Doi frati cuminti :)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Este dimineata. Baietii se tot harjonesc, unele "manevre" ale lui Stefan il supara pe Matei, incepe sa scanceasca... Stefan este surprins cum de inainte il faceau sa rada si acum scanceste... si se supara pe el! Tare! Ii spune: "Fugi de aici! Nu vreau sa te mai vad! Pana la pranz..."

------------------
A venit primavara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sa va povestesc ceva amuzant: dimineata mergeam spre scoala si il intreb pe Stefan ce fructe si legume ar vrea sa manance dupa-amiaza. Si, ca sa fie clar ca va fi o mancare cu legume, il intreb ce fel de mancare ar dori sa gatesc (vroiam sa fiu sigura ca va si manca). Si el zice: "Mancaariicaaa dee... castraveti impanati!". Va dati seama ca am inceput sa radem amandoi, ideea o are dintr-o poveste audio pe care o avem :). S-a razgandit apoi, vrea mancare de ciuperci.

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Matei nu a dormit azi deloc la pranz si spre seara mi-a spus ca vrea nani. Desi tati si Stefan nu au terminat inca povestea, ma ia in dormitor, aprinde lumina, incepe sa se inchine (sare ultimul umar), semn ca vrea sa spun rugaciunea. Incep "Tatal Nostru Carele esti in Ceruri... (...) Painea noastra..." - moment in care el ma corecteaza discret: "Pine unt! (paine cu unt)".

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Stefan, dupa ce l-a lovit pe Matei din greseala, in cap, cu o chestie de plastic: "Daca voi fi iar prostut, tu sa ma ierti..." :)

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

#8206;"Mami, cum am venit eu pe lume? - Cum adica (eu, incurcata tare...)? - Cum am aparut eu in burtica la tine? - Pai la inceput erai ca o minge miiica, dupa care ai inceput sa cresti, ca mami iti dadea hrana prin placenta si cordonul ombilical... - (el, emotionat) Da, ca printr-o perfuzie!"

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Patanie cu un dinte...

Ieri a vrut sa-si scoata un dinte care se clatina tare... L-am legat cu o ata si l-am rugat sa se duca sa il scoata in dormitor (departe de cel in care dormea Matei). A vrut sa incerce singur... Dupa cateva minute a aparut, dintele era la locul lui, la fel si ata... "Mami, n-am facut nicio isprava!" I-am propus sa-l ajut (pfiuuu, asa mila imi era!), i-am zis ca-l va durea putin! Sa nu-mi spuna ca sunt cea mai rea mamica din lume (mai face asta cand se supara pe mine)! La care el imi raspunde: "Orice as spune, tu sa nu mai iei in seama!"

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput