Mamici de iulie-august 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Alina.a SUPER SITE-UL

17 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by lorinaoo1

Simo acu sunt logata eu pe site-ul de la Alina.a Acu descarc un ghid practic de cresterea copilului pana la 5 ani . Alina.a de adresa, e f utila

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina 19+






sa-mi zici cand esti gata.

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza fetelor! ma bucur sa va gasesc sanatoase si voioase. am si eu o intrebare: trebuie sa-mi fac o serie de analize la Cantacuzino: TOXO, LISTERIA, CMU, CHLAMYDIA, RUBEOLA. aveti idee cat costa? cele care ati facut analizele astea...............sa stiu cu cat ma pregatesc. sa aveti o zi buna

+15

mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Simo gata Sunt super cartile. Mi-a atras atentia cartea lui Jean Piaget pe care am studiat-o in liceu Offf, cat am cautat-o

Nikole, Samadhi, Samuray-lady iesiti la raport

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina 19+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

cum download-ez?

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

intra pe www.cantacuzino.ro ; au preturi acolo afisate, oficiale!! Succes!!

greierash 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

gata! m-am priceput

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

nu-mi atribuiti nici un merit,va rog,altcineva a avut initiativa si am intrat si eu la topicul respectiv si am felicitat-o.era un subiect la acea sectiune a forumului "carti despre psihologia copilului".pt ca incepuse o adevarata nebunie cu"asta e adresa mea de email trimite-mi si mie te rog cartea x" au facut fetele acest site . mie imi e tare frica de atitudinea pe care o voi avea cu copii mei,nu vin dintr-o familie fericita,nu vreau sa repet greselile parintilor mei,asa ca de fiecare data cand am ocazia sa citesc sau sa urmaresc emisiuni despre cresterea copiilor savurez tot.....nu te invata o carte cum sa-ti cresti copilul dar cu sigurantza poti sa inveti totusi cateceva....

alina 18+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Simo dai click pe titlul cartii si iti apare un chenar cu datele fisierului. In josul chenarului apare download si daca apesi pe el iti apare o alta fereastra. Astepti putin si iti mai apare tot intr-un tabel download. Apesi si gata. Sau la lista cu carti, ai in dreptul fiecarui titlu cate un glob la margine de tot. Apesi pe el si se deschide din nou fereastra aia. De aici, aceeasi procedura.


Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina 19+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

pup toate fetele! pentru prima oara scriu la acest subiect. sunt insarcinata in 15 saptamani, pacienta lui Tutunaru. Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns, daca stie careva. la eco morfologica de 14 saptamani la iosup, mi-a spus "extensie incompleta a membranei amniotice". glumea cu mine cand am intrebat ce e aia, si nu mi-a dat nici un raspuns. dar era relaxat si pus pe glume. in concluzie nu am aflat ce inseamna, iar cineva mi-a spus ca ar fi brida amniotica, care ar fi foarte grava pentru fat putand duce la sectionari (amputari) ale membrelor. paranoia deja creste si fiecare minut trece ca un secol pana voi ajunge la tutunaru sa il intreb.

va rog mult sa imi raspundeti daca stiti!

multumesc, fetele dulci.

Aylin, 15+

Mergi la inceput