dupa cat timp..in pat?

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauditzadennis spune:

Mai, hai sa ne punem de acord, ca iar ne intindem pe taspe pagini. Fata a expus un punct de vedere in primul post. Tot ce-si doreste este sa citeasca "Bravo, foarte bine i-ai spus! Asa principii solide demult n-am mai auzit/ citit. Felicitari pentru verticalitate si, mai ales, felicitari fetei ca are asa o prietena de nadejde, care sa o indrume ce si cum in ale asteptatului/ alesului/ culesului...". Atat!
In rest, aceeasi Marie cu alta palarie, dar de baza este: Cine nu e cu noi, e impotriva noastra!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zenon spune:

quote:
Originally posted by flaviutza
[
io zic asa. esti tanar/tanara. alege si culege,ca dormi cum iti asterni. ai 20,25 ani capata experienta. dar nu din pat in pat. ca risti la 20 ani sa pui mult suflet(asta daca n-ai ajuns la maturitatea de a face sex fara implicatii sentimentale ulterioare) si sa te trezesti maritata si cu copil si langa unul care nu te merita.si trebuie s-o iei de la capat cu sufletul facut bucati.
m-am gandit mult la faza asta "el incepe sa-si cam piarda rabdarea" .si prin prisma asta am spus "mai asteapta fata mea inca atat si daca te iubeste va rabda ,pt ca trebuie sa te respecte si sa te inteleaga". poate o face, se leaga de el mai mult decat ar fi cazul si nu merita .si apoi o vad in 3 ani regretand alegerea facuta.

Cand poate fi foarte simplu. alegi ,selectezi(da,exact,selectezi) ceea ce se apropie de idealul tau .si poti sa alegi si fara sa zbori in asternut.sa cunosti minim 50 ,sa iesi cu ei, sa afli ce pot inainte de a te hotari definitiv. dar sa nu te culci cu ei.ca risti sa ramai acolo.din iubire cica. daca ai kef sa ti-o tragi cu unul intr-o seara, fa-o fara probleme. daca nu,asteapta sa vezi daca ala e alesul. macar atunci,in momentul ala sa simti asta. poate peste 5 ani gasesti alt ales,nu-i nimic.

Daca ai ajuns la maturitatea de a nu pune suflet in relatie mai mult decat inainte de "kestiune" fa-o oricand . si din prima seara. dar sa fi in stare sa gandesti cu mintea, nu cu corazonul imbatat de dulci mangaieri ca te vad regretand peste ani. daca nu, nu. punct

[


Pe mine ma socheaza mentalitatea asta. Adica daca pui suflet trebuie sa uiti de protectie? Nu tu prezervativ, nu tu pilula, stai ca nu inteleg. Daca la 20 de ani il iubesti pe unul de'l snopesti trebuie musai sa te resemnezi si sa accepti ca poti sa ai si un copil la 21? De unde le scoti flaviutza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Deh, se mai intampla cand incurci borcanele.

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Elle , te invit sa vezi borcanele mele incurcate...ce spui ? accepti?



Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by flaviutza

Elle , te invit sa vezi borcanele mele incurcate...ce spui ? accepti?



Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale



Nop. Si-asa am pierdut destula vreme pe la subiectul tau.

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Wow [black]"minim 50!!!!!!"[/black]...pai mai Flaviutza m-ai provocat de am facut lista (baba ce sunt nici n-a trecut inca un secol si-am si uitat un nume si vreo doo mi le-am amintit cu greu)- rezultatul sex ori no sex, de la primul sarut pana in prezent am 15 cu totul pe lista mea ...ce zici, probabil m-am cam grabit ...si cu sexu' si cu maritatu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by Miramar

Wow [black]"minim 50!!!!!!"[/black]...pai mai Flaviutza m-ai provocat de am facut lista (baba ce sunt nici n-a trecut inca un secol si-am si uitat un nume si vreo doo mi le-am amintit cu greu)- rezultatul sex ori no sex, de la primul sarut pana in prezent am 15 cu totul pe lista mea ...ce zici, probabil m-am cam grabit ...si cu sexu' si cu maritatu'





Miramar, maica, da' cum facushi de ti-i amintii pe toti?

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Greu greu, unul e scris cu "no name" altul tocmai de l-am adaugat, e cu semnul intrebarii (16 cu totul - i-am pus in oridine cronologica)...nici la asta ultimul de l-am adaugat la lista (nu ultimul de pe lista ca pe ala-l stiu ca-i barbati-miu)nu pot sa bag mana-n foc ca-l cheama cum l-am scris eu pe lista

Am o neclaritate insa daca cu unu' m-am cuplat de vreo trei-patru ori - si-n intervalul dintre dati am mai fost si cu altii se pune? Sa-l pun de mai multe ori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by Miramar

Greu greu, tocmai am mai adaugat unul 16 cu totul - i-am pus in oridine cronologica ...nici la asta ultimul nu pot sa bag mana-n foc ca-l cheama cum l-am scris eu pe lista
Am o neclaritate insa daca cu unu' m-am cuplat de doua ori - si-n intervalul dintre dati am mai fost si cu altii se pune? Sa-l pun de doo ori?



Da, da, e doo ezperientze soldate cu sex diferite!

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

quote:
Originally posted by Miramar

Greu greu, tocmai am mai adaugat unul 16 cu totul - i-am pus in oridine cronologica ...nici la asta ultimul nu pot sa bag mana-n foc ca-l cheama cum l-am scris eu pe lista
Am o neclaritate insa daca cu unu' m-am cuplat de doua ori - si-n intervalul dintre dati am mai fost si cu altii se pune? Sa-l pun de doo ori?



[emoticon cu Ma prapadesc de ras] .acusi facem si lista?

hai ma ... chiar asa ...


va spun io diseara cum sta treaba in final...daca nu v-o spune cu gura ei,ca avea de gand sa treaca pe la un club sa-si faca un cont pe desprecopii :)





Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput