bantuita de amintiri

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Eu cred ca ce se intampla aici e mult mai profund, isi are radacinile undeva in subconstient si se numeste frica de angajament, de esec.Nu la fostul te gandesti, ci la ce a insemnat el pentru tine, in special la suferinta pe care ti a pricinuit o.Ceea ce e absolut normal pana la un anumit punct.E bine ca din cand in cand sa mai analizam faptele noastre din trecut pentru ca la rece, se vad intr o alta lumina.Si mai invatam cate ceva, ca doar asta suntem, suma experientelor noastre, nu?
Daca nu esti pregatita sa faci pasul, cine te poate obliga? Ai rabdare...timpul este cel mai bland zeu.

Lori&Luanna(5.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebec07 spune:

Se cheama astenie de primavara...
Pasarelele ciripesc, floricele infloresc...dar"trece toate".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

nicole,
la fostul te gandesti in ce sens? daca doar asa ca la un prieten, ca oare ce-o mai face, e bine, in acest caz zic si eu ca si bebec, e astenie de primavara... in schimb daca ai sperante in legatura cu o eventuala noua relatie cu aceea persoana, atunci ai intr-adevar probleme.
pentru mine ar fi simplu sa decid...ce as putea alege oare? siguranta, iubirea, respectul? sau...neincrederea( fostul din cate mi-am dat seama te insela), iar de aici la lacrimi si frustrari e un pas micut.Eu as continua relatia cu actualul cu o singura conditie, implicare si iubire totala, daca astea nu sunt, atunci...fiecare cu viata sa.
Dar, nu eu trebuie sa hotarasc.
Oricum ai nevoie de timp, sa te gandesti bine, poti sa faci un exercitiu si sa te imaginezi peste n ani cu fostul sau cu logodnicul tau. Care imagine te va face sa zambesti, sa te simti linistita, ocrotita, tabloul perfect, aceea ar fi alegerea buna.

Numai bine,
Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole221 spune:

am stat si am analizat bine ce se intampla cu mine si cu inimioara meaastfel incat aseara am vb cu logodnicul meu si am decis sa luam o pauza si sa vedem ce se intampla in tot acest timp;mi-am dat seama k dak m-as casatori cu el si gandul imi va zbura la celalalt...nu o sa imi fie bine,iar eu sunt genul de persoana kre are d gand sa se casatoreasca numai o data...cu cel potrivit..am doar22de ani,sunt inca tanara,mai am multe de invatat..oricum va multumesc inca o data pt sfaturile acordate:m-au facut sa imi dau seama de f multe lucruri..va urez toate cele bune si sper sa aveti mult,mult noroc...va pupik dulce d tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

22 de ani? cu asta trebuia sa incepi :)

stai calma, va veni si vremea maritisului. ai luat o decizie buna.


Mergi la inceput