vacanta in turcia

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Madau, stiu ca ai mai fost cu o prietena care a luat si mixerul vertical...asa e? intrebarea (rile) sunt:
1. mancare e in asa fel sa-i pot pasa Ilincai(10 luni)? sau sa ma car pt mai multa siguranta cu borcanele?
2. ati avut de unde lua lapte seara pt pici?( Mara 5.5 ani mai bea lapte la culcare)
3. ce consideri ca ai luat si nu ti-a folosit? ce ai fi vrut sa ai acolo si nu ai luat de acasa?
etc...nu-mi mai vin in minte altele acum

scuze daca te plicti cu intrebarile...DAR.....

acum ma uit si la poze

Eliza, Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)fete cucuiete
www.flickr.com/photos/12803220@N00/" target="_blank">alte poze

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

edit: mi-am mai amintit ca am vazut prima poza.......de haine groase ati avut nevoie?

P.S. super pozele...am vazut ca de fapt ati fost 3 familii....super...plizzzz, mai zi-mi de bagaje, zbor, mancare...apa de baut cum e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Am avut mixerul vertical al prietenei mele dar nu l-am folosit ptr ca aveau ei la restaurant tot ce-mi trebuia. Mancarica eu i-am dat si de la noi Mirunei, adica niste pui la rotisor cu cartofi copti, sau fierti, piure, etc...salate de legume, compoturi, etc..dar am avut si borcanele. Insa prietena cu care am fost si care are un bb de 8 luni i-a luat mancarica de la coltul de dieta, unde erau toate firte si fara sare sau condimente si ii pasa de acolo diverse combinatii.

Laptic aveau acolo, UHT, insa Miruna nu bea lapte de vaca asa ca ne-am carat cu formula.

M-am carat degeaba cu cana fierbator ptr ca aveau apa fiarta la bar si puteam lua oricand, cu iaurturile la fel ptr ca aveau kg de iaurturi si cu fructe si simple, m-am carat degeaba cu vesela Mirunei, i-ar fi fost bun un sigur bibe si atat. Lingurite, vesela au si ei acolo, impecabil de curate. Nu am luat deloc prosoape de acas si bine am facut ptr ca ale lor erau mult mai frumoase decat ale nostre de acasa, le schimbau zilnic, asa ca a fost ok. Asternultul de pat a fost tot de la ei de asemenea. Jucariile de plaja le-am carat de aici, insa poti lua si de acolo daca vrei, sunt ieftine. Nu mi-a mai trebuit nimic de acasa, eu am luat doar niste cereale ptr pus in fructe sau facut asa separat, suc de portocale proaspat aveau la masa, ceai de mii de feluri la fel. Depinde si de hotel..eu aici zic de cele de 5* la restul nu ma bag,

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

N-am avut nevoie de haine groase, o singura seara i-am pus ei un puloveras pe ea, in rest o bluzita cu maneca lunga seara, dar subtirica.
Apa de la chiuveta nu e buna de baut, scria asta in fiecare camera, la masa si peste tot se serveste apa plata imbuteliata. bagaje am incercat sa nu avem foarte multe, n-am luat mare branza ptr noi, am avut un troller de 25 kg si inca unul de 12 kg. Plus un rucsac de spate, micut, ca bagaj de mana. Plus caruciorul.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

acum am terminat toate cele 19 pag, avand in vedere ca in sept incercam si noi delphin palace (l-am gait pe tripadvisor si mi-au placut pozele si comentariile celor care au fost acolo). treaba e ca nu stiu de unde sa iau bielete, dar ma descurc eu in vreun fel...

MADAU, intrarea in mare e lina? ca la mamaia? ca pitica mea are obiceiul sa intre singura in apa, (ca sa nu vb de bebu, care la fel face) unde stiu ca e intrarea lina o las, supravegheata de pe mal, dar daca acolo are 3 m adancime la 2m de mal avem o problema, ar trebui sa fiu in apa non stop

edit: cat v-a costat in total si cat ati stat?
dankeshon,


O.
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Oana incearca la agentiile mari..Kusadasi, Getica, Eurolines..e mare problema cu hotelul asta, e full pana aprape de sfarsitul sezonului, poate aveti noroc si mai gasiti insa. Intrarea in mare e ok, destul de lina, dar nu ca la Mamaia. Cam la 2 m de tarm se adanceste brusc cam pana pe la genunchi apa, iar apoi la inca 1-2 m e destul de mare..n-am intrat dar am vazut ca le ajungea apa cam pana pe la gat celor care faceau baie.

Am platit 709 Euro/persoana, cu tot cu avion si am stat 8 zile

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Si eu am vazut ca seara un tatic mergea la bar cu sticluta si cerea sa i se puna 100 ml apa fiarta. Deci se practica.



Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Madaule, asa este Botanik face parte din acelasi lant hotelier. Mie mi-a placut cm mult dintre ele pentru ca are gradina aia superba, care-i da si numele.
Intrebare: la Delphin stiu ca erau trenuletz si roata pentru copii. Ai dat-o in ele?
Ca sunt si la Botanik si sunt curioasa daca sunt free - io asa stiu.
Si clubul de copii cum era? Ai fost cu ea acolo?

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

A...si inca ceva: la ce etaj ati avut camera? Ati stat jos la un suc, ceva, cu baby-phone-ul in functiune?



Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Madau, cum era cu tantarii?
anul trecut am avut ceva probleme; oricum o sa iau o crema / spray preventiv.

Eliza, nu-ti face probleme cu mancarea; au colt special cu mancare dietetica, iar daca ai nevoie de ceva, suni la roomservice si te rezolva imediat, sunt foarte amabili.
in plus, Belek e aproape de hotel; poti da o fuga cu taxiul in caz ca ai nevoie urgenta de ceva.
nu uita sa iei medicamente, orice iti trece prin cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Se poate cere camera sa fie la un etaj inferior?

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput