Bucurii de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Gety - suntem bine, adica mananca laptic aproape cat manca inainte, diversificarea tot greu merge, am incercat sa-i dau ieri mancarica din borcan mazare cu carnita de pui si parca i-a placut, dar nu pot inca sa-i dau multa, ca scaunele sunt inca de o consistenta apropiata de diaree, asa ca azi i-am dar orez cu morcov, care nu i-a placut Astept sa treaca si asta sa pot incepe cu carnita, poate o fi carnivor.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Cristina, cu multa rabdare le reusim pe toate.
Mie asa imi place cand deschide guritza cand se apropie linguritza cu mancare de ea si pe masura ce se satura, incepe sa-si bage si degetelele in gura, apoi se mai scarpina la ochi si se murdareste toata-toata. Are si ea o sarma plina cu hainutzele ei in uscator.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ma retrag si eu la somn, ca m-a trezit la 6,30 azi dimineata. ieri m-a rasfatat: s-a trezit pe la 8 fara un sfert.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Gety - nu ceri prea multe, stiu o groaza de copii care nu au facut febra, diaree, mofturi etc cand le-au iesit dintisorii, mai ales e valabil in cazul copiilor linistiti, cum e si Maria ta, asta din cate am inteles eu pana acum. Succes pe maine la vaccin, sa fii tare! Inainte sa fim internati ma duceam doar cu sotul la vaccinuri si medici, in spital insa a trebuit sa stau doar eu langa Vladic cand i se recolta sange, si cum lui i se recolta de 2 ori pe zi... cred ca deja as rezista la orice vaccin.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Gety- si eu as dori o asa perioada de eruptie a dintisorilor...fara nimic...dar nu cred ca e posibil, mai ales ca grasanu' meu ace destul d eurat cand il sacaie ceva sau cand devine nervos....Doamne ajuta1!!!

Cristina - la noi pigmentarea este spre bine...adica s etrece incetu' cu incetu' luam Zyrtec 5 pic/2 ori pe zi si Elidel crema de 2 ori pe zi...sper sa treaca...faza grea e ca nu pot sa il las la soare, adik sa il feresc mai tot timpul....daca ma vezi cum fac pe strazi cu cc carutu', sa nu-i ajunga soarele la botic

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Alexutza - lasa ca nu-i bai asta cu soarele. Nici noi nu ne plimbam pe la soare, ca nu-i place lui Vladic, si nici nu face bine atatea raze directe.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Cristina
Gety, bafta la vaccin!!
Alexutza, stai linistita, ca in afara de cuvintele cu care m-am laudat, Narcisa nu spune nici ea mare lucru, scoate tot felul de sunete pe care nici nu le pot reda (deca cu aproximatie); pe astea doua i le-am tot repetat, cum zicea si Marina ca a facut (citeam undeva ca ar trebui sa i se repete zilnic mama, tata, ca un fel de exercitiu...), eu am facut-o asa de capul meu, aratand persoanele (si pe ea am tinut-o la oglinda si i-am tot repetat Narcisa...); la vaccinul de la 6 luni a avut o reactie destul de urata si striga clar mama, cand ii crestea febra si vroia lichide sau macar sa o draganesc putin, de aia am zis ca a spus... pe de alta parte nici nu as vrea-o prea precoce, raman la ideea de toate la timpul lor...
Eloise, 6 dintuci odata... bietul Vladut...

Hai sa va pun niste poze, una este cu prajitura tiramisu ce am facut-o pentru cele 7 luni ale Narcisei...


Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata.

Haideti la o cu lapte.
Fimee nu stiu ce a avut azi noapte ca mi-a plins 2 ore de nu mai stiam ce sa-i fac. Abia abia a adormit.

Drept urmare eu sint zombilica......si ca o desteapta ce sint nu mi-am dat seama ca este sarbatoare si am bagat masina de spalatCe sa fac acum sa o opresc

xandrutza_76am vazut "piticul" si prajituricaaaaDa-ne si noua reteta de tiramisu.
Eloise saracutul Vladut. Cum sa iasa de 6 dinti odata
Nu se gindesc la saracu baietel.

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza! Saru'mana Monique de !
La mine merge foarte greu DC. Si la voi?
Si fiu'meu vad ca si-a facut obicei sa se trezeasca intre 5.30- 6.00. Si ce somn mi-i...
Alexutza - oare ce-o fi avand Gabriel?
Xandrutza - am si eu o curiozitate - cum se impaca tiramisu cu programelul de exercitii?

La multe luni si ani pentru Rares Gabriel, Vlad Alexandru, Roxana Maria!
Floricel - vezi ca vin la chef

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata!
Monique, saru`mana de
Reteta de tiramisu (asta din fotografie) este ffff simpla: piscoturi, cafea slaba, 200 ml lapte si o cutie crema tiramisu Dr. Oetker... eu de obicei pregatesc un tiramisu cu smantana, iese foarte bun, dar acum fiind in criza de timp, am apelat la reteta rapida; in plus am adaugat si niste crema de vanilie (pe asta am muncit-o eu, nu a mai fost la plic). A, si cacao pe deasupra... Daca vrei pot sa-ti dau si cealalta reteta, e parca si mai buna... Masina de acuma las-o... asta e...
Cristina, am ras o gramada cand am citit intrebarea ta; tiramisu se impaca bine cu programelul deoarece la tiramisu am ajutoare...


Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput