categoria "grea"

categoria "grea" | Autor: kover

Link direct la acest mesaj

ai mei copii se inscriu la aceasta categorie: Robert a avut la nastere 4600 grame(40 de sapt.),iar Kristian 4350 grame(38 sapt).ai vostri?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Andrei a avut la nastere 4000 g dar l-as incadra pe sotul meu la categoria grea ca a avut 4950 g la nastere.Toata sarcina m-am gandit ca si copilul o sa aiba greutate mare .

Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

4400, desi eu nu fac parte din categoria grea. Era mai demult un subiect cu bebelusi mari la nastere si acolo o lista intreaga.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

4650kg la 38 saptamani...acum,baiatul meu are 2 ani si 2 luni si 11 kg...si cand ma gandesc ca in spital am intrebat neonatologul daca copilul meu sufera de gigantism...eu insa m am nascut prematur,la 7 luni,avand un frate geaman...am avut la nastere cam 1600.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

E interesant de vazut care din copiii "grei" la inceput au ramas tot grei la 1 an, 2, 3, 4...Al meu - nu! La 1 an avea 10 kg, la 2 - 12, la 3 - 16 si la 4 si cateva luni are 17 kg.
Si eu am intrebat doctorul de ce a iesit asa mare si n-a putut sa-mi raspunda. Voua ce v-a zis?

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Uite subiectul: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57098

Se vede si evolutia copiilor la kg....

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by claujro

Uite subiectul: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57098

Se vede si evolutia copiilor la kg....

Claudia




Asta era!


Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

mersi Claudia.am cautat eu subiect despre copii grei dar nu am cautat destul.

Mergi la inceput