Ce vor barbatii ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Este adevarat .... ce conteaza ce va doriti , voi , barbatii ... Conteaza foarte mult ceea ce ne dorim noi , femeile , pentru ca , de cele mai multe ori , noi alegem.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

quote:
Originally posted by ymcar

Si eu care speram in naivitatea mea sa aflu ce imi doresc citind subiectul asta... si cand colo am aflat ca de fapt NU CONTEAZA ce imi doresc!!!

My life smells acceptable




Adica Pamintul nu e plat?

Ideea era ca ne respectam si ne iubim partenerul de viata dar nu stam sa obsedam ce gindeste in fiecare clipa...e enervant si inutil. Daca iti doresti un astfel de femeie, lumea-i larga...unii barbati totusi isi doresc o sotie sigura pe ea, capabila si responsabila care isi poate totusi petrece o buna bucata din zi fara sa-l sune din 15 in 15 minute ingrijorata de starea lui sufleteasca.





Anamaria mama la Nick (9)& Alex (6)

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

Hai mai fetelor ...chiar asa sa spunem ca nu ne mai intereseaza ce-si doresc barbatii...un pic de diplomatie,va rog!

Oricum daca stau bine sa ma gandesc nici eu nu prea mai stiu ce isi doreste sotul meu sau cum isi doreste sa fiu,ma gandeam ca-i place cum sunt...dar daca nu???

O sa profit de faptul ca vine 9 martie si o sa-l intreb ce isi doreste.
De fapt omul mi-a zis:mai multa liniste ca eu tot timpul vin cu niste inginerii financiare si planuri de dezvoltare care cica i-au albit parul in cap,desi va zic un secret e grizonat de la 18 ani asa ca....
Pe alta parte vizeaza la tot felul de masini science-fictionasa ca nu are incotro si tr sa asculte planurile mele ca altfel s-a lins pe botic de masina trendy.

Deci in concluzie cam stiu ce-si doreste,al meu cel putin.

http://new.photos.yahoo.com/dianaaureliachiriac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca nu va pasa si este asa de super de ce sfantul mai aveti nevoie de barbati? Sau daca nu aveti nevoie de barbati de ce va mai casatoriti? Iar daca nu vreti sa fiti casatorite de ce nu divortati?
Sa traiti stand alone and alone... de ce sa va chinuiti alaturi/si cu un purcel cu carnatul mic? Nu e mai bine fara? Just alone ... happy ever and forever.
In fond o femeie nu trebuie si nu isi va suci capul niciodata dupa un barbat, il va remarca doar in capul ei doar asa ca pe o imagine asemanatoare cu ..un gandac, oricum este ceva nesemnificativ, noapte de noapte va dormi singura sau cu o prietena se va simti minunat pana la adanci batraneti citind in tihna o carte, uitandu-se la filmul preferat sau povestind cu prietena despre viata lor de zi cu zi si asa pana la pensie, isi vor gati doar lor, vor lua masa in liniste si cu tihna pe singurul loc de la masa sau de ce nu cu prietena la urma urmei pot sa povesteasca despre ce li s-a intamplat in ultimele 24 de ore, despre moda despre seriale despre exact ceea ce le va face fericite probabil mai putin despre copii de exemplu pentru ca din nefericire le poate provoca o trauma adnca, o spaima sau o nedumerire din nenorocitul asta de motiv ca este necesar un purcel si bleah...un carnat mititel.... mama ei de viata si asta deja este prea mult mai ales daca au trecut de 30 de ani si... e de-a dreptul aiurea sa nu se inteleaga faptul ca NU ESTE NECESAR sau ESTE DE-A DREPTUL AIUREA sa se discute de regnul masculin. Grea situatie totusi... de ce om fi fost croita natura asta si din .... nu puteau sa existe copii pur si simplu? Si bineinteles doar fetite.... nu purcelusi cu carnacel mititel... bleah... iar ajungem la punctul acesta nesuferit.
Unde incepea defapt totul? Aaa da... ce vor barbatii? pai de ce v-ar pasa? Chiar asa... e pierdere de timp, e ceva nesemnificativ, fara necesitate, o eroare a naturii... Asta e. Chiar nu cred ca ar merita sa se piarda timpul nici macar cu aceasta retorica intrebare:

Ce vor barbatii?!!!



Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:



buna idee....
Probabil nu aplicam stilul asta de viata (ma rog, nu toate dintre noi) datorita faptului ca avem o idee fixa - si tot cautam in personajul cu carnaciorul cam ce credem noi ca ar trebui sa fie.
Acel printz pe un cal alb.

Si cautam... si cautam... si il analizam din toate unghiurile... poate-poate seamana....
Sau daca nu seamana azi, poate seamana maine...

