ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(8)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Lucialu daca as fi acasa, sigur as dormi, dar mai am putina treaba si pe la ora 01:00 merg si eu spre casuta mea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Mai da mult lucrezi, macar te menajezi cata sau faci pe superfemeia?Ai grija de tine, ca vin cu pliciul ca Prigoana.Si ajungem la Senzationescu in direct
Somn usor daca nu mai scrii, cand ajungi acasa.
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

'Neata, fete dragi!
Ieri seara am fost la Tutu si am pus tara la cale. Mi-a garantat ca dupa laparo 1 an am scapat de endo si ca am sanse natural; desi este mai mare procentul reusitelor in cazul celor care fac Diphereline, am decis sa nu-l fac, cel putin nu anul asta, poate, poate...Speranta moare ultima! Mi-a recomandat hrana vie si relaxare. Cu hrana am mai rezolvat-o eu, dar cu relaxarea nu prea imi iese . Pur si simplu nu pot sa nu ma gandesc la BB.
Cine imi spune si mie ce alimente contin estrogen in afara de nuci, miere si marar? Si chiar nu avem voie inka?
Mi-ati facut pofta cu pomelo asta... Cu prima ocazie cand ajung intr-un supermarket imi pun antenutele in functiune sa-l detectez si sa-l achizitionez. Si promit sa nu ma ating de el in perioada...roz!

Ioana, abia astept sa-ti fac galerie!

lucialu, responsabila noastra cu atmosfera!

Zeno, si eu intelesesem ca te-ai razgandit si ca te duci totusi la monitorizari. Ideea cu homeopatul e forte buna, si eu ma gandeam sa merg, desi Tutu mi-a pomenit de tratament homeopatic DUPA Diphe, nu si FARA... Te duci la dr. recomandat de el? Cu relaxarea am si eu probleme...

Poate ar fi o idee buna sa facem si noi o lista cu alimentele recomandate si cele interzise si sa o punem la loc de cinste pe prima pagina, ca sa fie de referinta si sa nu calcam stramb! Si una cu naturiste! Na, ca m-am intins, dar nu m-am rupt, sa stiti!

Va pupacesc pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

'Neata fetelor, ceaiul este gata, asa ca va invit si pe voi .
Nicole ma bucur ca ai sperante. Spor la proiectul bebe. Daca vrei detalii despre dieta vezi pe endo-resolved.com, acolo este foarte detaliat acest aspect. Pentru relaxare iti recomand miscarea, sportul, plimbarile in aer liber. Eu fac qigong, cand imi aduc aminte .
ralu ce faci? Esti bine?
Mai maicooooooo, sunteti bine? Ai facut echo?
Pupam fetele implicate in proiecte IMPORTANTE si le uram bafta la toate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Gabita 'neata si la tine, dar sa fie extrabuna! Hai noroc!Eu cu cicoare beuta de o oaraDar merg sa mai fac, sa nu ciocnesc cu cana goala!
Nicole31 o extrabunadimineata si la tine!Si tinem pumnii sa ramai repede cu BB la buzunaras
haideti fetelor la ceai, cicoare, inke, ce vreti, ca ne-o invitat Gabita
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Eu dau nororc cu ceai verde. Trebuie sa fie extrabuna ziua.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Tie sa-ti mearga la inima, Gabita
Hai ca am fujit!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Neata si de la mine, cu intarziere. Intru repede sa va povestesc ca dupa aia plec si nu stiu cand mai apuc sa intru. Zilele astea nu o sa fiu in Bucuresti, plecata cu treaba si sedinte dar o sa ma gandesc la voi.
Am fost aseara la dr Protopopescu si mi-a dat sa fac tratament pentru ureaplasma, a zis ca nu pot sa raman gravi cu ea acolo. Trebuie sa luam amandoi doxiciclina 10 zile .. asta e, ce naiba sa facem ??!! Dar mi-a zis totusi sa imi fac un bhcg azi dimineata ca sa fim sigure ca nu e nimeni acolo si il anihilam cu antibiotice. Am fost dimineata si m-am intepat dar astia POATE imi dau raspunsul maine seara sau luni... Nu se poate mai repede. Oricum nici ea si nici eu nu credem ca sunt sanse sa fie bebe, dar am zis ca totusi speranta moare ultima, ca sa va citez pe voi.
Asa ca astept si pe urma incep tratamentul, dupa ce il termin, la 2 saptamani trebuie sa refac analiza, daca e totul ok .. surpriza, nu am terminat. Mi-a zis ca imi recomanda HSG Ca nu stim in ce stadiu sunt trompele si ca sa nu pierdem timpul, ca pot creste chistuletele alea, sa imi faca totusi o hsg...

