Mamici de iulie-august 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Andicu, super tare faza cu nuntile! Te-ai scos ca sa zic asa! Oricum esti in avantaj ca sunt in acelasi loc si poti onora ambele invitatii. Era mai nasol daca erau separate, ca atunci oboseala era mai mare.

Luna, nu exista bebelush cu nasul mare! Eu cred ca a facut misto de tine. Pana si afro-americanii au nasulmic cand sunt mici, zau!Linisteste-te ca va avea nas mic si frumos ca al tau. Ma uitam ca si Cosmin are nasucul mic...deci nu ai cum sa faci copil cu nasul mare!. Cat despre tensiune...ma lupt cu ea pe viata si pe moarte. Sunt o zi da, una ba....cand bine, cand cu dureri de cap...Chiar vb cu bebelina mea aseara si ii explicam ca tre' sa rezistam macar 10 saptamani de acum inainte...si apoi ne putem cunoaste ....dar pana atunci tre' sa fim tari si sa depasim impreuna toate problemele. Ea a miscat, semn ca a inteles si ca este de acord cu mine...deci, tot inainte, ca pionierii!

Andra
25/26 s Mara Teodora


"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

joujou, pentru ajutor la foto,esti o scumpa...in legatura cu perna semiluna,cred ca-mi fac nu dau atatia bani...da se poate si din bucata intreaga si s-o "sfarami"-eu am vazut la o prietena in elvetia cum si-a facut-dar trebuie rabdare la lucru.si husa nu e greu de facut,mi-o face mama ca e croitoreasa,si apoi eu o umplu cu bobite...si-i mai fac deasupra inca o husa cu imprimeu pt.bebe si gata...cred ca-l trimit pe sot sa cumpere spuma de mare si gata ma apuc...daca vrei sa faci si nu reusesti cu husa,ti-o face mama,apoi ti-o trimit eu...

quote:
Originally posted by Joujou

Oana, si eu m-am gandit sa-mi fac perna in forma de semiluna cum si-au comandat fetele, pt. ca parca nu ma-ndur sa dau atatia bani pe o perna umpluta cu ....spuma de mare ?!!? eu asa cred ca polistirenul ala granule e exact spuma de mare pe care as putea sa o fac si eu rost si sa ma joc putin cu ea, desfacand-o bobite-bobite. Sau gresesc?

75 Kg si 105 la burtica? Hehe, avem aceleasi semnalmente
Tu cum te simti? Eu una ma simt super la dimensiunile astea..(deocamdata)

Joujou20 saptamani cu Matei Cristian
uite cat sunt de mare!



oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) bb2 26+
["url=http://new.photos.yahoo.com/oanavpopa/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

quote:
Originally posted by mioara2004

oaana formatul este : [ http="adresa poze" ]ce denumire vrei[/url]
fara spatii (eu le-am pus ca poti copia formatul)
Adica in cazul tau :


poze oana


Poza 23 saptamani
Mioara 28+ Doru Andrei

merci pt ajutor


oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) bb2 26+
["url=http://new.photos.yahoo.com/oanavpopa/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

multumesc frumos, liadorian, pentru raspuns. Pentru prima intrebare nu putem gasi ceva? eu am mai cautat pe net, dar n-am gasit mare lucru...

http://bd.lilypie.com/Q79Zp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ily7 spune:

Ioana75 de ce trebuia sa-ti faci amnio si cum de ai renuntat? Eu mi-am facut la Herghe (din dorinta mea) pentru ca - recunosc - am tendinta sa tin lucrurile sub control si sa inlatur orice factor de risc... hehehe... deh... meseria.
Totusi, cu tot "folclorul" despre amniocenteza, care - sincera sa fiu m-a cam speriat, procedura mi s-a parut floare la ureche (si la d-astea nu sunt vreo curajoasa!).
In primul rand am facut-o intr-un spital privat unde tot "decorul", ambianta si personalul mi-au inspirat mai mult un hotel bun decat un centru medical (si asta mi-a prins tare bine mie, pentru ca la d-astea care tin de sunt fricoasa ca un copil). Pe de alta parte m-au adormit (mi-au bagat anestezia pe vena) si m-am trezit dupa 20 de minute ca o floare...
Asa ca pentru cele care au de facut amnio, sa se duca cu curaj, pentru ca nu e o procedura traumatizanta deloc, iar pe mana unui medic bun, acel grad de risc de avort este foarte ,foarte mic.



ily 23 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Lunita, Andra si mersic pt suportul moral. Cred ca deja isi face efectul, ca ma simt mai bine. Doar ca acu sunt o acritura la cata vit C cu propolis si lamaie + un grepfrut dimineata am bagat in mine

Luna am inregistrat, gata. Deci miercurea isi schimba sapt: Ioana, Alina.a, Luna si io Mai este cineva de trecut pe listuta?
Si bembelina mea are nasul cam marisor (si urechile), sau cel putin asa se vede la eco. Dar ea are de unde sa mosteneasca - tac'su are un nas... asa mai masculin, dar nu fff mare Oricum, eu ma consolez cu ideea ca bebelina nu e inca formata pe deplin, nici stratul de grasime nu s-a depus inca, asa ca nu disper. Sanatoasa sa fie!

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 28+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Ce uituca sunt
Voiam sa va intreb daca si voi aveti o dunga mai inchisa la culoare de la buric in sus? Ca am remarcat de vreo 2 zile o linie fina maronie. Eu citisem ca apare sub buric chiar de la inceputul sarcinii. Voi cum stiti?

A, si inca ceva. Fetelor care purtati ochelari, cu miopie, nu vi s-au schimbat dioptriile? Ati fost pe la oftalmo in ultima vreme? Ca eu deja ametesc si mi se impleticesc ochii (nu mai spun de durerile de cap si de ochi). Cred ca ar trebui sa-l vizitez pe 'nea dr. Dar parca nu as cheltui banii pe lentile noi, daca imi revin dupa nastere?

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 28+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Andra, eu astept tot o fetita, si sint foarte fericita. Sotul prefera baiat, dar el era responsabil cu cromozomul Y, daca n-a stiut sa-l planteze bine nu e problema mea.
Anca, iti arata 4D doar asa, putin, fatza; mi-a dat si o poza 4D. Mai foloseste nush-ce dimensiune cind masoara tensiunea in artere la bb, cred, ca se vede cu rosu si albastru. In rest masuratorile se fac pe 2D, ca peste tot (asa a fost si la Pop, Herghe, etc). Stiu cum e cu recuperatul din urma la subiect, eu nu intru de obicei in weekend si luni am romane de citit.
ily, am avut risc la bitest de 1:50 si 1:65 la SD si trisomia 18. Am luat singura decizia sa nu fac amnio dupa ce m-am documentat; am fost si la spitalul titan si am vorbit cu geneticiana de acolo; am zis ca nu merita sa ma supun unui risc de a pierde sarcina doar ca sa obtin o probabilitate mai mare (mi s-a spus ca amnio nu e 100% sigura; de altfel cunosc si 2 cazuri carora le-a iesit amnio pozitiv si copiii au fost bine).

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Lavinia, azi e marti. Si Anto schimba azi saptamina, stiu eu. Eu am miopie, dar nu mi s-au schimbat dioptriile; mergi la un control oftalmo daca poti.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Neata,

Si eu schimb saptamana azi .

Revin cu raspunsuri, pup fetele dragi,

Anto 28 siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput