Soacra-mea crede ca sunt o sclava!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Moda valabila oriunde in lume (si stiu ce spun) este sa maninci ficatii nurorii, indiferent ce fel de om e ea!

No comments!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusicasiely spune:

quote:
Originally posted by Siminaf

Moda valabila oriunde in lume (si stiu ce spun) este sa maninci ficatii nurorii, indiferent ce fel de om e ea!

No comments!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Initial creeata de antonia_ban

De vreo 2 ani mi-au tot spus ca daca imi gasesc o slubja acolo o sa ne lase sa locuim in apartamentul lor. ....
Maica-s mi-a spus ca ea si sotu-sau sunt de parere ca din
.....

Sunt tanara si vreau sa ma specializez si vreau sa am independenta financiara (ea-mi spune baliverne de genul -- lasa ca dace el va fi doctor tu nu va ma trebui sa lucrezi, etc.) pt. ca sa mi se pare mie normal.

Sotul a vorbit cu ea si i-a spus ca el nu va accepta ca eu


sotul a intervenit mai tarziu. Oricum se pare ca ea si-a rezolvat problema.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Pana la urma sotul e cel care trebuie sa impace si capra si varza. Cel putin in cazul meu a intervenit si a "facut ordine".

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

pina la urma ai reusit sa tapezi babacii de bani sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Miau_Miau, nu era vorba de "tapat babacii de bani", ci ea vroia doar ca socrii sa o ajute...
De ce atata rautate?


_

Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Miau-miau are dreptate. Cum spun francezii "le chat est un chat". (asta mi-a venit in cap cind am citit postarea ei)

Povestea Antoniei vazuta din afara : eu cred ca Antonia si-a deceptionat grav soacra si nu-si da seama. Deci madam' soacra in doi ani a descoperit ca nora nu e la inaltime si i-a taiat macaroana.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antonia_ban spune:

Nu cred ca mi-am deceptionat soacra cu nimic; tot asa ma port si acum ca acum doi ani. Singura diferenta e ca in acesti doi ani noi n-am cerut niciodata nimic, tocmai pentru a elimina banuieli de genul ca vreau banii lor. Iar dace ei doreau sa ne ajute, nu o faceau pentru mine ci pentru baiatul lor.


Sigur, ei nu sunt obligati absolute de loc sa ne ajute. E dreptul lor sa-si ajute copii in mod disproportional. Iar daca m-am plans aici nu e pentru ca as fi o smiorcaita ci pentru ca, asa cum bine a intuit ellej , am vrut sa-mi spun si eu oful. Ne vom descurca cum vom putea mai bine dar pentru lovitura asta nu-i voi uita niciodata si am sa le-o platesc prin indiferenta totala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

quote:
Originally posted by antonia_ban

Nu cred ca mi-am deceptionat soacra cu nimic; tot asa ma port si acum ca acum doi ani. Singura diferenta e ca in acesti doi ani noi n-am cerut niciodata nimic, tocmai pentru a elimina banuieli de genul ca vreau banii lor. Iar dace ei doreau sa ne ajute, nu o faceau pentru mine ci pentru baiatul lor.


Sigur, ei nu sunt obligati absolute de loc sa ne ajute. E dreptul lor sa-si ajute copii in mod disproportional. Iar daca m-am plans aici nu e pentru ca as fi o smiorcaita ci pentru ca, asa cum bine a intuit ellej , am vrut sa-mi spun si eu oful. Ne vom descurca cum vom putea mai bine dar pentru lovitura asta nu-i voi uita niciodata si am sa le-o platesc prin indiferenta totala.



Foarte bine faci. Nimic nu deranjeaza mai mult decat indiferenta, nici macar ura. N-are sens sa-i urasti, iti mananci tie ficatii aiurea, chestie care o sa-i încante probabil.

Cineva spunea ca deocamdata cheia e la soacra. Ceea ce nu realizeaza soacra acum e ca mai tarziu cheia va fi la tine. Ca procedand in felul in care o face se va indeparta de fiul ei si de viitorii nepoti. Dar pana la urma, intr-un fel sau altul, tuturor ne vine nota de plata .

Bafta multa!

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput