Rahova sau apropiere...25

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Monica, pentru mine incep nostalgiile...
In parcul Vicina m-am jucat toata copilaria mea. Stateam pe Salaj si imi era aproape. Era asa de frumos si plin de verteata parcul!

Apoi, au inceput sa taie din copaci, au scos leaganele si au facut teren de tenis in spatiul ala, au aparut gunoaie si uite asa, nu mai seamana nimic cu ce mi-a ramas mie in amintire.

Aveam atatia copii de seama mea cu care ma jucam!

Acuma nu mai vad pe nimeni de seama cu Dami, care sa-i fie prieten cand va creste si nici loc de joaca de unde s-o iau casa manance cumfacea bunica-mea cu mine.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

miria si eu tot pe salaj am copilarit(la bunicul meu) mai precis pe strada epigonilor si veneam si in vicina dar mult mai aproape de noi era un alt parc...se numea parcul humulesti...este f aproape de complexul salaj...avea pana si bazin de inot(nu am intrat niciodata in el) dar asa ca idee...era umbra, era parca mare. leagane, tobogane...ehe hei...cate si mai cate...
de parcul vicina ce sa zic...cand era alex mic in carucior si dormea mergeam cu scaunele pliante si eu si mama si stateam acolo la umbra(inca nu eram transee si maldare de gunoaie) la un moment dat era chiar teren de vanzare acolo am vrut sa cumpar sa-mi fac casa...apoi dintr-o data au venit cica de la primarie si le-au dat un alt loc prorpietarilor terenului si practic nu am mai avut de la cine sa cumpar...adevarul ca este pacat sa nu se construiasca un parculetz acolo...
baza de tenis este inca functionala,este mis e pare a clubului steaua(am inteles ca-s niste instructori f buni) primesc copilashi de la 5 ani...asa ca poate ne intalnim pe-acolo la tenis cu pustoaicele mai tarziu...pana atunci...prin prafuitul sebastian

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Stiu si parcul Humulesti.
Maica-mea era pe vremea cand eram eu foarte mica educatoare la o gradinita din spatele parcului. Desi era profesoara, era suplinitoare si nu-si gasise repartitie. Asa ca eu, insotita de bunica-mea mergeam seara in parc si ne jucam acolo ca sa o mai vad si pe mama ca plangeam fara ea.
Era un parc mare, frumos, bazinul nu mi-l amintesc cu apa, dar erau baieti care jucau fotbal in el.

Of, ce vechi sunt amintirile astea!!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mie mi se pare ca si cum ieri au fost toate

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Eu incerc sa nu mi le amintesc pentru ca imi aduc aproape un timp pe care nu-l mai pot intoarce si de care mi-e tare-tare dor!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Noi tot asa mancam. Dar nu ma mai stresez prea tare. Azi i-am mascat putina carnita in iaurt si a scuipat-o cu arta .
Miria, tu unde te muti? Pe ce strada?
Mire, scrie si tu varsta copilului la semnatura sa avem o idee. Zic eu ca daca inca nu i s-a inchis fontanela e inca mic, deci nu-i o problema ca se trage de par copiii in parc. O sa-i treaca in timp.
Cris, urata treaba cu Redoute. Raman la cumparaturi in ro.
Apropo, mi-a dat sotul tau intalnire luni seara si mi-a tras teapa. Ale cand m-a vazut intreba :"Unde-i Tudor?"



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005

Lamaitele: Andre_ea-Ileana-Olim-DianaR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

andre-ea astia mici sunt "artisti" nu stiu cum Dumnezeu isi dau seama cand le "ascundem" cate cevatot asa face si ruxi si asta dupa ce eu gust de vreo 10 ori si zic...aaa...sigur nu se prinde...si de unde din prima scoate afara tot din gura
miria, din pacate asa este...si la mine perioada copilariei egal bunici(adica mai mult bunicul meu) care era pensionat pe caz de boala si statea cu mine, cu el mergeam peste tot...din pacate el nu mai este printre noi(Dumnezeu sa-l ierte) dar ce sa-i facem...viatza merge inainte

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

O sa ma mut pe 13 Septembri-Panduri.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

va mutati pana de Paste miria?

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Nu cred.
Fostii proprietari ne-au rugatsa-ipasuim sa mai stea o luna. Asta inseamna ca noi vom incepe renovarea deabia dupa ce vor pleca din casa. In plus, vreausa-mi aleg mobila si perdelele si covoarele, ca as lua nou totul. Asa ca, va mai dura ceva pana ma voi aseza acolo.

Acum chiar ma gandeam ca as putea sa mobilez casa, deci sa incep de pe-acum sa caut de as dori si sa stam in casa in timp ce facem modificarile respective, ca doar nu sparg peretii.

Sa vedem!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput