Sarcina extrauterina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dov spune:

Se pare ca m-am inselat eu asupra doctorei. Pana la urma s-a lamurit treaba, au fost 2 sarcini clare(au vazut-o 4 dr, deci e clar), una s-a oprit in uter, si cealalta s-a dezvoltat in ciuda tratamentului cu citostaticul ala. oricum, nu o poate pastra nici pe a 2-a. Mey dar ce ghinion. Statistic vorbind, i-a spus Ancar, ca e un caz la 1000 din asta. Saraca, imi pare asa de rau!

VIOLETAN, tu cat timp ai facut tratament cu metotrexat? merci mult pentru toate raspunsurile., si iti urez sarcina usoara in continuare, nastere usoara, si un bebe perfect sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

dov, imi pare tare rau pentru prietena ta, dar asta e viata . Trebuie sa fie curajoasa, ca o sa treaca hopul asta si o sa fie bine. Doar sa fie puternica, asta are nevoie in momentul asta. si sanatate multa si tie si la prietena ta .

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Pana vine BB,mi-am inscris papagalutzu la concurs:/www.concurspapagali.lx.ro/detaliifoto.php?id_poza=502



Lau-Meli si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

quote:
Originally posted by dov

Se pare ca m-am inselat eu asupra doctorei. Pana la urma s-a lamurit treaba, au fost 2 sarcini clare(au vazut-o 4 dr, deci e clar), una s-a oprit in uter, si cealalta s-a dezvoltat in ciuda tratamentului cu citostaticul ala. oricum, nu o poate pastra nici pe a 2-a. Mey dar ce ghinion. Statistic vorbind, i-a spus Ancar, ca e un caz la 1000 din asta. Saraca, imi pare asa de rau!

VIOLETAN, tu cat timp ai facut tratament cu metotrexat? merci mult pentru toate raspunsurile., si iti urez sarcina usoara in continuare, nastere usoara, si un bebe perfect sanatos.




Pai eu am facut vreo 5-6 injectii maxim, inclin sa cred ca 5. Nu-mi amintesc cate miligrame avea fiola...Si dupa 5 injectii s-a eliminat....deci sa inteleg ca ii va face chiuretaj pt sarcina din uter? Of, ce de probleme apar in ultima vreme!! Nu-ti vine a crede cate anomalii! Ii tin pumnii prietenei tale si multa multa sanatate. Sa ne anunti si pe noi ca e bine si ca asteapta optimista sa treaca perioada de proetctie...Pupici!

http://bd.lilypie.com/ZcINp3.png

violeta, 23+

Mergi la inceput