Lucru manual- arts & crafts 3

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Dana, imi pare tare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva !
Diana, ca de obicei lucrarile tale sunt deosebite !
Salut nou venitele in club ! Succes si multa inspiratie !

Imi plac toate noutatile voastre !Mult de tot. Promit sa fac diseara poze sa va arat ce am lucrat si eu zilele acestea !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by DanaD29

ufff fetelor ce liniste e pe aici ..eu in we am facut un set din lapis lazuli ,nu e foarte deosebit dar e foarte bogatsi destul de greoi http://good-times.webshots.com/photo/2511546210102126619UeLRSN



ai putea sa dai niste detalii despre realizare pentru o debutanta


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

Buna Oana ,uite am incercat sa fac o "schema" aici http://good-times.webshots.com/photo/2702951340102126619fTnEFS?vhost=good-times sper sa intelegi ceva ,sunt trei siruri de margele si intre ele vii cu doua fire care sunt in zig-zag (cele cu verde in foto) eu in poza am desenat pasul facut din 3 in 3 margele dar poti sa faci din 2-4-5 depinde si de marimea si forma pietrelor.E importamt sa lasi firul mai lung ca margelele sa stea lejer cand lucrezi ca iti e mai usor si abia la sfarsit sa strangi firele si sa asezi margelele-pietrele.Spor la lucru si daca nu intelegi undeva o sa incerc sa fiu mai explicita
P.S. cand am spus greoi m-am referit la gramaj, dar sa stii ca nu este greu de realizat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Am reusit si eu sa fac poze la cateva seturi. Sper sa va placa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by DanaD29

Buna Oana ,uite am incercat sa fac o "schema" aici http://good-times.webshots.com/photo/2702951340102126619fTnEFS?vhost=good-times sper sa intelegi ceva ,sunt trei siruri de margele si intre ele vii cu doua fire care sunt in zig-zag (cele cu verde in foto) eu in poza am desenat pasul facut din 3 in 3 margele dar poti sa faci din 2-4-5 depinde si de marimea si forma pietrelor.E importamt sa lasi firul mai lung ca margelele sa stea lejer cand lucrezi ca iti e mai usor si abia la sfarsit sa strangi firele si sa asezi margelele-pietrele.Spor la lucru si daca nu intelegi undeva o sa incerc sa fiu mai explicita
P.S. cand am spus greoi m-am referit la gramaj, dar sa stii ca nu este greu de realizat



saru'mana
in weekend cumpar tot ce imi trebuie si incep...sa vedem ce-o iesi
deci practic trebuie sa am trei fire cu margele separate...si astea se prin unele de altele prin zig-zag-urile cu margelute....iar la sfarsit se leaga toate la capat? oare am priceput ceva


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Laura, sunt super creatiile tale! Toate bijuurile tale sunt reusite, felicitari si mult spor in continuare!

Ooana, sper sa fi inteles corect schema Danei,dar eu as alege ordinea operatiilor astefl: faci un sirag la lungimea dorita si apoi insiri urmatorul rand ( trci firul inapoi prin prima margea de la capat, adaogi 5 margele pe fir, trecci prin a 4-a margea de pe siragul initial etc .) apoi urmatorul rand tot asa (vezi desenul)
Sper ca am repetat acelasi lucru fara sa fiu plictisitoare :)

va pup si mai revin in weekend cu ceva poze :) ( sper , deocamdata am doar plamuri de realizat)



-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ppisic

Laura, sunt super creatiile tale! Toate bijuurile tale sunt reusite, felicitari si mult spor in continuare!

Ooana, sper sa fi inteles corect schema Danei,dar eu as alege ordinea operatiilor astefl: faci un sirag la lungimea dorita si apoi insiri urmatorul rand ( trci firul inapoi prin prima margea de la capat, adaogi 5 margele pe fir, trecci prin a 4-a margea de pe siragul initial etc .) apoi urmatorul rand tot asa (vezi desenul)
Sper ca am repetat acelasi lucru fara sa fiu plictisitoare :)

va pup si mai revin in weekend cu ceva poze :) ( sper , deocamdata am doar plamuri de realizat)



-------------------
Diana



orice info e bin venita ...eu nu m-am gandit la varianta asta


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonsis spune:

buna ziua fetelor si felicitari pentru creatiile voastre!
nu am apucat sa citesc tot dar am vazut poze multe!
as avea si eu o intrebare ...unde gasiti voi inchiztori metalice pentru margele si tortite pentru cercei?
spor la treaba!
dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zmotocel spune:

in bucuresti inchizatori am vazut in magazinul bucur obor, intr-una dintre mercerii, dar erau destul de scumpe.
tortite pt cercei am luat la un moment dat din bricostore (cel vis-a-vis de carrefour orhideea). cred ca abeau si inchizatori.
acum le comand pe net..... e mai comod si mai ieftin. cele mai ok preturi pana acum mi se par pe www.allex.ro. produsele sunt exact ca in poze iar fetele foarte de treaba.
alt site ok din ce am incercat e www.mariashop.ro
am mai comandat si pe azize.ro dar nu pot spune ca sunt multumita. produsele sunt diferite fata de ce e pe site si pe deasupra mi-au inlocuit produse fara sa ma anunte. a da..... si nu vor sa le primeasca inapoi. pe moment sunt foarte suparata pe ei :(
succes si sa ne arati ce ai facut :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zniri spune:

buna, stie careva unde se gasesc margele puf, din material textil, fire, cred k stiti despre ce vorbesc. era o moda anii trewcuti cu cercei si inele pufoase.

Mergi la inceput