Cresterea prepelitelor

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni32 spune:

Stie cineva care este semnul distictiv al oului fecundat, bun pentru incubat?
Am vazut ca multe din cele care le consum au asa ca un banut mic alb, asta inseamna ca sunt fecundate sau nu are legatura?
Multumesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxx89 spune:

voi cu ce spalati incubatorul dupa folosinta?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freenolf spune:

alex clatire spalare cu apa si detergent iar clatire apoi uscare si dezinfectare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florut spune:

hello! sunt incepator in ale cresterii prepelitelor....imi e foarte drag de ele ...am 4 fete 2 baieti in varsta de cam un an ,si alte 4 fete de cam 6 luni...am pus oua la incubator si din 60 de oua au iesit 8 pui care au murit treptat cam intr-o saptamana...ce sfaturi imi puteti da privind cresterea lor imediat ce ies din ou...alimentatie ,lumina ,caldura...multam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Florut, te rog sa citesti tot ce s-a scris pana acum si ai sa vezi ca gasesti toate raspunsurile la intrebarile tale.

O saptamana usoara si frumoasa tuturor.


Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

15+ Maria Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Azi am gasit primul ou. Partea amuzanta ca e de la o generatie cu ceva mai tanara. De maine trebuie sa le reorganizez.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina_c spune:

poate sa imi zica si mie cineva cum dezinfectez niste custi care sunt confectionate din plasa plastifiata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freenolf spune:

eu folosesc Ecocid. de la farmacia veterinara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annddrreea spune:

BUNA,
voi scoateti pui si in perioada rece?eu am niste pui ,au 3 saptamani si au murit cu draci,din 150 mai am 20-30.Problema e ca in ziua cand au inceput sa ciocneasca s-a luat curentul 3 ore.Au iesit normal pana la urma ,dar parca erau nebuni,tipau fara rost si au inceput sa moara si cate 10 intr-o zi.Care este cauza,ce ziceti,de la temperatura mai scazuta sau de la pana de curent?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Noi scoatem pui indiferent de anotimp. Ce este drept, puii car eii scoatem in anotimpurile reci necesita mai multa atentie. Avnd in vedere ca pana de curent a fost exact atunci cand le trebuia mai mult...s-ar putea sa fie de la asta.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

17+ Maria Madalina

Mergi la inceput