Mamici de septembrie - octombrie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Maiiiii.. ce tacute sunteti astazi!

13+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Off, eu dormii pana acusica. Am bananait putintel prin oras, am fost sa mananac la ai mei si cum am ajuns acasa am picat in pluta. Am luat un No-spa regulamentar si am sforait nitelus. Nici cutu meu nu ma mai suporta ca nu il bag in seama si dorm ca un purcel. Am un Yorky mic si dulce, care nu sta decat in sufletul meu. Oricum, daca nu ar fi fost el - Happy - as fi murit de plictiseala. E scumpic foc si are un mot in varful capului. De cand am ramas insarcinata, a trebuit sa-l tund, dar e dragut si asa. Voi aveti animalute prin vastele palate?

Cand aveam 18 ani îmi doream sa am totul, acum îmi doresc sa am 18 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

Fetelor scusati-mi lipsa,dar de la serviciu nu mai pot intra,iar acasa,am fost f obosita.Vestea noastra este una buna E BAIAT!Am fosta la iosup de dimineata la ora 9,era bine dispus,nea aratat cucu,pliul nucal e de 1.01,cea ce cred ca e bine,femurul,1.5 nu stiu daca e ok,dar cred ca daca era ceva in neregula imi spunea,a ziz ca e un bb sanatos.A fost si tati cu noi si a fost f fericit,toata seara a privit ecografia.]
VA UREZ UN PASTE FERICIT LA TOATE,SI LUMINA INVIERI SA VA ADUCA MULTA LINISTE SI PACE IN SULETE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Asa deci, fetelor, toate imi preziceti fetita. Ce sa spun? Daca aveti dreptate ne strangem toate si dau un tort maaaare-mare!!! Mare rau, cel mai mare . Dar sa vedem. Oricum veti fi primele anuntate, imediat ce aflu sigur. Si promit sa ma bucur si de-o fi tot baietel, ca n-ar fi corect fata de el sa nu o fac.

Alehiam, tu esti singura persoana inafara de mine care nu a aflat de la Iosup sexul copilului. Sincer, eu doar la tine am mai pomenit asta, chiar ma gandeam ca daca nu ti se intampla si tie, sigur imi imaginam ca a avut ceva cu mine . Deh, mania persecutiei.
Sabina, drum bun si sarbatori fericite!
Katrin, cum a fost la eco?
Ooak, vrem vesti despre Ale, please!
Andreea, felicitari pt. baietel!!!
Annisia, cel mai bine e sa dormi pe una din parti. Preferabil e pe stanga, asa se oxigeneaza cel mai bine placenta, dar nici pe dreapta nu sunt probleme. Faza cu dormitul pe spate nu e indicata in sarcina mai avansata, fiindca uterul greu preseaza pe nu stiu ce vene si nu se mai hraneste bb cum trebuie. Eu m-am informat in sarcina anterioara, cand eram disperata ca bb nu se hraneste pt. ca aveam IR marite. Asa ca am dormit numai pe stanga si m-am si odihnit cat mai mult, am stat mult in pat, numai pe o parte si, contrar previzunilor ca bb va fi mic din cauza IR, a fost ok. Nu a fost mare, dar a avut 3.200 (rezonabil fata de ce ne asteptam), deci a functionat tratamentul. Macar n-a fost in zadar ca ma saturasem de atata zacut pe partea stanga! Slava Domnului, acum am toti parametrii mult mai buni.
Liana, tu cand mergi la eco sa afli ce ai?

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
14s fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Roxana, deci te bate gandul si de Venetia? Oh, vreau si euuuuuuu!!!!!!!!

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

Azi am facut si tt,care va fi gata vinerea viitoare,nu mi-au inspirat incredere cei de la genetic lab,nu mi-a placut sediul lor deloc.Sper totusi sa nu am probleme.
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Azi am fost si m-am uitat dupa cerecei de copii la Cellini. Ce as mai vrea sa stiu sigur!!!

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Mami25, felicitari! Sa va traiasca baiatul si sa fie sanatos!!! Bravo!

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

buna seara si de la mine burticute.cum va mai simtiti?vad ca multe plecati sa va recreati si sa va linistiti.eu nu mai pot de treaba.am facut sarmale,friptura,oua colorate,prajituri,tort,curatenie... sunt franta.
slippers, nu am reusit sa fac inca cornuletele.am uitat sa cumpar nuca cred ca maine dimineata o sa le fac.
roxana, te asteptam numai cu vesti bune din Venetia si multa multa energie...

va pupacesc fetelor si sa stiti ca tare ma bucur cand aud cate o burticuta ca se simte mai bine. va doresc o seara superba,plina de iubire si fericire.

paste fericit !!!!



danielle 15+
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ale ai baietel Sa fie sanatos Razvan (si pe sotzul meu il cheama asa) Felicitari, mamicutzo, ma bucur foarte tare pentru tine!
Cum mai esti? Stai cumintica in pat?



Poze Laura

Mergi la inceput