Asadar, cred ca le voi lua pe rand, asa cum vin, si la anul cand o sa termin cu toate analizele poate incerc si eu sa vedem daca iese (glumesc acum cu 1 an, dar mi se pare ca nu se mai termina odata)

Va pupic si am plecat, cum am un pic de timp incerc sa revin.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Boo ia-le pe rand iubita. Iti tin pumnii. Mie nu mi se pare asa negru ce spui tu si in nici un caz nu dureaza 1 an. Cel mult 2-3 luni.
Haide capul sus, spor la treaba si iti tin pumnii.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

m-am intors...
ieri dimineata am avut interventia.
ce sa va povestesc, sa incep cu dignostic: endometrioza, chistul de care va povesteam si se pare ca si ceva pe una din trompe, n-am inteles exact pe care, ca eram cam ametita cand a venit tutu la mine la terapie intensiva. stiu ca l-am intrebat daca e stadiul 4, la endo adica, fiindca mi-a zis ca a gasit destula,invaziva ca sa ma exprim intocmai, la care raspunsul a fost: eee stadiul 4, stai fata linistita!
inteleg ca trompa afectata nu mai e ca noua, da n-a zis nici ca nu mai e buna deloc, mi-a zis o sa vezi pe caseta diferenta dintre ele caseta pe care by the way nu se vede absolut nimic, si oricum si daca vedeam ceva, nu garatez ca si intelegeam.
mi-a tot zis de diphereline, ca el ma sfatuieste sa fac, eu tot ii dadeam ca nu vreau, in fine, mai discutam miercuri cand ma duc la fire, sper.
in rest, ma simt de parca as fi batuta-ma doare spatele si am febra musculara la burta de la starile de voma , ma bucur ca nu mai am greturi si ca dupa ce ieri n-am putut manca decat un iaurt cand am ajuns aseara acasa, de cand m-am trezit imi vine sa mananc tot ce vad prin casa, dar mi-e frica sa nu ma balonez...
vroiam sa va intreb, voi dureri in gat ati avut? de fapt e ciudat fiindca eu ieri in afara de greturi n-am avut nici o durere, doar taieturile le simteam, si azi m-am trezit total intzepenita
am gasit si cateva pete rosii, nu stiu daca e CM , care sa fi venit mai devereme cu 4 zile, sau e normal sa fie asa, poate ma lamureste cineva.
sa va mai povestesc ca aseara nu vroiau sa-mi dea drumul din spital, saracu sotzu a tot alergat si asteptat pe la usi,in speranta sa vb cu un medic care sa-si dea ok-ul pentru externare. tutu mi-a zis foarte clar ca daca vreau sa plec acasa pot s-o fac, l-am si sunat pe la 6 dupamiaza, dar n-am reusit sa vb cu el, cred ca era ramona cea cu care am vb, care n-a vrut sa mi-l dea la telefon sub nici o forma, il auzeam doar vb pe fundal. care o tot dadea ca sa plec daca vreau...intr-un final s-a gasit in spital o asistenta tare dragutza, care imi facuse analizele cu o zi inainte si care m-a sustinut foarte tare in ce priveste plecarea, pt ca medicii spuneau ca ei n-au nici un drept sa externeze un pacient care nu e al lor.
asa ca eram destul de stresata la gandul ca mai stau o noapte acolo, am avut pe deasupra si o colega de camera care o tot dadea ca ea nu crede ca am vreo sansa sa ies in aceeasi zi...ca mai stie ea o fata care era internata cu ea si pe care n-au lasat-o sa plece...
cam atat pentru moment, inchei pomelnicul fiindca a venit mama la mine cu supa...
va scriu mai tarziu un pic, eventual daca mai vrea cineva alte detalii


http://community.webshots.com/user/ralu_tempea

Mergi la inceput