relatie cu un coleg

relatie cu un coleg | Autor: sweet__angel

Link direct la acest mesaj

pare un subiect de copii de generala dar e foarte actual chiar si la 20 de ani..

o sa incep prin a spune ca de un an si vreo 6 luni de cand l-am vazut prima oara simt ceva mai special pt el.. un coleg de grupa de la facultate... am avut momente in care ne intelegeam f bine , mergeam impreuna spre casa , dar si momente in care doar ne salutam .

chiar as vrea sa fie mai mult intre noi dar mi-e frica sa-i zic ceva direct,, mi-e frica sa nu ma refuze pt ca m-as simti aiurea inca 3 ani de facultate si mai ales ca prietenii nostri sunt comuni ..

de multe ori pare interesat de mine si de ce fac eu.. dar atat ramanem foarte buni amici.. si eu as vrea mai mult..

cum pot sa-mi dau seama daca ii place si lui de mine? si cum il fac sa-mi spuna el asta ?( cred ca e la fel de timid ca si mine .. )

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Mergeti undeva, la disco, la o petrecere cu colegii si poate acolo o sa faca el primul pas.

Cristina

BEST OF ROBERT
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

La noi tineau relatiile legate in sale de lectura . Cred ca mai simplu sa-i sugerezi tu ca te intereaza persoana lui, un sms, o invitatie in 2, pana la urma isi va da seama.
Imi amintesc si acum cu un zambet pe buze, de o tipa superba care chiar ma sarutase (in gluma spunea ea), desi eu habar nu am avut de intentiile ei. Stii tu, uneori baietii sunt mai "tantalai", asa ca fa tu primul pas. Bineinteles, asta nu inseamna sa sari pe el, si nici sa nu-l sochezi cu declaratii directe, dar daca doar stai si astepti sa ia el initiativa, doar pierzi timpul. Succes!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

organizeaza o petrecere sau o iesire in oras la un club,pt ca e mai usor ca el sa faca primul pas intr-o ambianta cum ar fi la un club, decat asa zi de zi la cursuri.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Cred ca pentru el esti doar o colega, daca atractia era reciproca, iti dadea de inteles

Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

invita-l la lunch si stati de vb cate in luna si soare

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Subscriu la cele scrise de Alex...ca sunt cam tantalai, dar au si un orgoliuuuu...fi smechera si fa-l sa creada ca el a vrut...atunci cand sunteti singuri...o atingere de maini ca din greseala...hi, hi, hi...de'alea, de'alea...

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Greu, tare greu.Frumos si greu. Si sotul a zis asemenea. Noi ne-am jucat, glumite de copii(chit ca eram colegi de serviciu, iar la mine regula de aur-fara colegi de faculta, fara colegi de lucru, fara vecini, fara -fara..)O data am incalcat-o si m-am maritatfirma s-a dus, noi am ramas!
Pai da, nu-i de ras ce ti se intampla :e de rasu'plansu'.Dar si tu poti sa te porti naturel si normal, iar daca se iveste un party,o excursie, o plimbare mai tarzie in doi(ca la noi), poate poate.Ceva de genu asta.Joaca il poate scoate din carapace. Si apeleaza la ajutorul lui, dupa care sa-i multumesti mai altfel, mai special(o privire,un pupic pe obraz, o ceva)-asta sfat sotu'.
Ca trebuie sa se prinda, pana la urma fara sa fi prea evidenta- si daca nu raspunde la fel,atunci tu sa fi salvata(onoarea ta de domnisorica)
Bafta si pupici!


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

am si eu o prietena careia ii placea de un coleg de facultate si la fel imi spunea...ca si el a parut de cateca ori interesat.....au prieteni comuni...au fost la petreceri in grup etc

am sfatuit=o sa ii dea un msg nevinovat pe hi5 si sa vedem ce rasp cand sunt 'numai ei doi' pt ca de obicei sunt in grupa

de cand a primit mesajul ala...ea nu l-a mai vazut..nici macar la scoala nu a mai venit..nu stim ce se intampla cu el...ah...si a scos-o din lista de prieteni de pe hi5...ciudat rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweet__angel spune:

si de ce se poarta mai degraba urat cu mine? si doar cu mine face asta? de exemplu ma intreaba de ce am cate un cos pe fata... sau imi zice ca nu-mi sta bine parul .. in fine chestii de genul asta pe care altii chiar daca le vad le ignora... sau alteori se poarta exagerat de grijului fata de mine.. imi spuna ca nustiu cine a vorbit uarat de mine si ca nu ar trebui sa-i permit asta..
in plus tine minte tot felul de detalii din ce am zis eu cu luni in urma.. ?!?
si cred ca asa cum ma chinui eu sa-i atrag atentia asa se chinuie si el poate sa obtina atentia altcuiva ..:( poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Poate nu vrea sa aiba o prietena chiar din grupa cu el, mai sunt unii care gandesc asa. Nici eu n-am vrut sa-mi fac prieten vreun baiat din grupa. M-am gandit ca, daca relatia nu mai merge la un moment dat, n-am cum sa-l evit atata timp cat frecventam aceleasi cururi, seminarii...

Eu sunt convinsa ca un baiat care te place nu va tine secret lucrul asta, vei fi prima care vei afla. Chiar de la el.

Cristina

BEST OF ROBERT
Cresc...

Mergi la inceput