Durerea unei pierderi de sarcina (19)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna dragele mele,
CRISTI, iubita, poti face sex dar cu prezervativ. Lichidul seminat da contractii sa stii.
Eu am ajuns taman bine ieri la dr, am facut eco, control si analize iarasi la secretii. Nu se vede urma de ovulatie, si cred ca e normal asa, si am un endometru de vreo 2 mm. In rest si scurgerile s-au oprit, asa ca e cazul sa ma linistesc si eu.
Week-end placut va doresc si vorbim luni
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Multumesc mult fetelor pt raspunsuri cu privire la vopsit,am fost azi si m-am programat dar abia marti se poate,insa am discutat cu coafeza si imi vopseste doar cu nuantator care nu are amoniac in el.Sper sa fie ok.
Laura ,uratii aia ai tai nu stiu alta adresa sa mearga?decat a ta?Data viitoare te ajutam noi cumva sa-i pacalesti,promit.
Cam atat pt acum ,ma duc la un somnic dupa munca de azi(curat,spalat,mancare etc).Vb deseara,s-aveti o sambata si duminica frumoase.
4+


mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

laura, pup fata necajita!lasa ca e bine cum spui sa ai bebe in primavara, eu, asa l-am avut pe dominic, era super, si acuma in iunie, va fi poate putin cam cald, dar decit sa-l fac la -40C......mai bine!si nu te stresa, ca doar ai ramas de 4 ori pina acuma, deci nu sint probleme la punctul asta, si e bine si cum zici din 2 in 2 zile, ca poate ai obosit gigei sotului si nu au mai stiu sa innoate.....stai sa vezi ce poze mi-am tras ieri in zapada asta mare, si cu o lopata in mina......am sa vi le pun.....

lau-meli, tin pumnii sa iasa testul bun!II

vivela, asa o bataie buna de la mine si acuma esti din nou in gascabanuiam care era motivul ptr care nu mai scrii, am mult prietene care imi zic ca sint inconstienta si ca nu e bine ptr mine si bebe sa tot citesc necazurile altuia, dar sinteti ca un drog ptr mine, ma incurajati, ma certati, ma mai si bateti din cind in cind, imi iau energia de la voi, intr-un cuvint sinteti minunate!si nu ma pot detasa, citeodata(cind a pierdut mirelush sarcina) eram pe punctul sa cedez, sa iau o pauza....asa ca te inteleg, si ma bucur tare mult ca esti din nou la apel, si sint tare fericita ca bebe tau e bine, ca ai scapat cu bine de cele 12s critice, ca profiti acuma din plin de sarcina, si te rog eu nu mai pleca, ca acusi naste Ileana, mari,eu, cristina26, cristina,si avem mare nevoie de galerie!bine ai revenit!

michelle, nu, stau cumintica, nici o curatenie, doar n-am innebunit de tot, putina mincare atit.....merci de intrebare nu ma mai doare burta dupa o noapte buna de somn, in schimb cred ca si eu si Dominic ne-am ales cu o raceala, sper ca nu se termina ca si data trecuta!tu cum esti?

mari cum esti?

cristina26, e normal sa te panici asa, si pe mine ma mai apuca, desi mi-au zis ca e ok la eco, pina nu-i numar eu degetele si nu-i vad fata nu cred 100%, dar nu ai voie sa lasi frica sa conduca, o mica sperietura, si gata esti din nou pozitiva, gindesti pozitiv, te gindesti la nume, faci planuri de maritis......mare dreptate ai cu zapada, nu stiu ce-a fost in capul meu, de aia mi-a si facut o poza cu lopata zice sa te vada fetele ca n-ai minte.....

jojo, nu ai de ce, dar poate mai bine intrebi din nou medicul ce e cu vitamina asta, ca poate nu e bine sa n-o iei!in unele cazuri vezi tu sint evaluate riscurile de la caz la caz, si poate in cazul tau iti face mai mult bine ca si rau, pe cind la una ca mine care nu are tensiune vitE face rau!intreaba si pe cardiolog si pe ginecolog!ai grija de tine si bebit!

