de la vorba la fapta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Exprimarea lui e prea violenta ca sa fie doar asa.. o atentionare subtila la adresa ta. Chestia cu omoratul preventiv ma pune pe ganduri. Daca iti zambeste intr-o zi nenea de la chiosc in drum spre casa? Ce face, te da cu capul de calorifer imediat ce ajungeti in casa? Si daca se trezeste intr-o noapte ca a visat ca il inselai? Tuturor ni se mai intampla, nu? Ce face? Te strange de gat in somn? Preventiv?
Poate ca ar fi bine sa stati de vorba. Unii barbati simt nevoia sa domine femeia prin orice mijloc, chiar si inducand o stare de frica. Oricum nu e de stat langa un om de genul asta.
Esti sigura ca poti dormi linistita langa el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by ruxij

Mie mi se par aceste cuvinte un mare semnal de alarma. Ar trebui sa te desparti de el, mai tarziu s-ar putea sa iti para rau.



Perfect de acord.
E ingrijorator felul in care poate sa gandeasca. Si a spus ce gandeste si deocamdata nu i-ai oferit ocazia sa puna teoria in practica. Sincer, mie mi-ar fi frica sa stau cu el.

Cristina

BEST OF ROBERT
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

mie vorbele lui nu mi-ar pica bine nici macar ca gluma...
tipul are o dereglare la mansarda...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Fugi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glont10 spune:

Nu, nu vreau nici sa imi petrec anii cu teama si sub presiune, de fapt in ceea ce il priveste, nu vreau sa mai aflu raspunsul nici la intrebare, nici sa incerc sa il conving de contrariul parerilor lui....caci asta imi propusesem la un moment dat.
In plus, schimbarile de comportament incep sa apara si ma infricoseaza. Il vad ca pe un om care la inceput te tine in palma si apoi in palme.Vorba mieroasa, atentia excesiva, dulcegariile, graba cu care sarea sa imi tina haina la restaurant, felul cu care imi suporta mofturile, felul cum imi tinea mana acum s-au transformat in scuze de genul"ma doare capul", "sunt obosit si nu am chef", plictiseala, si "esti obositoare/stresanta" cand incerc ne comportam ca inainte.
Tot ce facea facea ca sa imi intre in gratii, ma facea sa cred ca avem multe lucruri in comun, ca ne asemanam foarte mult, de genul -" mie imi place...." -" aaaa! da si miee la felll" sau -" eu cred ca.." -" daaa si eu la fel". Si fata mea cu gene tremurande suspina" vaaai ce ne asemanam! avem atatea in comun!!" Erau doar vorbe.Cu fiecare zi dovedea contrariul, spre uimirea mea.

omul pentru care imi incoltise ideea ca ar putea fi "alesul".

Cel de acum este un altul..nu il recunosc.Si intotdeauna mi-a fost teama de asa schimbari radicale...descoperite tarziu.

Cand inima e in flacari, creierul e invaluit in fum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Abuzul poate fi fizic sau psihic.
Ce descrii tu este un inceput de abuz psihic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Este un limbaj de badaran. Cred ca nu as suporta sa stau langa un om care se exprima in halul ala. Nici macar in gluma.....kiar nu ma umfla rasu

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Cam asta este si atitudinea viitorului meu ex-husband. Dupa ce ne-am luat am aflat ca pe o fosta prietena de-a lui a batut-o efectiv pentru ca tipa se combinase cu altul. Si alte astfel de peripetii de care se amuza si acum la un pahar cu prietenii lui, prilej cu care nu ezita sa-si exprime opiniile vis-avis de ce i-ar face el nevestei si amantului daca ar afla ca nevasta il inseala.


Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glont10 spune:

deci si glumele astea au un sambure de adevar.

Urat e sa ii cunosc adevarat fata.Omul cauta o sclava, nu un suflet alaturi.
Ma uitam azi la el...brrrr!Se transforma...sau se ia valul de pe ochii mei.Imi pare ca s-a asigurat cu 2-3 gesturi de dat pe spate de afectiunea mea si gata, acum sta linistit si usurat ca poate fi el si nu mai trebuie sa se chinuie cu dulcegarii.Acum il urmez, il sustin, il alint, il ingrijesc fara
Nu am decat sa ii fiu recunoscatoare ca si-a descoperit adevarata personalitate acum si sa ii multumesc lui DD ca ma are in grija!


Maaare dezamagirea! Ii urasc!!!




Cand inima e in flacari, creierul e invaluit in fum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by glont10

deci si glumele astea au un sambure de adevar.

Urat e sa ii cunosc adevarat fata.Omul cauta o sclava, nu un suflet alaturi.
Ma uitam azi la el...brrrr!Se transforma...sau se ia valul de pe ochii mei.Imi pare ca s-a asigurat cu 2-3 gesturi de dat pe spate de afectiunea mea si gata, acum sta linistit si usurat ca poate fi el si nu mai trebuie sa se chinuie cu dulcegarii.Acum il urmez, il sustin, il alint, il ingrijesc fara
Nu am decat sa ii fiu recunoscatoare ca si-a descoperit adevarata personalitate acum si sa ii multumesc lui DD ca ma are in grija!


Maaare dezamagirea! Ii urasc!!!




Cand inima e in flacari, creierul e invaluit in fum.





Exact, fii fericita ca l-ai citit de pe acum, poate daca ar fi fost mai tarziu era mai grav! Curaj si capul sus!!

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput