cum sa iti inseli partenerul fara sa fii prins!

cum sa iti inseli partenerul fara sa fii prins! | Autor: Lorelai

Link direct la acest mesaj

citem ieri in ziarul local un articol care facea referinta la o carte cu titlul de mai sus ("cum sa iti inseli pertenerul fara sa fii prins"). ziarul l-am aruncat dar, cind am timp, o sa caut autorul si titlul exact, in caz ca intereseaza pe cineva. cartea a fost scrisa de o femeie care si-a gasit sotul in pat cu altcineva. pe scurt, ea explica ca ar fi preferat sa nu stie ca sotul o inseala. cartea ofera safaturi practice despre cum sa faci sa nu fii prins iar autoarea motiveaza ca multe cupluri (si implicit familii) ar fi mult mai fericite daca cel care inseala si-ar lua masuri "de protectie".

voi ce parere aveti? eu personal as prefera sa stiu, adica sa aflu. in secunda urmatoare valizele lui ar fi la usa si appointmentul booked cu avocatul. dar asta e alt subiect.

Lorelai si fetele - Livia si Maya (18 ianuarie 2005)
****pt. poze click pe casuta galbena de mai sus (pagina personala)****

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Lorelai, in general.. inainte sa ti se intample personal, spui ca ai vrea sa stii.
Dupa ce ti se intampla efectiv, iti zic eu ca vei spune ca ai fi preferat sa nu fi aflat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Am trait s-o vad si pe-asta!

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

pai cred ca primul pas este sa admitem ca uneori este un rau necesar. Sau macar ca oricum ai da-o, se intampla al naibii de des. Dupa aceea este natural sa admitem ca daca "inselatul" tot exista ar fi bine ca macar sa fie facut cum trebuie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
pe scurt, ea explica ca ar fi preferat sa nu stie ca sotul o inseala.


alegerea ei.
mie nu-mi place politica strutzului, asa ca nu ma intereseaza sa ma documentez in sensul asta....


Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

quote:
Originally posted by ymcar

pai cred ca primul pas este sa admitem ca uneori este un rau necesar. Sau macar ca oricum ai da-o, se intampla al naibii de des. Dupa aceea este natural sa admitem ca daca "inselatul" tot exista ar fi bine ca macar sa fie facut cum trebuie...

My life smells acceptable




Bun... inselatul exista. Cum trebuie facut ? Asa..
si sa sfarseasca asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

coltofeanu, n-ai inteles nimic!

Toata lumea inseala, asa ca daca din greseala iti vezi consortu' in actiune e ca si cum dai buzna la toaleta shi era ocupat.

Adik spui aaa, pardon, dai trei pashi inapoi, scuipi in san si ieshi sa te asezi la coada.
Ce vrei, se mai intimpla....

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Elise esti cri-mi-na-la
Zau de nu. Ma tavalesc pe jos



Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Ymcar , sper ca ai simtul umorului.... si nu te superi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

pai da, cand discuti din afara iti vine sa razi si sa faci glume!
cand treci prin asa ceva(ca incornorat) zau daca-ti mai arde de glume....macar o perioada!

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by coltofeanu

Ymcar , sper ca ai simtul umorului.... si nu te superi !



Nu m-am suparat(prea tare) nici cand am fost atacat la modul foarte serios, d'apai cand se fac poante!

Cat despre aruncat buzduganul... nu asta am vrut. doar mi-am spus parerea la modul realist si practic.

Mergi la inceput