Catty, bravo ptr vestile bune!

Mina, asta e bine ca nu are ammoniac!
vai abia astept Pastele si multe vesti bune de la voi fetelor care le asteptati, sinteti atitea,lista e lunga, mai pe michelle tre s-o convingem, della e aproape convinsa, si sper ca si hair sa mai incerce!

Va pup pe toate, weekend placut!


Flavia 25+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Laura, Cristina26,Flavia , si multumesc din suflet pentru incurajare si sustinere si sa stiti ca si eu sunt alaturi de voi si de restul fetelor, in tot ce faceti pentru implinirea visului mult asteptat . Ma bucur ca suntem ca o mare familie si ne sustinem una pe cealalta. Dupa cum v-am spus, mai astept pana saptamana viitoare cu testul si sa fiti linistite ca va anunt, indiferent de rezultat. Imi fac doar o singura grija, cu privire la ziua de azi si anume : am fost la Antipa si m-au luat niste ameeteeliii de ma tineam de sot ca sa pot merge. Sper sa fie de la "minune" si nu de la ingrozitorul miros de naftalina. Fug de la calculator si revina mai tarziu, ca acum are nevoie domnul meu .

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
"Speranta moare ultima!"

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Am gasit poezia asta, este asa de frumoasa:

Alice's plaque

Don’t let them say I wasn’t born,
That something stopped my heart,

I felt each tender squeeze you gave,
I loved you from the start.

Although my body you can’t hold,
It doesn’t mean I’m gone,

This world was worthy not of me,
God chose that I move on,

I know the pain that drowns your soul,
What you are forced to face,

You have my word, I’ll fill your arms, Someday we will embrace.

You’ll hear that it was “meant to be,
God doesn’t make mistakes”

But that won’t soften your worst blow
Or make your heart not ache.

I’m watching over all you do,
Another child you’ll bear,

Believe me when I say to you,
That I am always there.

There will come a time, I promise you,
When you will hold my hand,

Stroke my face and kiss my lips and
Then you’ll understand.

Although I never breathed your air,
Or gazed into your eyes,

That doesn’t mean I never “was”…
An Angel Never Dies.

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

19+ poze cu fetita si cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Flavia ai mare dreptate si pe mine ma sfatuie lumea sa nu mai intru pe acest forum ,dar eu cred ca el nu e creat numai pt momentele grele din viata noastra,adica aici sa intre doar mamici si sa scrie da si eu ma numar printre voi si gata,doar pentru a nu se inchide acest subiect...Poate nu e corect fata de unele fete care inca nu au putut trece peste aceasta mare nenorocire prin care am trecut toate si poate multe nu intra aici sa-si mai exprime durerea ca sunt si gravidute care vorbesc de bebelusi lor nenascuti,dar ele inteleg ca si noi avem sufletele arse,(ru una nu am spus de sarcina decat parintilor si unei prietene si a zis ca ma admira enorm ca am atata putere si ca am trecut usor,pentru unii oameni faptul ca nu mai plinge asa cum se invatase sa ne vada reprezinta uitare,trecere peste,dar ei nu stiu ce este in sufletele noastre,cata teama avem pentru viitor).Nu fetelor nu am sa le uit nicodata pe fetele mele,si sufletul meu le va jeli toata viata,ma gandesc mereu atat ar fii trebuit sa aiba.Si acum ma intreb Domane nu se va repeta .............Asa ca fetelor noi ne sustinem aici,acest subiect ne-a facut sa ne intalnim aici si sa impartasim durerile dar si sa ne ridicam moralul,si la un asa subiect care ar fii cel mai indicat decat o graviduta.
Mereu va zic ,sunteti minunate si vreau sa cred ca Dumnezeu ne va rasplati pe toate .