Dar deja aici discutam despre ce isi doresc femeile, nu barbatii.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

quote:
Originally posted by marius

Daca nu va pasa si este asa de super de ce sfantul mai aveti nevoie de barbati? Sau daca nu aveti nevoie de barbati de ce va mai casatoriti? Iar daca nu vreti sa fiti casatorite de ce nu divortati?
Sa traiti stand alone and alone... de ce sa va chinuiti alaturi/si cu un purcel cu carnatul mic? Nu e mai bine fara? Just alone ... happy ever and forever.
In fond o femeie nu trebuie si nu isi va suci capul niciodata dupa un barbat, il va remarca doar in capul ei doar asa ca pe o imagine asemanatoare cu ..un gandac, oricum este ceva nesemnificativ, noapte de noapte va dormi singura sau cu o prietena se va simti minunat pana la adanci batraneti citind in tihna o carte, uitandu-se la filmul preferat sau povestind cu prietena despre viata lor de zi cu zi si asa pana la pensie, isi vor gati doar lor, vor lua masa in liniste si cu tihna pe singurul loc de la masa sau de ce nu cu prietena la urma urmei pot sa povesteasca despre ce li s-a intamplat in ultimele 24 de ore, despre moda despre seriale despre exact ceea ce le va face fericite probabil mai putin despre copii de exemplu pentru ca din nefericire le poate provoca o trauma adnca, o spaima sau o nedumerire din nenorocitul asta de motiv ca este necesar un purcel si bleah...un carnat mititel.... mama ei de viata si asta deja este prea mult mai ales daca au trecut de 30 de ani si... e de-a dreptul aiurea sa nu se inteleaga faptul ca NU ESTE NECESAR sau ESTE DE-A DREPTUL AIUREA sa se discute de regnul masculin. Grea situatie totusi... de ce om fi fost croita natura asta si din .... nu puteau sa existe copii pur si simplu? Si bineinteles doar fetite.... nu purcelusi cu carnacel mititel... bleah... iar ajungem la punctul acesta nesuferit.
Unde incepea defapt totul? Aaa da... ce vor barbatii? pai de ce v-ar pasa? Chiar asa... e pierdere de timp, e ceva nesemnificativ, fara necesitate, o eroare a naturii... Asta e. Chiar nu cred ca ar merita sa se piarda timpul nici macar cu aceasta retorica intrebare:

Ce vor barbatii?!!!
Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006



Da' de ce te atacasi asa, maica?


Felicia

Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adria_ spune:

bat, carnacior... atat reprezinta un barbat?
Eu credeam ca nu suntem diferiti, ca respiram acelasi aer, ca pana la urma isi doresc ce dorim si noi. Dar probabil ca atatea secole de sclavie isi spun cuvantul si ura sclavelor pentru stapanii lor s-a transmis din generatie in generatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Pacat ca ati vazut si v-ati legat numai de ultima fraza.....de fapt de jumatate din fraza. Cata vreme nu era decat zicerea "nu cumperi toata vaca" nu s-a ofuscat nici un barbat .....sau ofuscat cand ne-am legat de carnacior.
Oricum lasand la o parte cabanosul ideea era ca o femeie matura nu-si mai bate capul cu fleacuri si mironoseli. De ce intarzie, de ce si-a dat cu parfum, de ce si-a cumparat chiloti noi.... si nici nu mai sta ca mimoza pe canapea bazaind ca nu mai mai scos la un suc de trei saptamani sau de ce te uiti la meci si nu ne uitam la un film romantic.
O femeie matura isi pune geanta pe umar si iese la un suc singura sau cu prietenele.
o femeie matura stie ce fel de sot are langa ea si mai ales are puterea si posibilitatea sa ii dea papucii unuia care nu o respecta.



Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

si de fapt ce vor barbatii?
toti cei pe care i-am intrebat au spus ca isi doresc mai multa libertate. toti au zis ca simt ca nu mai au suficient timp pentru ei si pasiunile lor....computere, sport, bere cu baietii, etc
o femeie matura si cu ceva vechime in casnicie/parteneriat stie cum sa acorde libertatea asta....nu mai sufoca

parere personala.....cel putin la mine aplicabila

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by marius
Aaa da... ce vor barbatii? pai de ce v-ar pasa? Chiar asa... e pierdere de timp, e ceva nesemnificativ, fara necesitate, o eroare a naturii... Asta e. Chiar nu cred ca ar merita sa se piarda timpul nici macar cu aceasta retorica intrebare:


Cand am citit rasunsurile eu mi-am pus alta intrebare. Ok, ok, nu va prea intereseaza, vad, cam 99.9% din raspunsuri, atunci eu ma intreb (si va intreb) de ce ne-ar interesa pe noi ce vor femeile? Ca cele mai multe probleme de acolo se nasc, ptr ca domitele nu se simt intelese, ptr ca noi habar nu avem ce vor ele si nu le indeplinim acele dorinte...etc. Deci dezinteres de ambele parti, NU?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput