Copii din 1996 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

ADEVARAT A INVIAT !!!

Dana, nu are nimic ca ti-au iesit asa cozonacii. Poti face Bread pudding din ei. ..

Noi am petrecut la mama - cu Pasca, miel, vitel, cozonaci, ca inca ma simt satula....



Baietii mei sant in vacanta saptamana asta.

Mihaela, la showul meu favorit - Amazing Race, saptamana asta au trecut pe la Aushiwitz (sau cum se scrie) - exact pe unde esti si tu acuma.

Fetelor, cum a-ti petrecut de Paste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Vad ca va dezmortiti pe-aici...

Dana, poate ai patit si tu ca si mine. Am facut o paine in masina de paine ca un bolovan. Cand a iesit si a doua asa, m-am pus pe cercetat: eu puneam din cutiuta de praf de copt, nu din cea de drojdie, deh ambele erau galbene.

Sanca, vacanta placuta. Cum e Matei? Ce frumos sa poti petrece cu familia. Pe mine de obicei ma loveste depresia la evenimente de-astea...

In Ro e liber azi, se parfumeaza gagicile azi! Nah, de asta chiar imi pare bine c-am scapat (poate totusi au decis sa foloseasca apa plata in loc de parfumuri). Cred ca se distreeeeazaaa...


www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">mm & DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Hristos a inviat!

Eu am si azi zi libera, am lenevit zilele-astea. Am petrecut Pastele cu parintii, am avut oua colorate, friptura de porc si pui, mici la gratar, aperitive si cozonac cumparat . Ca un turtoi a fost, Dana, cred ca mai bun a fost al tau, chiar daca n-a crescut. Eu n-am facut niciodata cozonac in casa, mama se pricepe si mai face ea de sarbatori, insa acum a fost bolnava, cu casa vraiste, in zugraveli si n-a mai facut.

Ieri am stat in casa, Diana a iesit prin parc cu prietenele, azi la fel, a iesit cu rolele, iar eu am cheltuit niste bani prin magazine, mi-am luat pantofi.

Dupa vacanta avem sedinta cu parintii, sa vad ce zice diriginta in legatura cu concursul, ei i-a spus ca nu e obligatoriu sa se duca. M-am interesat de tren si pret, e destul de scump si 10 ore de mers pana la destinatie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Eu sant cam moale, ca am iesit aseara cu fetele, la un restaurant spaniol, si dupa nu stiu cate pahare de sangria, astazi, trag din greu.... Dar a fost haios, ca ne luam de ospatari, care sant super simpatici.
Alma, sa stapanesti sanatoasa pantofii. Nu stiam ca e asa de lung drumul pana la Resitza. Cam mult si obositor. Cred ca mi-am schimbat parerea cu intratul in hora...
MqqM, de Pastele viitor, veniti in San Diego sa-l facem impreuna. Va invit la mama la masa.

Mateias e vindecat. Vineri i-am facut chiar pozele de pasaport, ca le expira pasapoartele luna asta. Alta bataie de cap. Aici toate centrele de pasapoarte sant deschise de luni pana vineri, pana la 2 pm - si trebuie sa fim prezenti cu totii - copii si amandoi parintii, de parca nu am avea servici si nici baietii scoala... Dupa multe cautari am gasit un centru (la zeci de mile distanta) deschis sambata. . . Deabea la sfarsitul lunii ne-a putut programa. E nebunie cu pasapoartele ca de anul asta americanii au nevoie de pasaport si ptr Canada si pentru Mexic. Europenii calatoresc in Europa fara pasaport, aici o sa ajungem sa folosim pasaportul dintr-un stat in altul . . .
(OK, ma simt mult mai bine acuma )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Fetelor, bine v-am gasit, vad ca ati fost active si ati petrecut bine Sarbatorile, ma bucur!

Nici eu nu ma pot plange, am avut o excursie reusita, doar frigul ce ne-a cam dat de furca si cum nu prea aveam pe unde ne adaposti, toate magazinele, muzeele si palatele fiind inchise, am cam rabdat de frig. Noi am plecat de la 18 grade, la 6-8 grade plus vant care te ingheta! Dar a fost bine...Auschwitz-ul e impresionant, e o adevarata lectie de istorie si de viata "pe viu", ma bucur ca am fost. Cracovia e un oras frumos, plin de turisti si de oameni placuti, merita vizitat. Apoi am oprit la intoarcere in Slovacia, in munti, era cat pe ce sa dormim sus la 1760m, am urcat cu telecabina si din cauza vantului puternic au oprit-o, erau o droaie de schiori si nu numai, turisti care au urcat doar de curiozitate ca si noi...dar am coborat la timp sa ajungem cu bine acasa.
Ei da, eu de azi am inceput serviciul, nu va spun cum m-am trezit azi dimineata la ora 6!
Am pus si poze.

Va pup, noapte buna!

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Mihaela, multumesc de poze. Asteptam cu nerabdare impresii de vacanta, si vroiam sa ma delectez si eu cu imagini din Cracovia. Vazusem la tembelizor la un reality show, dar e altfel cand stai si savurezi o poza.
Lagarul, vazut in poze, m-a rascolit. E mult mai mare decat cel de la Dachau.

Peisajele sant fantastice. Una din primele poze din album este cu un oras, si in fundal muntii cu zapada. Fantastica.

Copila ta e o scumpa, si pare copil linistit si cuminte (in poze, s-ar putea ca in realitate sa fie titirez...). Diana cum s-a distrat fara voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Mihaela, na ca am terminat si eu, ma uit la poze de vreo juma de ora. Super frumos, desi cam frig din ce-am vazut (sa ma "laud" ca la noi a nins tot weekendul, dar 'geaba, nu mai are putere iarna, hehe). Dar pana la urma ati dus si pitica??? Cum a suportat drumul? Favoritele mele sunt cele cu razele de soare, Silvia cu geamantanul si aia cu carnatzii . Frumos, frumos, io am stat acasa . Hai sa-ti mai zic una faina: ati dus cu voi pe cineva, asa-i? Bona, sau mama? Pe la inceput ma gandeam... uite ca si Mihaela prinde in poze alti oameni (ca si io am niste straini, hapt in mijlocul pozelor uneori, de crezi ca sunt rude, sau chiar noi), insa cand persoana cu fas rosu a inceput sa apara prin diverse locatii, am zis ca, asa ceva coincidenta nu-i posibila, musai va apartine intrusul.

Sanca, eu la tine vin oricand atata timp cat nu ti-s inghetate tevile . Nu cer mult, doar o cafea si-o vorba. Am inceput naiv sa cochetez cu ideea unei excursii cu un RV inchiriat, la vara. Ai vreo parere? Oare e putubil? Cine stie, poate ma scurg atunci pe coasta de vest in jos pana la capatul drumului. Cat despre pasapoarte, sorry, da' voi ati inceput . Nici noua nu ne trebuiau pasapoarte sa merem in US, pana acum de curand. Si la noi e nebunie (totusi un pic mai flexibil), si ale noastre expira la toamna, sper sa se termine aglomeratia pana atunci. Oh, ai vazut cruiseship-ul care s-a scufundat langa coasta Santorini?

Alma, de ce or fi ales aia Resita? Adevarul e ca se ajunge foarte greu, daca nu mergi cu masina. Si de la mine, erau vreo 200 km, dar daca luai trenul era 14 ore. Poate o duce profa cu masina? Daca nu, nu merita oboseala. Probabil ca toti laureatii vor fi din Resita si imprejurimi . Sa te bucuri de pantofi. Si eu vreau, dar nu ma pot hotari... nimic nu-i destul de bun pt mine .

O zi senina si placuta, see ya maine!
scuze, tre' sa-mi corectez greselile, unele dintre


www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">mm & DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

MQQM, ce atentie la detaliu, eu una nu am vazut persoana in fas rosu. Adevarul e ca eu eram absorbita de peisaje...
Ideia cu inchiriatul unui RV si vazut America, e super. Sper sa nu se scumpeasca benzina pana la vara sa-ti taie elanul. Sant multe de vazut pe coasta asta, numa in San Diego sant o mie si una de obiective turistice. Ti-ar trebuii 2-3 saptamani sa o faci lejer si sa simti ca esti in vacanta.
Vaporul din Santurini, nu am vazut, am auzit de la mai toti cunoscutii care stiu ca mergem la vara acolo. Am incercat sa caut pe web ceva sa citesc, dar imi apar toate siturile turistice. La news nu ma uit ca ma irita sistemul, iar sansele ca americanii sa dea ceva international ... sant mici.
Elliot e prins ca a inceput sezonul de baseball...Azi e miercuri, si in vacanta asta, nu a deschis nici o carte pana acuma. . .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Sanca, uite www.foxnews.com/story/0,2933,264462,00.html" target="_blank">stirea si un video. Nu te impacienta cu cititul ca e abia miercuri, mai au vreme . Dar e bine ca sunt pe-afara pe la sport, noua asta ne lipseste tare. Vad ca vacanta voastra se potriveste peste cea sin Ro.

Dedi a trebuit sa faca o prezentare despre o persoana bogata si faimoasa pt scoala. Dupa ezitari, a ales JK Rowling. Mi-a placut asa de mult ideea ei, am zis sa va povestesc si voua... mi s-a parut foarte originala si creativa... A luat fondul muzical de generic de pe youtube si a creat textul pentru muzica, un mini-rezumat la poveste. Il canta asa de fain, e ca un rol mini-broadway. Undeva in mijloc e un respiro in muzica si acolo a bagat o descriere succinta in proza a autoarei, exact sa acopere timpul, dup-aia continua cantatul. Am fost extraordinar de surprinsa ca ar avea curajul sa se desfasoare asa in fata clasei, ea e destul de timida, si sunt foarte mandra de ea. Am emotii, sper sa nu rada careva .


www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">mm & DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

MqqM, mersi de linkuri ca mi-ai salvat din timp de cautare. M-am documentat si am citit. Nu ma asteptam sa fie un asa mare vapor. Eu mi-am imaginat o barcuta mai mica...

Stai ca am si eu o poveste tipica Elliot, ca mi-ai adus aminte cand am citit de Dedi. Eu ma stresez de F lui la istorie, si el e asa de calm si linistit. Urmatoarea nota trebuie sa faca un power point presentation despre Rusia (ma gandesc la cea veche si de demult). El vorbeste despre asta de parca e floare la ureche.. si nu face nimik. Eu fumeg.... si ma stresez....
Deabea astept sa-l duc cu mine la sedinta cu proful lui de saptamana viitoare, sa-l luam la shuturi simultan...

Mergi la inceput