FIV 115

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

MOana,multumesc mult.Te rog frumos daca poti sa imi spui si preturile si daca pot sa le fac fara trimitere de la medic.

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Aoulica, ce pagina cat un CM interminabil, sper ca nu de la mine e buba,
dar la cat de rau mi s-au incurcat itele in ultima vreme, oi mai avea ceva energie
"naspa" si sa virusez bietele pagini.
Cris am mai dat preturile o data, dar le mai difusez, stai sa gasesc
conspectele de saptamana trecuta si facturicile. Merge fara trimitere de la medicul de
familie, ca doar ei au de incasat cateva milioane, nu conteaza daca te-a trimis cineva sau nu.
Vezi ca poti obtine si card de reducere.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Liliana, imi pare tare rau ca nu a fost sa fie de data asta...
urmatoarea incercare va fi reusita, fii convinsa!
In mesajul tau anterior poti da pauze dupa fiecare nume ca sa nu mai arate pagina asa lata?

Gabitu, stiu ca te pregatesti si tu sa mergi la Szeged, sa fie cu noroc!

Galuscuta, Kora, va multumesc foarte mult pentru urari,
voi o sa veniti cu vestile bune curand!

MOana, sa stii ca acum in perioada urmatoare ai sanse mari sa ramai natural insarcinata,
deoarece corpul a fost foarte bine pregatit hormonal de tratamentul pt fiv.
Asa ca, da-i bataie, poate era nevoie doar de acea scanteie ca sa se aprinda flacara.
Clinica este in Neuwied. Cred ca o sa te plictisesc cu intrebari despre gonal, daca voi primi pt stimulare
vreau sa mi-l procur si eu compensat... poate ma 'descurci' putin...

Marrina, tratamentul il primesti pe baza analizelor hormonale, nu e nevoie sa te vada doctorul.
Cat despre monitorizare, doctorul de la clinica are relatii aici in Bucuresti cu medici ecografisti foarte buni,
legatura se tine prin telefon si pe mail, analizele sunt scanate si in functie de acestea se ajusteaza tratamentul.
Eu am mai trecut printr-un fiv si imi e mai usor acum pentru ca stiu la ce sa ma astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Avalonica eu m-am simtit cu musca pe caciula, am banuit ca de la norii din creierii mei, a luat-o pagina pe campii.
Iti dai seama ca iti pun toate conspectele la indemana, ca mai bine, din diferenta de pret, te alegi si cu un shopping mic prin Germanica.
Cris
- antifosfolipidicii 40 RON
- cardiolipidicii 50 RON
- lupicul 40 RON
- antinucleari FAN 30 RON
- proteina S 25 RON
- antibeta 2 glicoproteina 35 RON. Oi fi uitat ceva?
Mai am si preturi de la Medicover (mari rau) si Cantacuzino (mici, dar eu m-am speriat
de conditiile de acolo si am ales varianta de mijloc, MedLife).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Scumpicelor,sunteti absolut fantastice si va imbratisez pe toate da,pe toate cu cea mai mare caldura!!!!.Va multzumesc din toata inima mea pt incurajari
Ieri la ora 11 si 17 minute mi/au fost transferati doi puiutzi ffff frumosi in burtika,medicul meu era super multumit de evolutie ,de endometrul meu de totul cum arata si cum e,era extaziat si zicea ca el nu vede nici un motiv pt care sa nu se prinda micutzi,io eram in al noulae cer,apoi am venit acasa si am avut resrctie la pat!!!Sotul meu si-a luat concediu sa fie cu mine acasa,a venit si mama mea din Romania la mine si a asistat chiar si la transfer.Toti se invart dupa mine si nu ma lasa sa fac nimic.Eu ma simt bine,azi am simtit niste intepaturi prin burtik ,mai puternice mai usoare...sper sa fie de bun augur.In data de 2 Mai merg la control.
Va pup cel mai dulce pe toate si va doresc tot binele din lume

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/mela_oros/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

MOana,multumesc mult

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Melule faptul ca ai atatia ingeri pazitori pe langa tine, e de bun augur. Eu la capitolul asta am avut nota ZERO si uite ca desi cu teoria si cu practica am stat destul de bine, acest ZERO si-a spus cuvantul. Data viitoare am de lucrat la acest aspect....
Nu conteaza valorile, nici nu e bine sa stii cat a fost endometrul si cate celule au avut embrionii, ca eu dupa ET eram ingrozita de numarul de celule, citeam non stop pe net si zau daca nu regret. Oricum, de data asta am citit tot, data viitoare stau in banca mea, ca in domeniul asta nu cred ca se mai descopera multe pana atuci. BAFTA!
Cris vezi ca inainte cu o zi de recoltare, seara dupa ora 6 nu mai ai voie sa mananci, decat cel mult un mar.
Carmenico de cand am pierdut sarcina si eu tot aud de cazuri care dupa FIV au ramas in mod natural si miraculos. Daca chiar stau bine cu trompele, nu vad de ce nu as ramane. De aceea m-am si programat la Monsenior in ziua 9 de CM, sa-mi spuna ce recolta vede si sa stiu cand sa prestez cu spor si drag.......
Eu la FIV cu blastociti nici macar nu pot visa, caci cosmarul FIV-ului meu a inceput in ziua 3 de la punctie. Pana la punctie 12 foliculi, cu 8 ovocite, se fertilizeaza toate in prima zi, in ziua 2 aveam 4 cu 4 celule, 2 cu 3 celule si una cu 2 celule, ca in ziua 3 sa raman cu un 8,7 si 5. Pai pana in ziua 5 praful de pe eprubete il mai puteam pune in cuib.
Eu chiar visez la un transfer in ziua 2, ca poate daca apuca ziua 3 la mine in burtica se simt mai bine ca-n eprubeta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Oana,ei vezi,eu de lucrurile astea m-am ferit cat am putut si anume nu am intrebat niciodata!!cat are endometru,cum stau ovulele ce dimensiuni,de cate ori s-au divizat puiutzi,pare ireal dar nu am intrebat nimic ! si asta in primul rand sa ma scutesc pe mine de emotii,griji si mai stiu eu ce! si cred ca am facut bine..tot ce m-a intereseat a fost sa stiu ca sunt bine,ca nu au intervenit complicatii majore,restul...cu voia lui Dumnezeu.Si da..dupa o sracina pierduta...vezi lucrurile altfel si toti cei din jurul tau se comporta altfel...
Sper din suflet sa treci peste toate aceste griji si... cand va fi sa fie la momentul potrivit stie DD ce are de facut

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/mela_oros/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Inainte de FIV le vedeam din avion si acum le vad de la nivelul solului, stand cu nasul in tarana. Asta-i viata!
Eu toata viata am VRUT SA STIU si dupa ce am aflat, M-A DURUT ADEVARUL SI M-AU SECATUIT ZECILE DE INTREBARI, PE CARE MI LE-AM TOT PUS, PENTRU A AFLA SI MAI MULTE........
Imi plac senzatiile tari si imi place sa gust din viata pe toate planurile, dar si pretul acestei placeri e pe masura...

Marrina cum se recolteaza TSH-u, T 3-ul si T4. E ceva special, ca la prolactina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

MOana, stiu ca nu eusor dar daca te linisteste uite sinoi avem problem la sotu cu tiroida si prolactian care nu ii scade nicicum si poate de acolo is si problemele cu gigeii

DM

Mergi la inceput