ii putem schimba?(pe parteneri)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Azi sunt de un cinism inexplicabil...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

magnolia , ia d'aici ceva relaxant..

http://www.youtube.com/watch?v=vy_S8Thkqog

http://www.youtube.com/watch?v=fGPZkPT7SFs


gata,a trecut cinismul?


[url=http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url]/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Sigur nu se schimba!
Ce se poate intampla insa este sa renunte la lupta si sa lase de la el... unul lasa intr-o parte, altul in alta... dar nu se schimba.

In ce ma priveste... eu am stat intai cu barbatul meu 3 ani si apoi am spus da ne putem casatorii, ca vom trece peste toate... si sa stiti ca asa este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

io in schimb am cautat sa se potriveasca de la inceput ..da' am cautat, nu gluma :) (nu va imaginati aici ca am cautat...asa: ,mai mul asa :...)


[url=http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url]/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Daca-i ordin de la imparatie...-JOS CINISMUL!!!Ma fac calugarita , ascult muzica , nu urasc barbatii -ci imi sunt indiferenti , nu mai schimb pe nimeni...- ci ma accept si pe mine , asa cum sunt ...trai , nineaca!( citez din Creanga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Si eu am cautat asa..., si am gasit ceea ce am...poate , daca as fi cautat asa..., as fi gasit acelasi lucru..., ceea ce ma face sa -mi para rau ca nu am cautat si asa....Respectul este mai important decat aspectele anterior vizualizate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Acceptarea e o cerinta de baza intr-o relatie, dar daca e greu sa pretindem a ne schimba partenera/partenerul, sigur il putem influenta in bine, si putem sa-o/l ajutam spre aceasta schimbare.
Dar vice-versa? Partenerul are sanse sa va schimbe pe voi?
Pe mine partenera mea actuala m-a schimbat enorm de mult in bine, dar, prin influenta ei, nimic impus.

Alexandru, tati de copil perfect

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Da de ce sa-l schimb maica? Cand l-am luat si mi-a cazut la inimioara l-am iubit pentru ce era.

Nu, clar nu poti sa-l schimbi si decat sa incerci mai bine urmaresti exemplele de mai sus si il schimbi cu altul. La fel poate face si el.

Luna 20 sapt+ Cosmin 30 iulie 2001

www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by magnolia

Cica era un barbat care , desi intentiona sa se casatoreasca , nu reusea sa-si gaseasca o partenera de viata , anii treceau , iar la intrebarile prietenilor raspundea mereu ca el cauta "femeia perfecta". "Si , pana acum , de atatia ani , nu ai gasit-o?"- il intreaba , la un moment dat , un prieten..."Ba da , intr-un final , am gasit-o!"."Si atunci , de ce nu v-ati casatorit"-intreaba , nedumerit , prietenul..."Pentru ca si ea cauta barbatul perfect..."


Mda, tare adevarat, nu?
Suntem atat de multumiti de noi incat uitam ca nu suntem perfecti, atunci cand ne analizam partenerul. De asta se spune sa vezi si barna din ochiul tau. El/ea, e "asa si asa", si "asa si pe dincolo", dar "eu"? Eu sunt perfect/a sa cer perfectiunea? Ce-ar fi sa incep schimbarea cu mine? Sau mai bine acceptarea partenerului...


(Da, scriu toate astea acum, dar, din pacate lectia asta a fost poate cea mai dura lectie pe care mi-a dat-o viata.)

Alexandru, tati de copil perfect

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

quote:
Originally posted by Luna1

Da de ce sa-l schimb maica? Cand l-am luat si mi-a cazut la inimioara l-am iubit pentru ce era.

Nu, clar nu poti sa-l schimbi si decat sa incerci mai bine urmaresti exemplele de mai sus si il schimbi cu altul. La fel poate face si el.

Luna 20 sapt+ Cosmin 30 iulie 2001

www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">uite cum cresc




eu am dat doar tema de gandire (mi-am amintit de aceste lucruri, cuvintele pe care le-am spus mai sus citind postarile recente ale fetelor in genul "nu-mi plac la el cutare si cutare -chestiuni destul de grave- insa il iubesc si lupt pt el)

In cazul meu, doar schimbari minore am / as incerca sa fac...gen du gunoiul dimineata, fa si tu oleaca ordine in sertar..

pana acum nimic major...ca mi-am invatat lectia demult,demult :)

Alexia 02.05.2004(filmulete)

Mergi la inceput