PIERSICUTZE de 2006 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

quote:
Originally posted by SARILLA

Mai,mai,mai...ce povestitoare avem noi aici si ele stau blat..pai bine,mai,e frumos asa? Foarte frumos ati povestit, Larissa si Roxana...asa ca v-ati facut-o cu mana voastra: TREBUIE sa scrieti constant!
Foarte frumoase povesti...

SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic

POZE
www.dropshots.com/SARILLA" target="_blank">FILME




Sa stii ca eu chiar ma bucur ca am gasit forumul asta. Sunt genul de om caruia ii place sa spuna ce are pe suflet, ca sa se simta mai bine. Cred ca daca as avea o problema si nu as avea vreun cunoscut caruia sa i-o spun, as opri lumea pe strada si as incepe destainuirile!!! Stiu ca e aiurea, dar nu cred ca daca te destainui cuiva, e o dovada de slabiciune, vulnerabilitate etc. Am o prietena (mai degraba cunostinta) care nu povesteste decat lucrurile frumoase care i se intampla. Asta nu mi se pare ok. Parca daca te certi cu sotul sau nu iei un examen, scazi in ochii cuiva.....
Asa ca nu mai scapati de mine!

Roxana, mami de Ioana Daria (3.07.2006)

POZE FEL DE FEL
www.onetruemedia.com/otm_site/share_view_player?p=22bced91b6dc25146dc9bf" target="_blank">MA PREZINT
www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Legat de intrebarea: "Cu ce calitate ai fi vrut sa te fi nascut?"...eu mi-as fi dorit sa fiu frumoasa, sa am un corp de diva si sa am o bunatate si o dragoste de oameni duse la extrem. Poate nu prea are legatura una cu alta...dar eu asta mi-as fi dorit.

Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Mi-as fi dorit sa am mai multa rabdare. Dar sa ma nasc cu ea nu sa incerc sa o educ cum fac acum si sa am picioarele drepte in rest sunt multumita ce sa spun si modesta pe deasupra.
Impresionante povestile voastre, iubiri mari de tot intre voi. La noi nu e asa. Ne iubim foarte mult dar cel mai mult conteaza ca ne intelegem foarte bine. Am fost prieteni inainte sa fim iubiti si asa functionam si acum. Eu nu as putea altfel, cred ca m-as sufoca de prea multa dragoste.
Si eu ca si cunostiinta ta doniro imi este greu sa povestesc si lucrurile mai putin placute care mi se intampla. Pur si simplu mi se pare nedrept sa ii impovarez pe cei din jur cu problemele mele. Dar este un sentiment care se aplica numai vis a vis de mine. Mi se pare absolut normal ca ceilalti sa povesteasca si lucrurile mai triste/neplacute din viata lor. Dar nu eu...

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Miruna, mesajul tau si al lui doniro imi intareste ideea ca asta e farmecul vietii...suntem atat de diferiti noi oamenii si totusi ne asemanam atat de mult! Adolescenta fiind visam la o mare iubire, la sufletul meu pereche. Tot ce a fost pana atunci a fost frumos, dar nu indeajuns si chiar daca era iubire nu era TOTUL. Am plans deseori intrebandu-ma de ce nu ma pot multumi cu atat si doar tarziu am gasit raspunsul. Fiecare om iubeste diferit..magie e atunci cand jumatatile se gasesc. Eu am o maxima favorita, singura de altfel si pe care am si uitat cum suna exact, dar e cam asa:
"Daca cineva iti spune ca nu esti de ajuns pentru el, atunci acel cineva nu e de ajuns pentru tine!".


Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

frumoase povesti
larissa, Torente?mi-a placut la nebunie, cred ca am citit pe nerasuflate;
cu ce calitate?mi-ar fi placut sa fiu f buna intr-un anumit domeniu, mai mult calm, mai multa rabdare;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
varsta bb
Alessia la motul Biancai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

quote:
Originally posted by Muuh

Mi-as fi dorit sa am mai multa rabdare. Dar sa ma nasc cu ea nu sa incerc sa o educ cum fac acum si sa am picioarele drepte in rest sunt multumita ce sa spun si modesta pe deasupra.
Impresionante povestile voastre, iubiri mari de tot intre voi. La noi nu e asa. Ne iubim foarte mult dar cel mai mult conteaza ca ne intelegem foarte bine. Am fost prieteni inainte sa fim iubiti si asa functionam si acum. Eu nu as putea altfel, cred ca m-as sufoca de prea multa dragoste.
Si eu ca si cunostiinta ta doniro imi este greu sa povestesc si lucrurile mai putin placute care mi se intampla. Pur si simplu mi se pare nedrept sa ii impovarez pe cei din jur cu problemele mele. Dar este un sentiment care se aplica numai vis a vis de mine. Mi se pare absolut normal ca ceilalti sa povesteasca si lucrurile mai triste/neplacute din viata lor. Dar nu eu...