Mihaela 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

cristina, multumim de versuri, pentru unii ar putea parea simple si stereotipe, dar nu si pentru noi care intelegem fiecare cuvant de acolo.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Pepsi, scuze, m-am luat cu ale mele si am uitat sa zic ce vroiam. Offf, sa te pui sa dai zapada si cu burtika mare, viteaza noastra, si vecina sa stea sa se uite, fara sa te ajute makar....deh, mai sunt si din astia...din pacate. Incearca sa nu mai faci eroisme din astea, ca nu e bine nici pentru tine, nici pentru BB, ca altfel....ziceau bine fetele ca meriti bataitza. pe burtikutza.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
"Speranta moare ultima!"

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Fetelor, tare harnicute ati fost, ati deschis deja un nou capitol.

Flavia, nu pot sa cred ca zapada e la voi, nu mai scapati odata. Doamne, si oamenii astia cum sunt…Nu te supara pe mine, dar am si ras un pic cand citeam, de cum povesteai tu de sefa si de vecina, nu de situatie. Auzi, sa faci reclamatie la gradi! Ce prostie mare, din pacate unii oameni asa sunt, nu ai ce sa le faci.Oricum, eu zic sa o lasi mai moale cu datul cu lopata, stiu ca nu aveai ce face, dar trebuie sa te gandesti la bebe mic. Multumim pentru informatiile referitoare la vit E!

L5845, poate chiar esti graviduta. Simptomele se cam potrivesc, mai asteapta un pic, dupa care fa un test totusi. Iti tin pumnii sa vi se indeplineasca visul!

Cristina Ana, imi pare rau ca esti nelinistita, stiu ca nimic din ce ti-as spune nu te poate face sa simti altfel, asa ca il rog pe bebe sa fie cat mai jucaus ca sa nu o mai sperie pe mamica lui.

Mirelush, si eu cred ca au trimis analizele la vreun laborator, in alta parte. Am patit si eu la fel cu unele dintre analize, nu mai tin minte care. Le-am facut la Centru Medical Unirea si a durat cam 2 saptamani pana am primit rezultatele. La Fundeni iti dau rezultatul repede pentru ca acolo este laboratorul. De fapt acolo trimit si alte clinici particulare ptr anumite analize.

Laura, imi pare asa rau….Sper ca luna asta sa fie cu nororc, nu te descuraja, te rog mult! Sa stii ca si eu am hotarat sa nu ma mai stresez, iar luna aceasta chiar am reusit. Pentru prima data dupa mult timp nu am mai facut calcule peste calcule, iar ce e cel mai important, nu mi-am mai stresat nici sotul. Doar ca, dragul de el, a inceput sa invete la cat timp vine per fertila, asa ca m-a intrebat singur!

Gabi, ne bucuram tare ca ai revenit! Ce bine ca bebe e in regula, nu imi vine sa cred cum a trecut timpul, parca ieri ne anuntai ca esti graviduta. Sa dea Domnul sa fie totul bine si un bebe sanatos.

Cristina26, ce poezie frumoasa ai postat! Mi-au dat lacrimile…Ma bucur ca esti optimitsa, sigur ca va fi bine, trebuie sa ai incredere.

Mina, parerile sunt impartite, stiu femei care s-au vopsit in timpul sarcinii si nu s-a intamplat nimic. Dar parerea mea este ca e bine sa folosesti vopsea fara amoniac, asa cum zice si Cristina. E adevarat, acopera mai greu firele albe (pentru cine are) dar totusi e ok. Si cu nuantator e bine, doar ca va tine mai putin.

Jojo Miha, frumos ai scris. Asa este, pe mine forumul acesta m-a ajutat mult, am vazut ca exista speranta dupa durere si am cunoscut, chiar daca doar virtual, niste fete deosebite, care inteleg perfect ceea ce am simtit si simt.

Fetelor, la mine s-a cam terminat perioada fertile, sper sa avem ce roade sa culegem peste doua saptamani..Cu riscul de a va supara, mai ales pe Flavia, la care e furtuna de zapada, trebuie sa va spun ca azi am fost la plaja, a fost o zi superba, bineinteles ca m-am cam prajit, mai ales ca nu mai statusem la soare de prin octombrie, anul trecut. Tocmai am terminat primul semestru din acest an, asa ca trebuia sa ma relazex un pic, mai ales ca a fost unul destul de solicitant, si umeaza altul si mai si. Plus ca trebuie sa ma apuc de scris lucrarea de final si nu am nici o tragere….Va pup mult si va doresc o duminica minunata!


Andreea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Andreea16-Sper ca ati facut treaba buna in perioada fertila.asteptam un test pozitiv cat mai repede.La plaja?Aici ploua de numa numa si la tine soare?Super!Iti doresc spor la lucrarea de sfarsit si peste doua saptamani sa ne spui ca esti gravidutza si sa tragi dupa tine multe fete de aici!
Pepsi-esti tare draguta dar la mine e cam tarziu pentru a reusi sa ma convingeti,frica deja si-a facut radacini...imi pare atat de rau,mi-as fi dorit sa fiu la fel de puternica si optimista ca voi!azi ce faci?Sper ca nu mai dai cu lopata ca o data te-am iertat dar a doua oara vin pana la tine asa sa te cert putin!Data viitoare cand vezi inca una ca vecina ta ca sta si se hobeaza in loc sa puna mana sa faca ea sa-i spui cateva,doar esti gravida stii si tu si lumea din jur ca nu ai voie astfel de lucruri!
JojoMiha-asa este.Cum sotul nu ma mai vede asa des plangand crede ca mi-am revenit dar asta nu o sa fie niciodata.Pentru cei din jur care stiu ce s-a intamplat fetita noastra a fost doar o "sarcina cu probleme"sau"blonava",habar nu au ca a fost si este parte din usfletul meu,ca sase luni a fost in burtica mea,sase luni am incercat sa am grija de ea...Eu nu am sa parasesc acest forum niciodata pentru ca voi fetelor m-ati ajutat fff mult si asta nu pot uita.Cine stie unde eram daca nu va cunsteam,de aceea si cele cele care sunteti gravide si cele care nu sunteti va rog sa ramaneti aici,sa nu ma lasati singura!
Cristina26-versurile tale m-au facut sa plang,mi-au ajuns la suflet....sunt minunate!Sper ca la sfarsitul vietii sa-mi intalnesc fetita acolo sus sa-i spun cat de mult o iubesc si ce gol si durere a lasat in viata mea prin plecarea ei atat de timpurie...
L5485-sper din tot sufletul ca acea ameteala sa fii fost de la bobita din burtica!Imi doresc sa fii gravida si tie si tuturor fetelor de aici,sunteti de pe acum niste MAMICI extraordinare facand atatea pentru a va implini viul de a avea un puisor sanatos!de ce nu pot si eu sa fiu asa curajoasa ca voi?
Chantal-te astept sa mai scrii.Esti bine?Vreau sa stii ca esti o fata extraordinar de puternica!Cred ca esti in perioada fertila si ocupata,nu?
Fetelor va doresc la toate o duminika frumoasasi va pup dulce pe toate!Eu astept sa vina CM,mai am doua zile de asteptat si sper din suflet sa apara.Eu m_am trezit azi de dimineata si mi-am pus cateva suvite pe bigudiuri sa ma fac frumoasa.La 12 sunem invitati de socrii la restaurant sa mancam.oare cu ce ocazie?Nu-mi vine nimik in cap,zilele lor de nastere nu sunt,aniversarea casatoriei nu,oare am uitat noi ce zi e azi?De obicei in fieacare duminika mergem la socrii la masa,ce ma bucur ca cel putin duminika nu mai trebuie sa gatesc.nu vine nimeni la o cafea ca sotul inca doarme?va pup dulce pe toate,ma duc incet sa ma pregatesc ca e deja ora 9.Aveti grija de voi dragele mele optimiste!

Mergi la inceput