dupa cat timp..in pat?

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

cate bordeie atatea obiceiuri. cati oameni atatea mentalitati. ceea ce e ok pentru unii pentru altii e total aiurea . ca tin de educatia din familie , ca tin de experientele si mediul de viata si care e ponderea celor doi factori de influenta difera de la individ la individ.

important e sa acceptam mentalitatea celuilalt si sa nu-l punem la zid. kit ca e vorba despre un homosexual, kit ca e vorba de o prostituata.

Am spus anumite lucruri cu intentii clare. stiu ca ating puncte sensibile ,drept dovada cele 11-12 pagini scrise aici.

tot ce am spus , cap coada e perfect adevarat. cine vrea sa se convinga ,nu e greu. discutam pe pm.

tot postul asta si inca cateva imi folosesc mie personal pentru o lucrare. concluzia ei se va putea citi la blogul personal ,peste cateva zile.

imi cer scuze, encore une fois, pt ca am atins puncte sensibile. asta e valabil si pentru mine.


imi cer scuze lui Elle Seb ca am fost confuza in exprimarea mea de pe pm.

va doresc o zi placuta tuturor si....invatati sa acceptati ca nu detineti adevarul.la asta mai lucrez si eu.





Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

quote:
Originally posted by flaviutza

invatati sa acceptati ca nu detineti adevarul.la asta mai lucrez si eu.




cred ca ar trebui a lucrezi ceva mai mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zenon spune:

quote:
Originally posted by flaviutza
[imi cer scuze, encore une fois, pt ca am atins puncte sensibile. asta e valabil si pentru mine.



O tot tii cu asta: care crezi tu ca sint aceste puncte sensibile pe care le-ai atins? Hai ca sint curioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by flaviutza


tot postul asta si inca cateva imi folosesc mie personal pentru o lucrare. concluzia ei se va putea citi la blogul personal ,peste cateva zile.







Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale



aaaa, pai zi asa... e publicitate! Pentru blog. Asa mai vii de acasa. Asa mai inteleg si eu ( si cred ca si restul).

De aia PM-uri si trimiteri subtile la PM.

Flaviutza, nu-i nimic, te inteleg, cu totii facem niste chestii sa fim interesanti, totusi...te rog nu ne lua cu "aaaa, totusi am atins o coarda sensibila de s-au facut niste pagini".
De cind ai raspuns prima data cu acul inainte la subiectul creat de tine, unde trebuia pasamite sa astepti sfaturi ce nicidecum nu au fost atacuri si subliniez asta cu trei linii rosii, m-am gindit ca vrei putina atentie. Nu-i nimic. Cu totii vrem, la un moment dat, e o chestie normala si chiar buna, sa stii. Dar nu ca sa ajungem la faza cu blogurile.
De pilda, stiu ca pina si acest mesaj al meu iti serveste fiindca vor fi o gramada care sa fie curiosi sa vada despre ce-i vorba in blogul tau cu lucrarea de care spui, asa e internetul, o poarta magica cu trandafiri pe margine si miner de clestar), ultima vreme sint asa de multe porti incit e greu sa te hotarasti pe care o deschizi.
Asa incit, inainte sa-ti ofer prima mea bila neagra de pe acest forum (si cam sint aici de ceva timp), te rog sa faci lucrurile astea mai cu indrazneala si nu pe ocolite. Nimeni nu iubeste ocolisurile care duc in acelasi punct ( numai ca mult mai obscur).

LE: am editat ca nu gaseam bila pe lista de emtc





http://www.youtube.com/watch?v=hWzrrwYMQ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Jos palaria n-am nimic impotriva cercetarii personale, dar subscriu la intrebarea lui Zenon - ce coarde sensibile ai tu impresia ca mi-ai atins? poate invers... in plus subscriu si la ce ti-a spus Porumbitza - mai gandeste-te tu, iar cu acceptarea celorlaltor opinii cred ca te refereai la tine dar ai gresit...

Si in plus "chestia aia cu impaunarea" de la Elise...manusa iti vine...no more comments.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

flaviutza,
sint ferm convinsa ca lectura despre cei 15 potentiali ai lui Miramar si 1 al Norei ti-a deschis o perspectiva mult mai larga asupra vietii, ba chiar ai avut niste revelatii, astfel incit ai ajuns chiar la nivelul publicarii unor lucrari de specialitate.
E drept, deocamdata pe blog, dar totul are un inceput.
So... succes.


PS: ...si iti stam la dispozitie in continuare, tie si prietenelor tale imaginare!

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Ha ha ...de ce-ai dat edit Elise? Concilianta si ironica
...ca-ntotdeauna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

am dat edit ca sa ne distram in continuare... adevaru' nu e asa fun.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Elise chiar concilianta si ironica :)

Miramar nu m-am referit la tine in special. la modul general.


apropo...pe undeva,mai demult , cineva(flori pentru acel cineva) afirma ca a avut vreo 24(asta e nr exact) de experiente sexuale.pana in 25 ani. si dac ma gandesc eu bine , o scorpiutza..ideea e ca a primit laude si flori pentru asta...

kestia cu Pm nu e nici un apropo subtil si de nici o alta natura. daca poate cineva demonstra asta,scriu de acasa. si scriu la cam toate orele ,atunci cand am timp.deci cel mai probabil si in prezenta familionului. so.. insa sunt unele informatii personale (date,nume ev daca vreti si id-uri de mess ,nu al meu evident ca al meu e la vedere ) care nu pot fi puse pe un forum public.

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zenon spune:

quote:
Originally posted by flaviutza
Miramar nu m-am referit la tine in special. la modul general.




Flaviutza, si eu tot la modul general pusesem intrebarea: ce puncte sensibile ai atins tu aici? Fii explicita, te rog.

Mergi la inceput