de la vorba la fapta

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Daca gandul acela a incoltit in mintea lui, nu e mult pina la fapta. Mai ales ca a si spus-o cu voce tare!! Psihologii spun ca cei care fac crime, le infaptuiesc intai in minte, apoi...trec la fapte, mai devreme sau mai tarziu.
Asa ca, PAZEA!!
Kari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glont10 spune:

quote:
Originally posted by Guestus

quote:
Originally posted by glont10

ma dau de ceasul mortii incercand sa scap de el!



glont...daca incepi ca didadi cu "vreau sa mor" ne certam.



ai reusit sa ma faci sa zambesc.
Nu, eu nu zic asa.Nu imi amintesc sa fi zis asa ceva pentru nimeni vreodata....stiu ca trebuie sa treaca timpul doar, sa am eu acum puterea sa stau departe de el si norocul ca ratiunea sa imi fie mai puternica decat slabiciunea.In plus, nimeni nu merita sacrificiul, nu? Si nici nu vreau sa ne certam!

violeta, asa am zis si eu...in plus nici nu am ales persoana de contracarare pe masura...dovada ca acum nu mai scap de el...exact de ce aveam nevoie , ca nu sunt destule.Nu l-am placut nicio clipa si nici nu s-a chinuit si el deloc asa sa impresioneze macar de flori de mar.Ma contrazicea intr-un fel enervant, cica in gluma si vorbea urat.Mai mult l-a ridicat pe celalt in ochii mei.Si cum eu eram si intr-o pasa superrr...ochiul critic iesise deja la interval, desi de obicei nu sunt genul care despica firul in 4 si masoara in presupuneri orice nimic.Fiecare are defecte si calitati.A fost o prostie.A fost prima si ultima oara cand am acceptat sa ies cu cienva despre care nu stiam nimic.

Elise, in weekend plec la cumparaturi, pt motzat,diseara ma duc pe la o prietena.Nu sunt eu o companie placuta zilele astea dar..d'aia sunt prietenii.Bineinteles, cand ma intorc acasa....Deh!O trece!


...nici nu stiti cat va sunt de recunoscatoare pentru mesajele voastre.Am mare nevoie.Imi stiu defectul...cand cad dau totul pentru pers respectiva, ba chiar cad pe locul 2 si valul imi acopera ochii mai mult decat as permite daca nu ar exista.Pentru asta cer pareri la rece...sa deschid ochii bine la ce e imprejur , mai des decat ii inchid.









Cand inima e in flacari, creierul e invaluit in fum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glont10 spune:

dap.

Stau eu cu mine si zic deess "gata! pana cand?stop!unde ajungem?" si plec la fel de indarjita sa pun capat, ba chiar incep sa imi pun si in aplicare planul.
Apoi domnu' vede, simte ca incep sa ma raceasc si sa ma departez si imediat incepe cu telefoane,justificari, zaharel si... gata......uit, iert, ii gasesc singura scuze,imi zic ca oi fi si eu vinovata...si ne intoarcem de unde am plecat .
Cat o dura....

Cand inima e in flacari, creierul e invaluit in fum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Ce mare branza sa zici STOP, gata si pana aci!
Uite simt eu ca nu ne potrivim, ca as vrea o pauza ca bla,bla, bla!
Totul tre facut cu calm, cu multa diplomatie si gata!
Mie mi se pare asa usor, sincer!

mami de Calin rasfatzat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaisanais spune:

glont10,
daca paermiti, inca o parere: cand spui ''gata, s-a termenat, iubite!'' incearca sa te situezi cat mai departe de el, la ce declaratii de intentie a facut, poate-i trece prin cap sa le si puna in practica, deoarece afirmatiile cum ca toate femeile trebuie intai batute si pe urma iubite mie imi suna a boala....psihica!
Curaj, pe lumea asta exista barbati care chiar merita sa fie iubiti si care stiu sa daruiasca dragoste, tandrete si intelegere partenerelor lor, fara sa puna mana pe par ca sa-si asigure fidelitatea si dragostea acestora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glont10 spune:

az-dimineata vroiam sa scriu cat sunt de voioasa, ce bine ma simt, cat de frumoasa e viata caci l-am dat de-o parte.

Apoi incepu sa sune..o data..de 2 ori...de 6 ori.Nu i-am raspuns.I-am trimis mesaj si i-am zis ca nu pot sa vorbesc.II bagai o scuza dar stiu ca stia ca pur si simplu nu vroiam sa ii vorbesc.Vazand asa, ca de obicei cand simte ca ma departez, a trimis un mesaj lipiciiiiios.Nu vreau sa vb cu el? Nu-i nimic ca tot cum vrea el iese.Mesajul trebuie sa il citesc.
Apoi la distanta de vreo 2 ore a sunat din nou.Nu i-am raspuns.Din nou mesaje...ma simteam penibil, batea prea rau la ochi, asa ca i-am raspuns la mesaj.Fiecare dintre ele, in parte ma lasa fara cuvinte.Imi zicea ca e in parc (cu alta) si ca vroia sa ne vedem .
L-am sunat sa il intreb ce are!!!???Imi zise ca sunt rece!Ei bine, fierbeam!Imi venea sa zbieerr! Si la mama ca m-a facut cu asa bun-simt!

Toata discutia fu la fel de aiurea.La final ma intreba daca vin la munca miercuri, cand avem sa ne intalnim.I-am zis ca nu.Rase!!!Stia de ce...sa nu il vad. Normal ca ma tachina, intrebandu-ma cum asa. Apoi zise ca trebuie sa ma razgandesc eu cumva , foaarte sigur pe el, ca nu am sa ii rezist.
Pentru ca pana acum m-a vazut osciland si rasculandu-ma de atatea ori ca sa termin cazand de fiecare data inapoi in mreje..se joaca.

Vreau sa il lass!!! Imi face f rau sa il vad insistand, cand eu fac totul sa nu il mai vad/aud/simt/amintesc.
Partea proasta e ca suntem si colegi si vrand-nevrand trebuie sa il vad.

Ma gandeam sa ma injosesc atat incat sa pun un prieten sa mearga o data cu mine la serviciu dandu-se prietenul meu .Mai ales ca nu mai vreau sa mai am de a face cu niciunu la ora actuala...trebuie un "actor".

nu stiu de ce dar am simtit nevoia sa ma confesez
Multumesc.



Cand inima e in flacari, creierul e invaluit in fum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greieras spune:

Dupa parerea mea omul asta stie si conteaza pe controlul psihologic pe care il are asupra ta, ceea ce este si mai grav pentru ca e clar ca ceea ce gandeste va pune in aplicare intr-o eventuala relatie de casatorie (daca nu chiar inainte). Cineva de genul asta va fi in stare sa inventeze lucruri despre tine pentru ca nu are incredere in femei si este gelos de moare. E clar "dus cu pluta". Ma intreb si eu: ce om normal care vrea sa castige pe cineva incepe sa sperie persoana inainte de a o fi castigat? Am impresia ca il mananca palmele rau si abea asteapta sa te mariti cu el ca sa te scarpine el.

Draga mea FUGI !!!! Daca nu poti sa o faci roaga-ti familia si prietenii sa te ajute si sa te sustina. Sunt sigura ca pe DC vei gasi sprijin si incurajari la fete.

Gloria si Eva (22 dec. 2004)



Pasti 2006

Craciun 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Glont, cati ani ai? din cate inteleg esti f tanara. si probabil inca mai ai sentimente pt el. iar eu iti spun ca nu inteleg. sincer, de la primele astfel de vorbe mi-ar fi trecut orice indragosteala.

parerea mea e ca nu ai experimentat destul, ca nu realizezi ca exista si barbati APROAPE PERFECTI si ca ii meriti.

de ce spun asta? eu am avut noroc (poate) sa dau de un asemenea exemplar(aproape perfect) la o varsta foarte frageda si am percutat de-atunci ce merit . si pot sa spun ca mi-am ales prietenul(care a devenit si sot intre timp) dupa acest principiu.

trebuie sa fi constienta de valoarea ta si sa cauti pana iti gasesti alesul. nu sa te complaci in asemenea situatii. pt ca nu vreau sa te vad peste cativa ani la subforumul imediat urmator , mamica singura .

s-auzim de bine.

ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glont10 spune:

Flaviuta, am 24de ani. Vad ca esti din acelasi loc cu el .

Crede-ma socul a fost mare cand am auzit vorbele alea.Mi-a vazut expresia fetei si a inceput sa rada.E prima oara cand am de a face cu un barbat violent chiar si in vorbire.Ba chair el pana nu demult era cel mai cald,dragastos,atent....apoi nici nu stiu cum...a lasat masca si a aparut omul de acum.Un altul.Eu am ramasa blocata cu cel pe care il staim inainte.

Ma urasc ca sunt asa lipsita de fermitate si putere in preajma lui.
Habar nu am ce mi se intampla.Asa ca imi impun pur si simplu sa il uit.De asta am si apelat la voi.Trebuie sa reusesc.Ma abtin si ma lupt cu mine insami.

Stiu ca am starnit cateva cuvinte de duh si o lunga grimasa pe fata voastra la adresa mea dar....asa sunt acum.Nici eu nu ma impac cu mine la ora asta.

Ma simt ca un prizonier in propria mea fiinta.O parte trage spre, una de la el.
Eu nu eram asa.Nu am permis nimanui lipsa de respect, saream 2 metri daca incerca cineva sa isi manifeste "misoginitatea", intotdeauna am fost pretentioasa si am apreciat in primul rand gentiletea si bunatatea.

Greieras, asta fac.Ma agit intr-una si incerc sa imi ocup timpul.Ai mei sunt oripilati de ce le-am povestit si bineinteles ca si ei si prietenele mele ma sfatuiesc sa il las.De asta va stresez si pe voi cu postarile mele .
Sunt constienta si de controlul pe care il are asupra mea.

Ieri pentru ca nu i-am raspuns s-a suparat si nu m-a cautat deloc azi in conditiile in care noi vorbeam zilnic.Nimic mai bun, nu?Ei bine azi ma uitam din ora in ora sa vad nu care cumva am pierdut apelul.
Dar m-am abtinut si ma abtin sa il caut.Maine nu ma duc la munca pentru ca va fi si el.Il evit cat pot..adica pana sapt viitoare cand e inevitabila intalnirea.




It's nice to know that you were there
Thanks for acting like you cared
And making me feel like I was the only one
All this time you were pretending
So much for my happy ending

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Mie mi se pare ca el crede si e perfect constient ca "e deasupra". ei, fi smart girl si demonstreaza-i contrariul. nu sunteti casatoriti, nu aveti copii, ce te retine?

Iubeste rational si first, iubeste-te pe tine mai mult decat orice.

mai stiu eu pe cineva...prietena cu un monsieur cam de aceeasi categorie. a avut ocazia sa se cupleze cu un baiat sensibil, extraordinar, si a zis nu...nici macar nu a iesit cu el la un suc.."eu sunt fidela,cum sa-l insel?" kit ca era constienta ca partida doi era net superioara actualului. cum adica sa inseli? i-am spus ..ii spui frumos pa si gata

partea proasta e ca actualul a cam parasit-o..cand s-a saturat de domnie ..acusi probabil cauta alt regat dornic de a fi spus..

io nu zic cum ca asta te paste si pe tine, insa ...trebuie sa cauti pana gasesti alesul...nu ai voie sa te multumesti cu putin(decat deloc).

pt ca DA, exista barbati de nota 11.insa deseori nu sunt machomanii pe care ii cautam la 20 de ani...

ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput