Sotul meu nu ma lasa sa fumez

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Tigarile merg mina in mina cu bautura...spune sincer...bei sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Tigarile merg mina in mina cu bautura...spune sincer...bei sau nu?


Asa... "Magdaleno, spune drept: cine ti-a pus sticla in mana?"


On topic: ali76, cand vei fi gravida trebuie sa renunti la fumat, altfel risti sa nasti un copil cu mari, mari probleme si nu cred ca vrei asta.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delfinutza spune:

Guestus ce tare remarca..crezi ca toate persoanele care fumeaza practica si sportul asta de a bea??...poate ca bea un suc in timp ce fumeaza...eu spre exemplu beau apa in timp ce fumez...si nu alcool

Delfinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

FOARTE BINE!!! Bravo lui! Daca el ar fuma si tu nu, ti-ar place ca el sa miroasa ca o scrumiera cand te pupa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cortez spune:

ali76,

Aceleasi discutii aveam si eu cu sotul meu, eu fumatoare, el nu, a bombanit inca de la prima intalnire dar l-am ignorat. Cu timpul s-a ingrosat gluma incepuse sa ma miroasa sa vada daca am fumat, foarte naspa situatia , eu te inteleg prin ce treci. Ca sa ii fac pe plac i-am spus ca m-am lasat de fumat si ca miros a fum de la colegii de serviciu care fumeaza langa mine, m-a crezut.. Dupa 2 ani am ramas insarcinata si m-am lasat singurica de fumat gandindu-ma ca fumez cu buna stiinta ca imi fac rau, dar de ce sa hotarasc pentru copil? M-am lasat brusc. Dupa 2 ani intorcandu-ma la munca m-am reapucat.
Dupa o lunga perioada ne-am impritenit cu un cuplu in care ea fuma, el nu (dar nici nu comenta)asa ca sotul meu s-a dat dupa el. Acum nu mai este nevoie sa ma ascund fumez de fata cu el, chiar imi cumpara tigari, i-am spus ca avem o casniccie prea frumoasa si e pacat sa il mint doar pt. atata lucru. Acum a inteles.
Imi pare rau pt celelalte fete au postat pe topic incercand sa te convinga sa te lasi de fumat. Ai putea totusi sa o faci macar de dragul bb-ului macar pana duci sarcina la bun sfarsit si termini alalptatul(laptele este amar la fumatoare), dupa aia poti sa incerci varianta mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

quote:
dar i-am promis ca ma voi lasa. Si tot l-am plimbat cu vorba si n-am ajuns sa le las.



Poate te lasa el...

Cu respect,
G.

www.siteaudit.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

quote:
Originally posted by joxy

quote:
dar i-am promis ca ma voi lasa. Si tot l-am plimbat cu vorba si n-am ajuns sa le las.



Poate te lasa el...

Cu respect,
G.

www.siteaudit.ro



Nu cred ca e chiar motiv de 'lasat' dar cred ca ai gresit sa promiti ceva care nu esti sigura ca poti face In locul sotului tau as fi cel putin iritata ca nu faci ceva ce ai promis.
Si eu sunt fumatoare si inca nu am gasit momentul sa ma opresc. Te inteleg ca e dificil sa te opresti doar pentru ca cineva iti spune sa faci asa, dealtfel cred ca asta e o motivatie sa continui...
Cred ca trebuie sa gasesti in tine o motivatie, atunci cand vrei tu sa faci asta e mult mai usor. De exemplu planurile sa faceti un bebe ar putea sa te motiveze.

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by ppisic


Nu cred ca e chiar motiv de 'lasat'
-------------------
Diana



Asa crezi tu...ca nu o fac toti, da, dar eu stiu doua persoane care nu au mai suportat.
ali76, eu nu cred ca-i corect sa mirosi ca o scrumiera, vorba nevestei mele, cand te pupi cu partenerul tau. Macar la asta sa te gandesti...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Cred ca nu auzi ce vroiai sa auzi.

E cel mai bun moment sa te lasi de fumat. Daca tu nu esti in stare sa te lasi de fumat inainte sa concepi un copil, ai nevoie de cineva din exterior sa iti impuna asta. Daca ai avea idee cat de scarbos e pentru un nefumator fumatul pasiv si mirosul de tigara, te-ai lasa de fumat in secunda doi.

Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

Ali, tu esti majora?
Ca de exemplu io is o scorpie de mama care nu a lasat-o azi pe fii-sa sa plece in tricou la scoala

Mergi la inceput