Miruna + Alexei (13.07.2006)



Nu e vorba de impovarat... Persoana de care va spuneam are impresia ca daca ne povesteste ce i se intampla rau (gen o cearta cu sotul, sa zicem), noi o privim cu alti ochi, sau ne bucuram de raul ei... Adica eu cred ca prietenii nu ar trebui sa isi ascunda lucruri. Daca eu imi pun sufletul pe tava, astept acelasi lucru. Altfel mi se pare parsiv...

Roxana, mami de Ioana Daria (3.07.2006)

POZE FEL DE FEL
www.onetruemedia.com/otm_site/share_view_player?p=22bced91b6dc25146dc9bf" target="_blank">MA PREZINT
www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

larissa uite mi-as fi dorit sa am suficienta rabdare sa citesc si cartile care nu imi plac la inceput. Eu daca nu ma convinge o carte dupa zece pagini nici ca mai pun mana pe ea.
doniro percepem chestia asta complet diferit.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Nici eu nu citesc o carte pana la capat daca nu imi place..pentru ca,oricat as incerca..nu se lipeste...dar si alea care imi plac...mama-mama...le citesc cap-coada...altfel nu ma pot gandi la nimic altceva,pana nu termin de citit...

SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic

POZE
www.dropshots.com/SARILLA" target="_blank">FILME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Nu am mai intrat de ceva timp si vad ca s-au intamplat multe.amreusit sa citesc aproape tot si e foarte interesant.
Sarilla esti deschizatoare de drumuri.Frumos!
Referitor la ce calitate innascuta as fi dorit sa am,cred ca mi-ar fi placut sa excelez intr-un domeniu de activitate.Ma refer la faptul ca mi-ar fi placut sa am o voce speciala si sa ajung o mare cantareata.Am fost la Posstar(nu stiu daca va amintiti)si Corina Chiriac mi-a spus ca am o voce frumoasa,dar sa cand in sufragerie;adica nu e deosebita.Am mai cantat ocazional(la miiss-uri sau concursuri micute),dar m-am linistit.acum cant prin casa si pe unde masi apuc.Urmaresc Megastar pentru ca mi-ar fi placut sa fiu si eu printre ei.Cel mai mare concurent are parca 21 de ani asa ca...
Ar mai fi si altele,dar lasam pe alta data.

Julax & Alex (24.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cinta spune:

Sarilla, ti-am ramas datoare cu niste raspunsuri de la capitolul trecut
planificam o luyna de miere de 3 sapt exact pt ca altfel nu are sens sa ne deplasam pana acolo. eu am locuit 1 an in indonezia si am petreut cca 1 luna in singapore. si tot nu am vazut si experimentat tot. vreau sa ii dau timp sotului sa se "aclimatizeze". sa se indragosteasca total si iremediabil de aceasta zona - la fel ca mine

bebitsa nu o luam cu noi. va sta cu socrii. oricum ea e lumina ochilor loi, si e super fericita cu ei. cand petrecem weekendurile in Riga [noi locuim in suburbie, la aer curat in padure], dupa ce petrecem cu prietenii vrem sa dormim duminica mai mult. si, dupa alaptat, soacra o ia in camera lor. si o aud prin perete cum rade mai tot timpul si vorbeste cu ei. aproape ca sunt geloasa si imi vine sa ma duc dupa ea


intrebai daca nu mi-a fpst greu la inceput sa locuiescd eparte. mi-a fost greu ca m-am rupt de casa. la un moment dat am avut un sentiment asa de imponderabilitate si am avut putintica frica. pt ca simteam ca imi pierd radacinile, dar fara a ma agata de un alt loc anume. ajunsesem sa ma gandesc ca poate pun capul pe perna seara intr-un loc si dimineata voi deschide ochii in cu totul alt loc. de parca nimic nu ma lega de nimeni si nimic. dar a trecut oarecum. am ramas acum cu un mare dor de duca si de schimbat peisajul - nu doar in excursie, ci si ca loc de locuit. clima din Letonia ma termina si fizic si psihic. dar asta e deja alta poveste.

va citesc - vin puternic din urma acum

cinta

http://foto.inbox.lv/levicss/MadaraAleksandra

Mergi la inceput