Bucurii de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Marina, nu gresesti... bucurie de Suceava este...

Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multi ani tuturor celor care-si serbeaza astazi onomastica precum si Bucuriilor de 22 si 23!
Multumim celor care au felicitat-o pe Maria pentru 7 luni.
Noi acasa nu mai avem net de vineri si nu stiu cand se va remedia asa ca o sa va salut de la servici.

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Mai, fetelor, Maruca a batut din palme acum pentru prima oare. In sfarsit si-a dat seama cate fac pentru ea...

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Edit: Vreau sa spun ca a batut de mai multe ori, ce sa mai....aplaudat in toata regula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Gety, LA MULTI ANI cu ocazia onomasticii si iti doresc tot ce-ti doresti si tu!

Am vazut si pozele anuntate. Frumusei bebelusi!

Sa va mai spunem de noi... Vladut mananca diversificat de nu-mi vine sa cred. Rade cate un castronel intreg, de 200ml de piure de legume, in 5 minute. Nu face mofturi si nu scuipa papica afara. Din cand in cand mai face cate-un ppfffff-buuuuu, improscand un pic de piure , dar asta ma amuza... e departe de a fi enervant. Sper sa nu-l deochi...cat e de cuminte si ne-mofturos deocamdata. Azi i-am dat si prima lingurita de piure de fructe. Om vedea daca dupa introducerea fructelor ii vor mai placea si legumele.


Andra si www.babiesonline.com/babies/v/vladutz/" target="_blank">Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eloise, ce bine ca Vladut papa bine, nici nu stii ce lucru mare este, serios! Maria mea...nu mai zic ca iarasi ma intristez. De fiecare data cand ma gandesc cum si ce papa fii-mea simt cum mi se accelereaza pulsul. Practic, Maria nu e diversificata si are deja 7 luni

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Marina, bravo!! Ce frumos din partea Marucai!
Eloise, micul mancacios!
Lexi, rabdare, ai sa vezi ca o sa se diversifice si Maria!


Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Bun gasit bucurii!

La multi ani Georgianelor si georgicilor sarbatoriti azi!!

Am revenit si noi de la tara.....am avut iarasi timp frumos, soare....piticii au stat non-stop in curte la aer si la soare....a fost bine!



Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Lexi, nu dispera, va fi bine cu siguranta. Ai incercat sa ii camuflezi legumele si fructele in cereale? Sau chiar in laptic (desi eu personal nu as recurge la asta...dar am auzit multe mame ca procedeaza astfel, daca bebe refuza orice) La noi, am mai scris, a mers perfect cu "camuflajul" in orez Nestle, am crescut treptat concentratia de legume si acum nu ii mai pun deloc orez. Metoda a mers atat de usor (in 7 zile era doar pe legume, si le papa cu pofta) incat o recomand tuturor.

Andra si www.babiesonline.com/babies/v/vladutz/" target="_blank">Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eloise, nici nu stiu ce sa spun. Maria mananca foarte bine fructele, se vede ca-i plac, dar nu papa niciodata mai mult de o jumatate de borcanas mic odata. Amestecate cu cereale fructele n-au atata succes. cat despre legume nu am avut probleme nici cu ele pana de curand. Acum face asa (si vad ca a inceput sa faca la fel la orice ii dau, in afara de lapte cu cereale sau lapte simplu): papa cam 4-5 lingurite cu pofta, deschide gurita sa-i dau, dupa care se plictiseste si incepe sa vrea sa bage manutele in mancare, sa ma traga de par, se foieste, se intoarce pe toate partile, imi smulge lingurita din mana sa se joace cu ea (dar nu s-o bage in gura), se umple din cap pana in picioare de mancare, ne umple si pe noi, si tot ce-i in jur astfel incat in final avem toti mancare de bebe peste tot numai in gurita Mariei nu e niciun strop de papa. Nu stiu ce sa mai fac cu ea, nu inteleg de ce face asa, copilului meu chiar nu-i e foame deloc? Evident ca dupa astfel de scene cam la o ora jumate trebuie sa vin cu biberonul de lapte pe care-l rade.

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lexi, imi dau si eu cu parerea, dar daca dupa o ora jumate vii tot cu castronelul cu papa?

Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput