Canuta om sucit....

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Buna
Ai mare grija ce exemplu dai copiilor!!!! Starea ta de spirit se transmite lor, chiar daca tu nu vrei!
Si merita sa te certi cu sotul asa, din nimic, pt nimic, pe nimicuri???
Sau poate nu sunt nimicuri?!
Schimbati modul de viata, stabileste prioritatile si tinete de ele, mai ales nu uita ca sunt lucruri prioritare si lucruri importante care trebuie facute.
Kari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

quote:
Originally posted by canuta-om-sucit

Mai m-ati speriat am crezut ca am facut ceva nasol si ati deschis subiect despre mine

fuuuu

Aura si samburelu' Dimitrie
Don't argue with an idiot. They'll drag you down to their level and beat you with experience.




si mie mi se portiveste acest subiect...dar eu inca nu am gasit remediu de vindecare


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

pai nu e bine, ata pt sot, cat si pt grupa mica. incearca macar sa nu se prinda si copiii ca ai mai multe variante si te tot razgandesti, creeaza-le impresia ca stii ce faci.copiii au nevoie de disciplina. daca nu ai o fire organizata, pacaleste-le, ca ele sa invete sa ia o decizie si apoi sa isi asume consecintele. faptul ca sunt indecise nu le va fi de ajutor.

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Ma si eu sunt foarte organizata si pe bune daca-s barbat. Cateodata am impresia ca sunt absolut rigida cu fazele de genul, acum mancam, acum iesim, etc. De cand am copilul sufar ca un caine ca trebuie sa mai schimb din ce programez initial. In schimb la serviciu sunt terminata de schimbarile rapide. Pur si simplu mintea mea nu pricepe cum cineva nu poate sa faca un orar de exemplu. Faptul ca primesc un email de la sefa la 10 seara ca a doua zi lucrez la alte ore si cu alt copil pe mine ma consuma de vie.
Sotul meu obisnuia sa fie "spontanul" casei pana cand mi-a programat pe nepusa masa niste musafiri sau iesire la iarba verde in timp ce pretenii erau deja jos asteptandu-ne. Normal ca ma crizez teribil. Dupa 8 ani de casnicie am invatat eu sa mai las din punctualitate si organizare si el sa se mai adune. Adica nu mai mergem sa ajungem de ex inainte cu 5 minute cum voiam eu sau 5 minute dupa cum voia el. Am facut media si iese bine.
Ca norocul noi ne-am certat in primul an de casnicie cat pt toata viata. Acum merge totul dupa ureche. Ce bine ca n-am divortat in primul an.

Olga

I'm a sailor peg
And I lost my leg
I climbed up the topsails
I lost my leg
I'm shipping up to Boston
I'm shipping off
To find my wooden leg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Fi spontana, nu monotona.Azi te conformezi programului, miine iar.....pina la urma nu crezi ca te saturi?

PS - Mickyyy - 'La Multi Ani! - fiicei tale

Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput