FIV 111

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Sa va intreb si eu ceva : da' asigurarile straine sunt valabile pe teritoriul Romaniei? Eu am asigurare italiana si daca se intampla (Doamne fereste !!!) sa merg acasa si sa ma internez ,nu mai trebuie sa platesc ,nu? Ca in 2006 , cand am facut laparo , am stat in spital o zi si am platit cam 1.500.000 lei "cazarea" la spital(si in ce conditii...).
Moniland - da, mai am putin ,cand ma gandesc ma ia cu fiori ...sper sa reusesc de data asta.

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Avalon, mai am pana la test. Cred ca o sa-l fac sambata viitoare. Voi fi in z. 12, o fi prea devreme? Cand faci laparo? Ca sa ma gandesc la tine si sa-ti tin pumnii in ziua aia.
Sherico, am lasat vasele si m-am uitat la pozele de la nunta. Buna terapie.
Oana, ce mai faci? Sper ca esti pe nouras.
MadalinaM, ce faci, esti cuminte?
Pussi, sper ca esti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Tocmai vroiam sa va pun si eu adresa farmaciei dar mi-a luat-o Madalina inainte.
Tot de acolo mi le-a cumpartat si mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

De la ploaia din capitala am dormit toata ziua si asa as mai dormii.....
Ma dor sanii cum nu m-au durut niciodata, in rest nu ma doare pe nicaieri si nicio durere specifica CM-ului. In schimb, mucusul e din cand in cand bejuliu, atat cat sa-mi puna intrebar fara raspuns. Adica seara se face alb, transparent, ma scol cu el transparent si cand zic ca s-a limpezit pentru totdeauna, il mai apuca sa intre intr-o criza bejulie.
E o situatie unica, nici n-am gasit in urma asemenea situatii bej, nici nu gasesc vreo explicatie logica, mai ales la ce sustinere de progesteron si estrogen am bagat in mine, asa ca mai bine ma culc si ma scol marti, dupa testul betaHCG. DanutzaP ,cu testul ei betaHCG tocmai bun de pus in rama, in aceleasi conditii de scurgeri colorate imi da sperante frumoase, dar pana la momentul adevarului mai e.......
Imi pica capu' pe tastatura, ma intorc pe dreapta si va las cu bine.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Asa MOana...somnic usor si vise placute inca vro 9 luni si apoi multi ani inainte!

Anto
"Stau pe DC si asta imi ocupa tot timpul!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

pussi e cu 2 in burtica..celulele au crescut bineee..endometru 12acum sta in pat cumintica..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"11

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Liana a dat Dumnezeu sa vi cu vesti.Bravo Pussi .Sa stai cumintica in pat, da?

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Galuscutaasigurarea it.e valabila in Ro.doar in caz de urgenta(ex.apendicita)eu am facut in ian.laparoscopie si am platit spitalizarea...laparoscopia nu e o urgenta ...
Oanadaca ti-e asa somn....bb e si e bine...secretia bejulie poatefii de la progesteron...era de rau daca era maroniu-rosu

NUMAI BINE TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pussi, iti doersc ca cei doi embrionasi sa devina doi copilasi frumosi si dragalasi. Te pup si urmatoarele zile sa nu te vad pe aici. Obligatoriu repaus la pat
Oana, poate o fi de la utrogestan ca nu s-a absorbit complet. Daca sanii te mai dor nu poate fi decat super bine. Pentru mine e clar, s-au lipit puiutii.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

pussi felicitari pentru embrionasi! Te asteptam peste 2 saptamani cu vesti bune! Iti tin pumnii sa fie bine!
Sa stai cumintica in pat

Adhnana 11+

Mergi la inceput