, spune-mi si mie ce inseamna cereale in exces. Eu ii dau seara 4 masuri de cereale (masura fiind aia de la lapte praf) si n-am vrea sa depasesc vreo limita.



Nu stiu , banuiesc ca nu mai mult decat scrie pe cutie sau decat iti spune doctroul

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Ei, mie mi-a zis sa-i dau de 2 ori pe zi si eu ii dau doar o data, chiar daca Maria este fan cereale, iar pe cutie scrie 6 linguri la 200 ml. lapte, iar eu ii fac cam 3 la 150 ml. lapte, de i le servesc cu bibe.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

quote:
Originally posted by eloise
Si veste de ultima ora: s-ar putea ca in jur de 10 mai sa venim in Bucuresti pentru vreo 5 zile. Cine vrea sa se intalneasca cu noi? V-am anuntat din timp, sa nu spuneti ca nu...
[/green][/b]



Noi, noi, noi!!!!!!!!!!!!!

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns festina spune:

Si mie nu-mi mai papa copilu' asa de bine ca la inceput. Mananca ce mananca si se plictiseste ... incepe sa se joace cu degetele, vede vreo cutie sau servetelele sau nici eu nu mai stiu ce ... totul e fffff interesant mai putin lingurita!!! Daca face tati divertisment parca mananca mai bine ... nu stiu daca e bine sa-i invatam cu joaca in timpul mesei dar ... asta e deocamdata.
Acum cateva zile am inceput si noi la masa de la 18 cu cereale si iaurt ... le-a mancat pe nerasuflate si ar mai fi vrut. Ehhhh dar minunea a tinut doar 3 zile ... aseara nu le-a mai mancat asa de bine .
Cred ca la inceput il fascina lingurita ... era ceva nou pentru el ... acuma ... gata!!
Cat despre greutate ... cred ca noi suntem cei mai slabanogi 6900 la 6 luni dar totusi suntem in grafic si nu arata deloc slabut ... zic eu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Festina, am o cunostinta, mamica, care are o bebita exact de varsta Marucai care are doar 6 kg (la apropae 7 luni!!!) asa ca...se poate si mai slabutza! Altfel e bine, sanatoasa si voioas si, culmea, papa bine!



Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salutare bucurii!

Vad ca nu ne-ati dus dorul...nici n-ati remarcat ca am lipsit...

Andra cum a fost la doctori azi?Vladut scumpic!

Lexi am verificat si azi si nimic......!

observ ca multe dintre voi au probleme cu piticii care nu papa destul....de mult sau de variat....
Noi nu ne laudam dar nici nu avem motive de griji....mananca maxim 80 g la o masa(+ completare san), legume cu mare placere, fructe asa si-asa...iaurt la fel cu placere...



Eu

Mergi la inceput