dupa cat timp..in pat?

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Zenon !

Gasca - gasti adica grup/grupuri poate intelegi asa si nu mai sari ca ars/arsa!
Si vezi ca aici se dezbate problema cu patul nu cu limba romana. Cauta si subiectul asta ca si el e pe undeva. NU AICI!!! Vezi cu "gistele" pe acolo...

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zenon spune:

Asha, asha, explica-mi si ce-am vrut sa scriu de fapt.Sigur ai inteles si celelalte cuvinte? condicutza, ferfenitza, reputatzie...sa dau niste explicatii suplimentare?

Sinteti incredibile. hai pa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Elise prezervativul nu e 100% sigur , e de ajuns un contact cu pielea infectata stiai si tu asta.
Sunt curioasa de spiritul in care vor fi crescute generatiile care ne ajung.Ce ii inveti mama sari/nu sari pe el din prima sau le veti spune sa-si asculte inima.As putea da un exemplu din ce cunosc ,o tanara a carei mama are gesturi de femeie usoara si cam asa e si fiica sa , afla ca e insarcinata , vine acasa plangand.Maica sa il intreaba pe prietenul ei ce-a patit , el ii raspunde , iar ea asta era?pai ma gandeam ca era ceva de rau.
Nu as putea spune cum e mai bine pentru altii , dar macar sa astepti sa nu te arzi.In cazul meu , fiindca sunt o persoana care pune de obicei mai mult suflet decat trebuie intr-o relatie.Recunosc ca uneori mi-as dori sa fiu de tabara cealalta , dar imi dau seama ca modul meu de-a fi nu-mi permite.
E binevenita diversitatea in lume si e loc pentru toti.Sa nu ne grabim sa tot acuzam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Black_forest,
da-ti mainile jos din solduri si citeste parerea mea, daca tot imi dai indicatii.

quote:
nu pot sa zic nimic de cele care asteapta in general - poate femeile au un motiv intemeiat, sau poate chiar nu sint atrase de respectivul pina la un moment dat, si asta e. N-am nici o problema nici cu cele care se casatoriesc virgine: e o traditie, o respecta, treaba lor.
Dar imi displac profund tentativele astea jalnice de calcul si manipulare.


Daca nu intelegi prima fraza, np., propovaduieste in continuare retete magice de a tine individul linga tine, daca cu altceva nu se poate, macar cu amintirea celor 8 luni in care l-ai respins pentru ca altfel nu poti avea orgasm.
Asa il vei convinge sigur.
Toti barbatii sint foarte impresionati de frigiditate.
Succese.



denisabia - sa isi asculte inima, dar ca sa o asculte trebuie in primul rind sa o auda din mormanul de prejudecati ieftine.
Si probabil ar mai trebui sa invete sa-si accepte sexualitatea - faptul ca sexul nu e ceva murdar, nici nu e ceva urit, nici nu e un compromis sau o rasplata pentru stradaniile "celuilalt".
E doar un capitol in care o femeie si un barbat sint egali.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrath spune:

quote:
Originally posted by denisabia

Elise prezervativul nu e 100% sigur , e de ajuns un contact cu pielea infectata stiai si tu asta.



Poti sa explici , te rog???

Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

andrath practicarea sexului protejat (folosirea prezervativului) nu constituie o garantie ,dar reduce considerabil riscurile unei boli cu transmitere sexuala.Pana sa ajungi sa pui prezervativul te poti atinge de piele , boala deja se ia.Ca sa numai vorbim de sexul oral , de petting.Multe dintre ele nu prezinta simptome mai severe decât mici iritatii sau disconforturi, iar deseori femeile nu prezinta simptome deloc.De ce mi-as risca sanatatea?Daca tu n-ai grija de tine , cine ar face-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

quote:
Originally posted by denisabia

Ca sa numai vorbim de sexul oral , de petting.



si cum e ...vine el si zice..."hai sa facem un petting impreuna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrath spune:

Glumesti, nu-i asa? Unde ai citit, vazut, auzit chestia asta? Da sa vaza si okiu' meu...

Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Citez:'Daca aceeasi mâna atinge oreganele genitale ale amândurora (astfel se poate face transfer de fluide, incluzând sperma, la organul genital al partenerului). Acelasi risc este valabil în cazul în care doua persoane folosesc în comun jucarii sexuale. Chiar si o cantitate mica de fluid este de ajuns sa transfere o boala sau sa provoace sarcina (sperma poate supravietui si în afara corpului, chiar daca pentru putin timp). Cea mai buna protectie o reprezinta cunoasterea partenerului, a istoriei lui sexuale si testarea împotriva B.T.S.'Astea sunt sfaturile , acum ca nu mereu le respectam e alta poveste.
Guestus chiar vrei sa intru in detalii?

Mergi la inceput