Bucurii de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

'Neatza!
Nu am mai intrat demult dar va citesc zilnic. vazut bucurii frumoase.
La multi ani pentru bucuriutele ce si-au sarbatorit cateva luni , pentru rares, Vlad si Roxana si deasemenea pentru cei ce isi serbeaza onomastica.
Gety la multi ani.
Noi nu nelaudam cu dintuci dar in schimb stam in patru labute , ne ridicam in picioruse sprijiniti normal, si ieri a zis puiutul meu MA-MA de doo ori

nicol
mami de puiut dulce ANTONIO 26 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/puiantonio" target="_blank"> Antonio's site


piscotel





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Nicole ma bucur mult ca ai revenit la BUCURII, felicitari pt. 4 labutze si pt. "mama", trec pe site acusica, e ok daca trec 7 luni?

Putzuruca nu vrei sa apara si Deea pe site?

Fetelor, eu am o problema destul de serioasa, zic eu... David a avut la 5 luni 8500 gr, la 6 luni la fel si la 7 luni tot atata. La 5 luni l-am cantarit cu alt cantar si am zis ca o fi fost defect... sun azi pediatra sa vad ce zice, la 6 luni mi-a zis ca e ok asa, el fiind mai grasun, dar in luna a 7 la fel... acum nu stiu, e cazul sa ma ingrijorez???


Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Mirabela - eu cred ca nu e cazul de ingrijorare..noua pediatra ne-a zis sa nu speriem daca 2-3 luni grasanu nu i-a in greutate nici 50g si stagneaza...cica e normal la bebeii mai grasuni...dar pt linistea ta mai bine suna pediatra si vezi ce zice!!!

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

quote:
Originally posted by Mirabelac



Fetelor, eu am o problema destul de serioasa, zic eu... David a avut la 5 luni 8500 gr, la 6 luni la fel si la 7 luni tot atata. La 5 luni l-am cantarit cu alt cantar si am zis ca o fi fost defect... sun azi pediatra sa vad ce zice, la 6 luni mi-a zis ca e ok asa, el fiind mai grasun, dar in luna a 7 la fel... acum nu stiu, e cazul sa ma ingrijorez???


Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.




Mirabelac, chiar acum m-am uitat in cartea lui L. Pernoud, la 6 luni 8500g este o greutate aproape de limita superioara; urmatoarea varsta din tabel este 1 an, dar banuiesc ca la 7 luni e ok (statistic vorbind); de exemplu, Narcisa la 7 luni are 8300 g, si au avut cam aceeasi greutate la nastere (dar nici asta nu e un criteriu, fiecare are ritmul propriu); pana nu vorbesti cu pediatra, nu cred ca ar trebui sa te ingrijorezi prea tare... poate iti recomanda un set de analize... Oricum, sa auzim de bine!

Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

Mirabela. multumim.
e ok si 7 luni. ca mult numai avem
avem si cateva pozici puiut poze
cu greutatea nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi ei deja incep sa ia mai putin in greutate. puiul meu de o luna jumate doua a pus pe el cam 500 de grame. mananca de rupe tot fara mofturi dar are si multa energie nu sta locului nici 5 minute.

nicol
mami de puiut dulce ANTONIO 26 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/puiantonio" target="_blank"> Antonio's site


piscotel





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata si de la noi. Multumesc pentru urari.
La prima ora am tras o fuga la banca sa platesc rata, ca am vrut joi sa o platesc "on-line". M-am uitat eu cu sotzul, dar ne-am zis decat sa apasam aiurea pe campurile respective si sa-mi plece banii prin alta parte, mai bine merg acolo sa-mi arate "in direct".
Maria mi-a adormit, pe la 2,3 PM o pregatesc de decolat.
Mai mamici, omul mananca spanac cu orez si un ousor pe langa ele, si voi vorbiti de prajituri?
Eu o sa beau la tata. Ca si el e Gheorghe si nu-s hotarata daca sa merg la el, sau sa stau acasa cu termometrul in mana si supozitoare alaturi. Chair nu stiu ce sa fac. Ziua se anunta superba.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Salutare,

La multi ani pentru toti si toate care poarte numele de Gheorghe, George, Georgeta, Gheorghina si ce alte derivate or mai fi

scriu repede, pana doarme pitica mea, care m-a terminat de cateva zile. Nu pot sa zic ca este foarte rea, ci doar ca ma vrea tot timpul langa ea. Mai rau face cand trebuie sa faca nanai, atunci plange de mi se rupe sufletul. Off, sper sa iasa cat mai repede dinisorii astia care ne chinuie atat.
am citit in mare, am vazut multe poze frumoase cu "bucurii" frumoase foc: Matti, care statea tare smecher la Mihaela in brate(o femeie pe care o admir tare mult), Cosmi, Deea si Ana-Maria la iarba verde, Narcisa creata si frumoasa, Vlad super haios cu dintisorii lui, Maria Diana, frumusica foc, asa ca le trimitem multi pupici de la noi.

Mira,nu stiu sa-ti zic daca sa te ingrijorezi sau nu. Pot doar sa-ti zic ca am mai auzit astfel de cazuri de la mamici prin parc si ziceau ca e normal la copii mai grasunei si ca e chiar bine ca nu au luat foarte mult in greutate in fiecare luna ca altfel la 1 an ajungeau la o greutate destul de mare.

alexutza, ma bucur mult ca nu a fost ceva grav cu pata aceea, care ti-a facut ganduri negre.

pupici


***************************************************
mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Nicole - am vazut poze cu Tony - superbe..cred ca deja la 8-9 luni merge singurel in picioare... - dar am o intrebare ce are la gurita, cam asa are si al meu...nu te superi ca am intrebat

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Ramonar - de la noi pt Patri un mare de tot, sa iasa dintisorii cat mai repede si sa nu mai fie plangacioasa ca ei ii sade bine cand rade, iar tie multa putere in continuare sa rezisti...stiu ca si eu mai am unele zile in care parca nici la toaleta nu pot ajunge din cauza de maraiala si bazdac!!!

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

quote:
Originally posted by alexutza_26

Nicole - am vazut poze cu Tony - superbe..cred ca deja la 8-9 luni merge singurel in picioare... - dar am o intrebare ce are la gurita, cam asa are si al meu...nu te superi ca am intrebat

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!


nu am de ce sa ma supar stai calma. da mai are cred ca la fel ca puiutul tau de la balute vant bobo si ne chinuim sa treaca. nici nu stiu cu ce sa il mai dau.
l-am dat cu crema de galbenele, elocom , elidel etc. si greu se estompeaza. la tine citisem ca ti-a dat zynerit parca e bun?

nicol
mami de puiut dulce ANTONIO 26 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/puiantonio" target="_blank"> Antonio's site


piscotel





Mergi la inceput