Bucurii de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Xandrutza, iaurtul Mariei sta "la prins" pe hota din bucatarie. La noapte il mut pe calorifer. Cat despre conopida si brocooli, mie imi place conopida mai ales cu maioneza, iar broccoli am vazut ca apare gatit si in borcanase si nu le-am vazut pe lista alimentelor interzise.
Adriana_mica, tinem pumnii in continuare, sa vii cu vesti bune de la dr.
Alexutza, eu ii pun ficatel de marimea unei nuci, nu mai mult, mai putin decat ii dau carnita. Maria il accepta.
Eloise, Maria a avut mameloanele putin inflamate dupa ce s-a nascut. Am uns-o cu Neopreol zilnic, pana i-a trecut. Nu stiu daca e acelasi lucru si la voi.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eloise, cat despre dintisori, mititelul, cat trebuie sa suporte.
Noi inca nu avem nici unul.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Marina- deci totusi sa mai sper ca va fi vorbaretz,nu???

Gety - si grasanului meu i-a placut ficatul,i-am dat doar de 2 ori si fff putin si uite ca a facut alergie..asta e, asa a recationat el!!!

Eloise - 6 dintisori de o data!!!!Incredibil!!!!Inseamna ca pe la 8 luni il servesti cu gratare, mici si o bere -ce atata tzata!!!Bravooo Vladut !!!!

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Andra, 6 . Wow! Saracutul! Dar, lasa, ca scapa mai repede. Pana la un an cred ca va avea toata dentitia. Of, cred ca e foarte agitat. Si te mai rontzaie? Banuiesc ca da
Ne gandim la voi si ii dorim lui Vladutz sa ii iasa repede, repede coltzisorii si fara durere!

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Marina, nu, nu ma mai rontaie in ultima vreme...n-a mai muscat de la Pasti . Cu muscatul are perioade...perioade pe care nu le pot corela cu nimic altceva. Uite acum cand are explozia asta dentara nu musca deloc. Adica ne musca de maini...si musca alte obiecte, dar la supt momentan m-a iertat.

Andra si www.babiesonline.com/babies/v/vladutz/" target="_blank">Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mie mama mi-a zis ca noua (mie si sorei mele) ne-au iesit dintii mai tarziu, 7-8 luni. Oare chestia asta se mosteneste?

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eu trebuie sa-l intreb pe dr., ca ma framanta o problema, Maria bea putine lichide. Nici nu stiu cat e normal la varsta asta. Azi m-a refuzat cu sanul constant.
Si mai face ceva Maria mea: mai mult tzipa decat vorbeste. In loc sa inceapa sa articuleze si ea silabe, in mod civilizat, ca o fetitza de 6 luni si jumate acusi, ea tzipa. Face o galagie. Si nu ca e suparata sau ca-i vine sa planga, pur si simplu asa face ea.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Gety - eu am auzit ca se cam mosteneste, pe linie materna. Mie mi-au iesit la 9 luni
Eloise - saracutul VLadut cat de repede le trage cu dintii! Dar intradevar, macar scapati mai repede, mai greu, dar mai repede... sa treaca
Adriana mica - felicitari pentru progrese si la mai multe!
Xandrutza - felicitari pt MAMA !
Alexutza - i-a mai disparut pigmentarea la printz?
Cucuoancea - tu cum mai stai cu somnul?
Lilina - voi ce mai faceti, vezi ca te dau fetele disparuta din parc
Fetele din Canada? Iar v-ati introienit? Usorlili, Sympa, Cecilia?



Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Cristina, voi sunteti bine acum, da?
Eu am mai scris: vreau si nu vreau sa-i iasa, ca nu stiu cum o sa muste, cand o sa o pun la san. Dar la cat mai papa ea san, n-o sa patesc nimic. Vreau sa-i vad si eu in guritza Mariei, cred ca o sa fie tare nostima. Le da aspectul ala de iepuras.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ah, si daca se poate, fara temperatura, scaune moi, plans si stat treaza noaptea, cand o sa-i iasa dintisorii. Nici nu cer prea mult, nu?
Pana una-n alta, sa trecem cu bine de ziua de vaccinare de maine, cand o sa fiu singura, fara sprijinul sotzului. Sper sa fiu o mamica tare!


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput