Mamici de septembrie - octombrie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

eu maine dimineata plec din tara asa ca va urez de pe acum PASTE FERICIT, SA VA RELAXATI, SA VA BUCURATI DE SARCINA SI DE CEI DRAGI !!



TOMITZA
17+
bebelushu'

Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonarosca spune:

ce fac gravidutele?
eu nu scriu mereu, dar va citesc in fiecare zi aproape, si totul e f interesant!
acum am vrut sa va zic Paste Fericit! si sa va alintati cu tot ce puteti acum de sarbatori!
Va pup!
Ramona 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Vad ca incepeti sa va imprastiati care incotro... asa ca va zic de-acum: Paste fericit si multa lumina!



13+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Georgiana iti urez de azi < LA MULTI ANI!!!!!!> pentru ca de maine o sa fiu plecata din Bucuresti si nu o sa am net.

Nu mai radeti de ''Venetia'' mea, ce bine ar fi sa mergem acolo............nu??????????//

Eu am intrat in sapt 19 si sunt tare bucuroasa,pe bebe nu prea l-am mai simtit asa des zilele astea, am fost si mai agitata, sper sa fie asta motivul. Miercuri mergem la Dr., abia astept sa-mi vad baiatul, asa ca pana miercuri nu cred ca mai vorbim.

Īntrega cre#351;tin#259;tate ī#351;i primene#351;te īn aceast#259; s#259;pt#259;mān#259; a Patimilor trupul #351;i sufletul pentru a primi īn cur#259;#355;enie Īnvierea Domnului. Dumnezeu ne-a d#259;ruit un univers de ale c#259;rui minun#259;#355;ii s#259; ne bucuram pe deplin, ne-a dat via#355;#259; ca s#259; o tr#259;im #351;i pentru al#355;ii, ne-a dat suflet #351;i con#351;tiin#355;#259; de sine pentru a iubi, pentru a ne bucura, pentru a ne īmp#259;rt#259;#351;i speran#355;a cu cei asemenea nou#259;, pentru a sluji lumina #351;i binele. V#259; doresc din inim#259; cu prilejul acestor Sfinte S#259;rb#259;tori s#259; v#259; reg#259;si#355;i sufletul dumnezeiesc, s#259; g#259;si#355;i calea spre fericire #351;i s#259; p#259;#351;i#355;i īn lumina binelui.

HRISTOS A ĪNVIAT



cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Mihaela poti sa incerci la Rusa, eu am fost la el la inceputul sarcinii si i-am pomenit de concediu medical si mi-a spus ca daca sunt probleme poate sa imi faca internare. Eu vreau sa nasc la Medgidia si din acest motiv nu am mai mers la Rusa, dar este un medic ok si foarte intelegator. Si medicul meu, Balasa mi-a spus ca imi da concediu medical, imi face internare, dar sa il anunt din timp. Eu in mai cand merg vreau sa vorbesc cu el sa imi dea niste medicale, internari ceva, si restul, ce mai poate sa imi dea medicul de familie, ca sunt suparata pe astia de la munca.
Dar daca vrei un medic in Constanta, Rusa e ok. Sora mea a nascut cu el amandoi bebicii si a fost foarte bine. Ea a nascut cu peridurala pentru ca a avut niste sarcini usoare, fara probleme. Pentru ea sarcina si nasterea nu inseamna amintiri dureroase.
Si cred ca daca ii explici situatia lui Rusa o sa te primeasca. El este in general un dragut.
Bafta multa!
Fetelor, eu astazi sunt mai bine decat ieri. Si eu ma chinui pana imi gasesc locul in pat, pe spate nu pot pentru ca am un sold deplasat si ma doare foarte tare, pe dreapta nu ma simt bine, cel mai bine pe stanga.
Aveti dreptate ca nu merita sa ma supar, dar cateodata te mai lasi luat de val. Ca sa stau cuminte e mai greu, dar daca reusesc sa imi iau medical ma cumintesc.
Eu plec la mama de Paste pentru ca sotul e plecat la munca si se mai intoarce in mai. Daca nu mai intru va urez un Paste fericit, liniste sufleteasca si sanatate voua si bebicilor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Nature, tu ce mai faci? Cand o sa ai rezultatele?

13+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Dragi gravidutze, cum maine de dimineat o taiem din Cluj si nu o sa am acces la net va doresc Sarbatori Pascale fericite, fara contractii sau alte probleme, cu multe bucurii si relaxare!

Ptr. Roxana, drum bun si sa te intorci cu vesti bune!

Raluca (DPN 20.10.2007) si mama Ilincai de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Draga gravidutzelor,

Vad ca foarte multe dintre voi pleaca de sarbatori,foarte bine faceti putina relaxare nu strica

SARBATORI FERICITE!sa va bucurati alaturi de cei dragi in aceste zile insorite de primavara si sa ne auzim cu bine toate dupa sarbatori.

ROXANA bafta multa la Vienna.

LAVINIA19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Ce mai faceti? Eu cu treaba, am fost la servici...normal, cu treaba ca la nebuni.

Eu nu stiu ce sa ma fac, simt niste intepaturi groaznice in burta. Azi-nopate nici nu am putut sa dorm. PArca ma intepa in dreptul ovarului drept si se duceam durerile in jos si in spate spre anus. A fost groaznic, nu stiu ce o fi fost, si acum simt parca am oase in burta. Am luat no-spa si parca au mai trecut, si aveam o burta tare, dar totusi nu erau contractii.

In alta ordine de idei mi-am luat rezultatul de la anticorpii RH si au iesit negativi, m-am linistit. Mi-a psus si dna. dr. ca TT a iesit bine, dar nu stiu valorile exacte.

17+
http://bd.lilypie.com/qZ8Fp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Va urez Sarbatori Fericite!!

Sa fim sanatoase, voioase, sa ne odihnim si sa ne distram bine!!


Andries

Mergi la inceput